19 yaşındayım. Uzun boylu ve 56 kiloyum. Birkaç soru..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kaci tarafından 26 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Merhaba ,

Ben 19 yaşında uzun boylu( Tam olarak boyumun ölçüsünü bilmiyorum. 1.80 civarı ) ve 56 kiloyum. Vücut tipimin ecto olduğunu biliyorum. Ve haliyle cılız olmak tüm hayatımı etkiliyor. Moral,özgüven , sürekli bir yorgunluk , aşk hayatı ve dahası.. Spora başlayacağım fakat şöyle bir sorunum var. Spor salonu evime uzak olduğu için salona gitmek için verdiğim yol parası salona vereceğim paradan daha pahalıya geliyor. Buda şöyle demek oluyor. Supplement ve besin için ihtiyacım olan paradan bayağı bir kısılma ve supplement alamamak demek anlamına geliyor. Evde bu işi nasıl halledebilirim diye araştırırken karşıma p90x diye bir program çıktı. Bu programı bileniniz veya uygulayanınız vardır diye yazmak istedim. Sizce bu programı uygulayıp elimde olan paramlada besin ve supplement işini birgüzel halletsem.Güzel bir şekilde kilo alıp cılızlıktan kurtulup fit bir vücuda sahip olabilirmiyim? veya önerebileceğiniz farklı bir yöntemler varmıdır?

Yazı biraz uzun oldu ama olayın özeti bu. Okuyup cevaplayanlara teşekkür ederim.

2. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Supplemente vereceğin parayı güzel bi beslenmeye yatır ve evde spor yap gidemiyorsan. Forumda ilk aylarda supplement gerekmediği bilgisi var. Ve emin ol sağlam bir beslenme düzenin yerini hiç bir şey tutmuyor. İyi bir beslenme düzenin yoksa supplementler pek bir işe yaramaz. Evde nasıl çalışacağım dersen forumdaki iki dumbella çalışma programına veya kendi vücut ağırlığınla yapılan hareketlere bakabilirsin.

kaci bunu beğendi.
  3. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Teşekkür ederim. p90x adında bir program var onu uygulayacağım büyük ihtimalle. Evde yapılabilecek en iyi program diye bahsetmiş birçok yer.

4. Pooyraaz17

Pooyraaz17 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    o program sıkı bir program dayanabilecek isen neden olmasın başarılar.

kaci bunu beğendi.
  5. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim siz nasıl kilo alamıyorsunuz ya ben 1 hafta biraz fazla yedim hemen 3 kilo -4 kilo alıyorum biraz gözünüzü karartın abi ya gece yatmadan önce ekmek ye ondan bol bol çikolata ve yağlı şeyler ye zaten kilon bir bakmışın 65-70 olmuş sonrası allah kerim

6. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Daha önce 1 ay spor salonuna gitmiştim daha sonra özel sebeplerden dolayı bırakmıştım. Ama spor yapmak acayip motive edip rahatlatıyor. Yani zor birşeyler yaptıktan sonraki duyguyu yaşamak güzel birşey.
    Yağ olarak almak istemiyorum hocam :) Kas olarak almak istiyorum. ( Sağlıklı bir şekilde. )

7. Sylvester

Sylvester Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Kas olarak kilo almak evde ne kadar mümkündür bilmiyorum.Barbell curl , bench pres , Squat temel hareketler nasıl evde yapılır bilemiyorum.1 ay oldu salona gidiyorum baya motive oldum bir buçuk ayda 5 kilo aldım bunun ne kadarını kas olarak aldım bilmiyorum ama yaglanma oldugunu hissetmiyorum.İlk 2-3 ay ek besin almana gerek yok saglam beslen evde yeter o sana :)

8. G O M J

G O M J Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    20 gun oncesine kadar az cok ayni durumdaydik. P90x i 3. gunde birakip forumdaki evde calisma programini uyguladim + hardline gainer + az biraz prot tozuyla 3 kg kadar aldim. Suan 60-61 civari.

9. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    1.5 ayda 5 kilo kas almak tüm yasalara aykırı fakat iyi kilo olarak iyi almışsınız.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Nisan 2014 ---
    p90x'i neden bıraktınız :) Ben sıkı bir programla çalışmak istediğim için bu programı seçtim. Bu programı tamamladıktan sonra salona başlamayı düşünüyorum.

10. G O M J

G O M J Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    O program zayif biri icin gereksiz zor. Bence tam tersi 1 ay spora gidip daha sonra bu program evde uygulanabilir. O zaman daha cok verim alinir

11. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Fikrinize saygı duyarım.

12. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    şimdilik ayarlanabilir çift dumbbel seti almanı tavsiye ederim eğer gerçekten içinde spor aşkı varsa evdede spor olur ayrıca her spor salonuda on numara değil birde supplementten çok beslenme bu sporda olmasa olmazdır eğer beslenme kötü olursa supplementlere ödediğin para boşa gider elbette değişiklikler hemen olmaz sabır çok önemli yavaş yavaş kilo alırsın kas olarak fit bir görünüm elde edersin

kaci bunu beğendi.
  13. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Yoga matı , dumbell set , koridor barfiksi , şınav barı uygulayacağım program için bu malzemeleri alacağım. Söylediğiniz gibi salon ve yol parası vermeyeceğim için günlük kilo başına 2gr proteini normal beslenme ile alabileceğim.Tozu sadece sabahları , antremanlardan sonra ve acil durumlarda kullanmayı düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkürler bu arada.

Sayfayı Paylaş