18 Yaşında 1.74 ve 90 Kiloyum bilgileriniz benim için çok önemli.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Omega1905 tarafından 19 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Omega1905

Omega1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar Abilerim/Kardeşlerim. Başlıktada belirttiğim gibi aşırı kilo problemim var ve Türk kası diye tabir ettiğimiz göbeğim var. Body'e gidiyorum 1 aydır bana program verdiler yapıyorum yanlız bir etkisini göremedim.Bugün de spora gideceğim fakat giderken ne yapsam da bu kiloları eritsem diye düşünüyorum. Düşündüm durdum ve aklıma çöp poşeti giymek geldi. Artık nefret ediyorum bu kilolardan insan içine çıkamaz oldum.Yağ yakıcı alsam mı? Bana vericeğiniz her bilgi çok önemli lütfen 5 dakikanızı ayırın.

2. olympostr

olympostr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Diyet+yürüyüş kardiyo yap 1 saat aksatmadan yağ yakıcının da bı nebze faydası var hardline l karnitin tavsiye ederim. yürüyüşten 15 20 dakıka önce sade sert türk kahvesi de etkili olur. şeker ekmek un tuz çikolata yağ alkol vb hepsini çıkarman gerek hayatından

3. Omega1905

Omega1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yazınız için çok teşekkür ederim ederim. Peki diyet listesini nerden bulabilirim bulabilirim?

4. olympostr

olympostr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Forumda beslenme bölümünden yağ yakımına yönelik yapan arkadaşların listesinden bakabilirsin google'da arayabilirsin ama yaptığın diyetin en az 1100- 1500 kalorili olmasına ve protein ağırlıklı olmasına dikkat et . Ben de 101den 83e düştüm 2 2bucuk ayda motivasyonunu kaybetmeden sürekli kardiyo+diyet kesinlikle işe yarayacaktır günde minimum 2 2.5 lt su içmen de gerekir spor ve diyet yaparken :)

5. galaxymess

galaxymess Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Eğer bir rahatsızlığın, hastalığın yoksa sabah aç karnına 30-40 dakika orta tempoda koşu( yapamıyorsan yavaş tempoda) ve akşam da 30-40 dakika koşu yaparsan iyi sonuçlar alabilirsin. Eğer buna zamanın yoksa antrenmanı 15 dakika kardiyo(koşu, bisiklet, eliptik, stepmill vs) 15 dakika ağırlık çalışması şeklinde dönüşümlü olarak yap. Bir buçuk saat bu şekilde çalışsan yeter. Yani toplamda 45 dakika kardiyo 45 dakika da ağırlık. 5-10 dakika da esneme hareketi yapabilirsin.

6. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Arkadaşların anlattıklarına ek olarak sana pek insanların bilmediği bir şey söyleyeceğim. Karnını abartı olmayacak derecede içeri çekerek dolaş. Belli zaman sonra karın kasların diyaframın buna alışacak ve sen kilo vermesen bile dışarıdan bir nebze de olsa fit görüneceksin. Dene bunu ;)

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şöyle ki,bahsettiğiniz şey stomach vacuum.

normal karın hareketleriyle(crunchlar,leg raiseler vs)biz karnımızdaki dış abs kaslarını(external abdominals)çalıştırırız.fakat bir de karnın iç tarafında dış kas grubunu destekleyen bi nevi iç organların üstünde diyebileceğimiz iç abs kasları(internal abdominals)mevcut.biz kabaca nefesimizi tutup karnımızı içimize çektiğimizde-ki bu tür hareketlere stomach vacuum deniyor- normal karın hareketleriyle aktif çalıştıramadıgımız iç karın kaslarını çalıştırmış oluyoruz.bu da bize düz bir karın görüntüsü ve daha sıkı/güçlü/stabil core bölgesi avantajı saglıyor.bir çoğumuz karın çalışmasına çok önem veririz fakat dediğiniz gibi iç karın kaslarına önem vermeyiz,bu da sert ve güçlü de olsa relax pozisyonda göbek varmış gibi görünen karın bölgesine neden olur.bunun önüne geçmek için de stomach vacuum çok önemli.böyle bir ayrıntıyı hatırlattığınız için teşekkürler.

stomach vacuum yeni vücutçularda pek göremedigimiz(o kas grubunu çalıştırmamaktan değil de başka sebeplerden ötürü) fakat old school vücutçuların çoğunda gördügümüz çoook estetik duran tabiri caizse karnın sırta yapışmasını saglayan görüntünün mimarı.birkaç resim de ekleyeyim:

[​IMG] [​IMG]

8. Mr.Simith

Mr.Simith Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba Arkadaşım,
    öncelikle aşağıda ismi geçen tüm şeyleri terk ederek başmanı öneririm;
    1-Pirinç Pilavı
    2- Sabah kahvaltısı dışında ekmek tüketmeyeceksin
    3- tüm asitli içeçekleri ve şekeri bırakacaksın
    4- günde 35-40 dakika orta tempoda koşacaksın yada 25-30 hergün ip atlayacaksın
    Saygılar

9. Eviga.

Eviga. Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben de ne yesen iyi olur söyliyim. yağsız ürünleri tercih et. yağsız lor peynir ye. yeşil çay iç. metabolizmanı hızlandırmak için tarçın ve zencefil ile çay yap. lifli besinler ye. tok tutar. kuru erik tavsiye ederim. limon ve greyfurt suyu sık, bir parça zencefil at içine. tadı güzel olsun diye biraz şekersiz limonata ekle. buzlu soğuk içersen daha iyi olur. .çavdar ekmeği tüket. sebze ye. umarım iyi olur

Sayfayı Paylaş