1bucuk yillik spor gecmisim hatalarim,planim ve tavsiyeleriniz ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve washburn tarafından 7 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. washburn

washburn Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    oncelikle merhaba arkadaslar,

kasim 2011de spora basladim amacim gobek bolgesini eritmek ve biraz sekillendirme idi.
    yasim 25, boyum 1.77 ve basladigimda kilom 78 di. 3 ay boyunca yaklasik 1 saat kardiyo yarim saat temel body calismalariyla devam ettim
    sonrasinda 1 ay ara verdim ve pesine 3 ay daha devam ettim
    ama bu siradaki en buyuk yanlisim spor hocam bana seker,karbonitrat,tuz ,hamur v.s den uzak duracaksin dedi ve ben diyete girerken yetirince arastirmadim ve bu dedikleini yaptim onun disinda da az yemek yiyerek herseye kalori kilo gozuyle bakarak aksamlari sadece corba icerek hersey hallolacak diye dusundum ve protein de almadan sadece az yiyerek beslendm ve spor yaptim. bu surec icinde de 3 kutu l-carnitine bitirdim

haziran 2012 oldugunda 70 kiloya dusmustum artik vucudumdaki kaslar da yanmis bacagim kollarim incecik kaldi ve gobek ve bel bolgesinde biraz azalma da olsa hala yerinde duruyordu.
    salondaki hocamla konustugumda o da anlam veremedi bu kadar uzun sure bu kadar calismayla nasi yok olmaz gobek.
    ondan sonra yazin 3 ay ara verdim spora ama beslenmem yine dikkatliydi bu sefer biraz protein destekli beslenmeye calistim

ekim 2012 de tekrardan spora basladim ama bu sefer amac kas yapmak olarak agirlik antremanlarimin sonunda zaman buldukca bel calistim
    ve saglam beslenerek proteinimi karbonitratimi alarak devam ediyorum 5 aydir.
    ayni zamanda protein ve aminoasit te kullaniyorum
    kaslarimda gelisme oldu ve 5 ay surede 71 den 80 kg a ciktim vucudum sekillendi ama gobek kaldi ve bu kilo alma sirasinda az da olsa buyudu

su anda nisanin sonuna kadar saglam beslenerek gerekirse 85 kg a kadar cikmayi dusunuyorum
    ondan sonra da definasyon donemine gecmeyi dusunuyorum temmuz sonuna kadar definasyon yapacagim ve o temmuzda sporu 1 ayligina tekrar birakmam gerekecek

merak ettiklerim ise, su an uyguladigim ve bundan sonraki planim hakkinda size yanlis gelen ya da duzeltilecek bir kisim var mi
    bu bel ve gobek kalitsalmidir acaba dr a gitsem hormonsal bisey yada ne biliyim herhangi bir yolla gitme ihtimali var midir

bir de su an creatine aldim. bundan sonra protein,aminoasit ve creatine i kur yapacagim sizce nasil kullanmaliyim?
    gorusleriniz ve ekleyecekleriniz icin simdiden cok tesekkur ederim

2. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Doğru yolda oldugunu soyleyebılırım.Senın yaptıgın yanlısı bende yaptım birsüre sonra herkes spora gidiyosun ama gittikçe ufalıyosun demeye başladı.Yemek yemekten korkuyordum.Mide çok iyi çıkmıştı ama kıyafetlerin içinde kayboluyordum.Şimdi sakınmadan yemeye başladım.Tabiki fast food ve şekerleme hariç.

Definasyon dönemine gelince karbonhidratı kısıp protein,sebze,meyve,kuruyemıs agırlıklı beslenirsen max 2 ayda 5 kg verirsin ve kaslarda çok fazla incelme olmaz

3. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Düşüncem hazirana kadar bulk gitmeniz ondan sonrada 3 aylık yaz döneminde bir definasyon yapıştırırsınız al sana vücut ;)

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bacaklarım inceceik kaldı vs. görüşlerinizin yanlış olduğunu düşünüyorum.yağ yaktığınız için bir miktar incelmiştir ama kaslarım gitti güçsüz kaldım görüşünüz de bence psikolojik.

sadece kardiyoyla olacak iş degil yağ yakımı.beslenmenin önemi çok çok fazla.forumu araştırmaya devam derim.

5. washburn

washburn Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    ben o kadar calismaya ragmen gobegi eritemedim de ona yaniyorum :) su anda bende cok iyi besleniyorum nisanin ortalarina kdar da boyle devam edecegim bakalim sonrasinda definasyon doneminde nasil olcak :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:56 ----------

hocam dogru diyosunda benim gobek durumu fena o yuzden yaza kadar definasyona yuklenmem lazimdumbelllls

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:59 ----------

6 ay boyunca kardiyo + body calisirsaniz ve bu surede aksam yemeginiz salata corba v.b tarzda protein icermeyen yemeklerden ibaretse gercekten de kas yakimi oluyor bacaklarim yada kollarimda zaten cok az yag vardi benim yag sorunu alt karinda. evet bacaklarda ve kollarda tabiki skilasma oldu ama kas yakimi da oldu. gucsuzluk konusuna gelince de ayni sebeplerden oturu calisirken gucsuzluk hissetmek yada vucudun yorgun gucsuz dusmesi normal diye dusunuyorum

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    washburn ben böyle beslenip spor yapacağıma spor yapmam daha iyi.rahat rahat anlatiyorsunuz 6ay boyunca hergün yaptıgınız hatayı :/

7. washburn

washburn Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    zeo64 onemli olan hatalardan ders almak yaptigim bir hatayi soylemekten neden cekineyim ki, artik dogrusunu yapiorum ve surekli arastirip daha da iyisini yapmaya kendimi daha cok gelistirmeye daha farkli bilgiler ogrenmeye calisiyorum

Sayfayı Paylaş