18 yaşında genç yetenek charley montreuil

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve jarhead tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Genetik cok gizli bir kavram gibi gözukse de, çözülmesi o kadar da zor olmuyor aslında. İnsanların deri yapıları, parmak ve tırnak tipleri olsun, kas yapıları olsun vs bunlara biraz bakıldıgında bu olayı çözmek o kadar zor değil. Örnegin; genetigi iyi birisinin tırnaklarının küçük olma ihtimali belki de yoktur. Genelde parmakları biraz daha dolgun, tırnak yapısı ovalimsi ve geniş yayılmış bir şekilde veya spatulayı andıran bir parmak yapısı tarzında oluyor, hatta parmaklarınd biraz yamukluk veya egrilik gibi sorunlar da olabilir.

Bu arkadaşa gelince, öncelikle beslenme olayı kilit faktör, ama o besinden max şekilde verim alacak bir vücut yapısı ve protein sentezi hızı herkeste yok tabiki. İyi olabilirsiniz, ama çok iyi olmak için mutlaka genetik faktörler gereklidir.

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    okan

D.Wolf dostum bence genetik öyle hemen parmağafalan bakılarak çözülebilseydi genetik bilimi diye birşey olmazdı...Bazı vücut tiplerinin gelişime çok daha müsait olduğu bir gerçek.....Ancak bazı spor dallarına bakarsak genetiğin herzaman dış yapıya bakılarak anlaşılamayacağını görürüz mesela 5000 metre koşu şampiyonasında bundan önceki şampiyonlar hep at gibi sporculardan oluşurdu ve o klasik laf ama genetikleri üstün baksana hepsi uzun bacaklı kaslı yapılı derdik işin içinden çıkardık ama şuanda elvan abeylegesse şampiyon oldumu buseferde uzun mesafe koşmak için zaten öyle bir fizik daha avantajlı deyip gene sıyrıldılar......
    Eski erkekler ağırsiklet haltercilerin kaldırdığı kiloları bugünün orta siklet bayanları kaldırıyor çünkü bilimsel antrenman metotları uygulanıyor....

Mesela serbest dövüşleri takip ediyorum hayvan gibi adamlar var onlar şampiyon olduğunda tabiki olcak baksana üstün genetik dev gibi adam ancak bakıyorum hiç kası olmayan hatta dışarda görsen bir vursam ölür dediğin insanda şampiyon oluyor buseferde 180 derece u dönüşü yapılıyor ve deniliyorki kasların boyun posun önemi yok ki eldivensiz dövüşte hatta sizi yavaşlatır.......Yani kısacası şampiyon olan bir sporcu yapılı falansa genetiği üstün ancak zayıf ve çelimsiz şampiyon olunca ee onunda genetiği üstün..........
    Yani vücut geliştirmede basketbolda vb sporlarda genetik factörü çok çnemli olabilir ancak benim bahsettiğim sporlarda öyle değil yani anlaşılamıyor hiç ummadığın adamlar destek verilse sporcu olabilirdi ne messiler ne mke tysonlar heba oluyordur kimbilir.....

Yani kısacası D.Wolf kardeşim genetik biliminin bile çözemediği bazı şeyleri öyle parmağa falan bakarak çözmen mümkün değil...
    Ama çeşitli spor branşlarına göre değişiklik göstereceğine bende katılıyorum o konuda sorun yok....

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Elvan o yarışmaları kazanmışsa, bunun sadece yapıyla alakası yok tabiki. Oksijen kullanma yetisi daha fazla olabilir, lifleri bu iş için cok daha uygundur ve antrenmanları daha hızlı tepki veriyordur yapacagı uzun koşular için. Ama genel olarak uzun mesafede vücut agırlıgı çok yuksek olan adamlar yarışsalar bile, isteneni vermeleri düşük bir ihtimaldir. Bu örneginin benim yazımla alakası yoktu, ama yıen onu da yazma geregi duydum.

İkincisi de, parmak olayı sadece bir örnekti. Bunu da 1-2 kişiye bakarak yazdıgımı düşündün herhalde, bu benim kişisel deneyimim ve analizimdir, zaten bunu bir yerde okuyup göremezsin, bunları daha cok zamanım oldugunda açıklayacagım tabiki. Parmak olayı bu konu üzerinde sadece bir örnektir, dikkat ettiysen orda vs diye bir uzantı var ve bunu özellikle yazıyorum her seferinde. Verdigin örnekler de komik örnekler kusura bakma. Önce çok kaslı , fit vücut, bulk kavramlarını ögren, ondan sonra böyle ileri seviye konuları tartışalım senle.

Son olarakta ben ne kardeşinim, ne de dostunum. Herkesin bir ismi var, oturup 2 çift kelime konusmadıgım insanların sanal alemde bile olsa, bu tür hitaplar etmesi hiç hoş değil.

4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu senden öğrenecek değilim ben sana sadece cevap yazdım yanlış vede kırıcı birşeyde yazmadım birde senin cevabına bak şunu öğren bunu öğren sen kim oluyorsun adam gibi cevap ver ben senin tezini çürütecek bir yazı yazdım hemen kızdın senin yazdığını doğru kabul etmek zorundamıyım herneyse uzatmayalım.....

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ben bu konuda bir sey söylemek istiyorum.

Eğer bu arkadastaki imkanların 10da birini ben bulursam bir gün. bende en az onun kadar başarılı olabilirim.

Resmen imkansızlıklar içinde bu sporu yapmaya çalişiyoruz.

Şimdi birileri cikip diyebilir. durumu olmayan bu sporu yapmasın.

O zamanda bodybuildingin evrensel bir spor değil, zengin sporu oldugunu söyleyebilirmiyiz.

Bence bu adamdan çok daha iyileri var ülkemizde ama nedense tek sorunun pahalı yaşam koşulları ve maddi yetersizlikler oldugunu dusunuyorum.

Kendi adıma iddia ediyorum vg ye ayırdıgım para bu arkadasın onda biri kadar olmasina rağmen cok iyi verim aliyorum.

O paraları bende ayırabilsem kesinlikle daha iyisini başarırım.

Bu benim değil hocamın yorumu bu arada.

okaaan bunu beğendi.
  6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul

Her seferinde, her yazında ortalama aynı uslupla yazdıgın için, bu uslubuna senın istedigin gibi cevap veremeyecegim, tartışmak amacım olsa, zaten bunu hakeden birisyle gerçekleştirirdim.

Bundan başka da, bu forumda beni bilen bilir zaten, bir ispatın üstüne bir ispat daha yapmak gereksiz olur.

Bu parmak olayına gelince, sen bunu sadece tek özellik olarak ilişkilendirdigin için, senle tartışmaya girmenin cok külfetli ve yorucu olacagı için, uzatmanın anlamı olmayacagını düşündüm. Parmak olayının da sonuna kadar arkasındayım, isteyen dener ve görür. Bilmedigim ve uygulamadıgım hiçbirşeyi bu forumda paylaşmadım şimdiye kadar, bu da sana yeterli bir cevap olmustur herhalde.

Dr.Science bunu beğendi.
  7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bu cevabın daha iyi teşekkür ederim....Ben başkalarının hangi konuda ne yazdığıyla ilgilenmem sadece o an hangi konuda yazıyorsak o önemlidir benim için sen hiç alakası yokken benim açtığım konuyla ilgili burada yorum yapıyorsun yani olayı kişiselleştirip hatalarımı aramaya başlıyorsun eğer o konuyla ilgili konuşmak istersen o konuya yaz baksana bana önceden bir antipatin varmış demek benim kimseye yok bir konuda tartışırım diğer konuda katılırım yani kişiselleştirme yapmam saygılar..

8. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    okan

Cloud kusura bakma gerçekten yanlış video izlemişsin:(

Cloud bunu beğendi.
  9. sooprano

sooprano Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    cocuk sadece iri değil yakışıklıda. tam mükemmeli oluşturmuş çok estetik tıpıl bbciler gibi değil. abartıyı ilk kez bu kadar yakıştırdım birine

Sayfayı Paylaş