18 yaş için whey?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Xalley tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Xalley

Xalley Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edremit
    Arkadaşlar seneye Muay-Thai'ye başlayacam protein tozu için ilk neyle başlamalıyım?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    konuyu yaşa getirmeden önce,neden protein tozu kullanmak istiyorsun onu açıklar mısın bize?

3. Xalley

Xalley Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edremit
    ciddi kilo alma problemim var edit: sporu yapsam kilo veririm boy 1.87 kilo 65

4. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    peki şöyle yola çıkalım.kilo alma problemleri olan bir insanın ciddi tibbi bir rahatsızlığı yoksa sorunu kalori eksikliğidir.kalori eksikliği de beslenmenin zayıf olmasından kaynaklanır.fakat protein tozunu bu amaç için kullanmayız.senin aradığın çözüm kaloriyi artırarak beslenmede.yani kısaca yemelisin.

5. Xalley

Xalley Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edremit
    Şimdi doktor kontorlünü bayağı hastenede yaptım, herhangi bir sorunum yok, yulaf ile 2 ay tedavi uyguladım kendime 5 kilo aldım ama devamı gelmedi...

6. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yulaf iyi bir karbo kaynağıdır,glisemik indeksi düşüktür,bol lif içerir fakat yemekte zorluk yaşıyorsan zorlamana gerek yok kendini.yediğin her şeyin içinde belli miktar protein/karbo/yağ var ve bir kalori değeri var.gün içinde yediğin herşeyin toplam kalori miktarı senin kilo alıp almayacagını belirleyen miktar.o yüzden ne yersen ye,ne kadar yersen ye önemli olan alacağın toplam kalori miktarı.65 kilo birisisin.kilo almak istiyorsan yaklaşık 3000 kalori ile diyetine başlayabilirsin.aldığın toplam kaloriyi hesaplamak icin akıllı telefona kuracağın uygulamalar yada bilgisayardan erişebileceğin programlar/internet siteleri yardımcı olur.günlük toplam kalorini 3000 civarında gezdir,her hafta yada 2 haftada bir aynı şartlarda tartıl.kilo alımın istediğin hızda değilse kalori artırırsın 200-300 kadar,hızlı kilo alıyorsan aynı miktarda azaltırsın.en mantıklı olanı da aylık 1,5-2 kilo alacak şekilde yavaş ama sağlam adımlarla ilerlemek.bu şekilde de çok fazla yağlanmamış olursun.

fakat herhalukarda daha kaliteli bir şekilde kilo almak istiyorsan(bunu da kazanacağın kas oranının daha fazla,alacağın yağ oranının daha az olması olarak açıklayabiliriz)ağırlık çalışman gerekli.her ne kadar bir çok kişi tersini savunsa da ben dövüş sanatlarıyla uğraşan kişilerin de daha güç odaklı olmak üzere ağırlık çalışması taraftarıyım.

7. yusuf gündüz

yusuf gündüz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ocakta 70 kiloydum su an nisandayiz ve 77 kiloyum. Salondaki hoca stereoid kurune mi girdin diye sordu bildiğin. Kullandığım şey de kreatin ve protein. Ama beslenmem de iyiydi. Bol bol makarna tüketim :D genetiğim de iyi çok şükür. Ozetlicek olursam whey bana gayet kilo aldırdı...

8. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    kendiniz cevabı vermişsiniz mesajınızın içinde,bol bol makarna tükettim diye,emin olun size kilo aldıran şey whey değil.ortalama 1 ölçek(30g) whey proteinin içinde 120-130kalori oldugunu varsayarsak,evet 3000-3500 kalorilik diyetlerin içinde pek bir önemi yok :)

9. yusuf gündüz

yusuf gündüz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Evet fakat whey kullanarak kas kütlesini artırması da mantıklı bir yol değil mi

10. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    peki wheyin içinde ne var bize ekstra kas kütlesi kazandıracak?anabolik bir şeyler mi var?whey proteinler bu spordaki en overrated şey,tartışmasız.

11. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Protein var BCAA var sana ne lazım?

12. yusuf gündüz

yusuf gündüz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ahahahaha arkadaşın wheyle ilgili kotu anıları olmuş sanırım.

Ckavustran bunu beğendi.
  13. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sizlere anabolik bcaa ve proteinlerinizle mutlu sporlar o zaman.

Sayfayı Paylaş