175 kg özel zayıflama programı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve zrb20 tarafından 3 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar konuyu kısaca özetleyeyim. 2011 yılı şubat 4 de sigarayı bıraktım... sigarayı bırakmadan + - 130 kg civarındaydım ... bırakıınca yaklaşık boyumla kilom aynı oldu 188cm boy 185 kilogram oldum yani 45-50 kg aldım.. temmuz ayı nda foruma üye oldum evde dambul hareketleri(8kglik 2 dambul ve bükbük- yay takımı) yaparak perhizsiz belde 158 cm idi 142 cm düştü ..kilomda 175 e düştü.
    şimdi gelelim sadede bana zayıflamaya yardımcı olacak evde yapılabilir antreman programı ve süründürmene zayıflamaya yardımcı olacak diyet programı lazım.. bulunduğum yer itibari ile haftada 3 - 4 kere evde çalışabilme imkanım var. ayrıca haftada 2-3 kere 3-4kmdağ patika yollarında yürüme imkanmım var.

bu arada 1992 den 2000 yılına kadar amatör güreş geçmişim var . 2000 den 2002 ye kadar aralılaral body ve savunma sporları yaptım.. spora aşinayım...

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    baska bır konunuzdada yazmıstım yıne yazıcam bu kılo ıle kendınız dıyet yada bır beslenm programı uygulamnız cok yanlıs bır doktor gozetımı sart cunku obezsınız

demircan256 bunu beğendi.
  3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    aynen danny'nin söylediği çok doğru. evde yapılacak basit bir diyetle hallolacak iş değil bu maalesef...

demircan256 ve Danny Boy bunu beğendi.
  4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    doktora gitmeye gerek yok doktorlar para tuzagi nede olsa ilac satmaya kalkarlar

Insulin direnci sorununuz var buyuk ihtimal once onu kirmalisiniz kilolar daha sonra gidecektir

Et den yagdan bol karbonhidrattan kit bir diyet yaparsaniz hem acikmayacaginiz icin diyete uyum mukemmel olur hemde sagliginiza kavusursunuz

Tas devri diyeti yapin
    Gunde 3gr balik yagi alin muhakkak trigliserid kolestrol falam yuksektir o kilonun verdigi zararlari gidersin

Efa 1200x3 hergun efa 1200 balik yaginin markasi

2 ayda 1tup dvit3 icin dvitamini destegi sadece 3 lira

Iyi yaglar tuketin balik tereyagi kuyruk yagi zeytinyagi ve hindistan cevizi yagi gibi

Kisa surede kilolar gidecektir bende obez dim 60 kilo zayifladim fazla sorun yapmaya gerek yok depoladigi gibi yakar yeterki duzgun beslenin

zrb20 bunu beğendi.
  5. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Dolaşım sisteminizden iskelet sisteminize kadar mutlaka bir kusurunuz rahatsızlığınız vardır diye düşünüyorum ve dumbell ile çalışmak oldukça mantıksızdır..

Yapmanız gereken öncelikli olarak;

Doktor genel kontrollerden sonra diyet listesi verecektir aradan 3-6 ay gibi bir zaman sonrasında belli bir vücut yakımı ardından kilo vermeye yönelik antreman programları verilecektir belli bir kiloya ulaştıktan sonra güzel bir spor salonunda hocanızın yardımı ile biraz daha kilo verdikten sonra kas yapımına başlıyacaksınız..

Bu ev çalışması veya dumbell çalışmakla olacak iş değil bilinçsiz yapılan bir çalışma size sağlıklı sonuçlar çıkarmayacaktır çıkarsa bile mutlaka size bir zararı dokunacaktır..

Azim ve inançla olacak bir iştir 175 kg bir insan dumbell veya sporla kilo vermeye başlayamaz diyetle 120kg altına inmeniz gerekiyor bu diyetide doktor kontrolü altında yapmalısınız..

Ardından doktorunuzda kilo vermeye yönelik antreman programı zaten verecektir belli bir kiloya ulaştıktan sonra iyi bir salon ile ideal vücuda ulaşılabilir..
    Ben doktorlar şöyledir böyledir diye para tuzağıdır diye bir söze giremem her doktor para tuzağı değildir burda sağlık söz konusu sağlık kendimizin sorumlusu olduğu kadar doktorumuzunda sorumluluğu altındadır ilaç hap ile olacak bir iş değil düzenli beslenme ve azimle olacak bir iştir sakın sporla kilo vermeye çalışmayın..

zrb20 bunu beğendi.
  6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    spor yapmanız bence de gerekmez

doktora giderseniz hayatınızın hatasını yapmıs olcaksınız ne yazikki

cunku size gene karbonhidrattan bol yag ve etten kıt bir diyet vercek sonucunda aclık krizleri bozulan psikoleji inmemis insulin seviyesi olcak

eger bulabilirseniz paleo cu doktora gidin oda turkiyede sayılı

tas devri diyetini inceleyiniz

http://www.diyetcenter.com/diyet-listeleri/1649-tas-devri-diyeti.html

7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ketojen diyet elbette etkilidir ama 175 kiloluk biri için bile mi? bence ne olursa olsun diyeti dikkatli bir şekilde ayarlamak gerekli. ve elbette karbonhidrat alımı düşük olmalı...

8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    175 kilo biri icin daha uygundur kalp damar sagligi icin

Diyetisyene gidip o klasik diyetleri yaparsa cok pisman olur

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bılımsel yararı kanıtlanmaıs yag ıcerıgı yuksek sacmalıktan bask bır sey olmayan dıyetlerı tavsıye tmıyelım arkdasımız hasta yanı obez bu kısı ve doktor kontrolu sart senın egıtmın uzmanlıgın nekı yada hangı bılımsel makalelerde adın varkı burda gelıp kuyruk yagı yıyın falan gıbı bır tavsıye verıyorsun

sacmalamanın anlamı yok burda soz konusu ınsan salıgı cocuk oyuncagı degıl

aynı uslubu ve sacma tavsıyelerını bılgı sevıyen bunun ıcın yetmedıgı sadece netten okudugun yazılardan ogrendıklerınle bagırsak uzunlugu mın 7m olan ınsanın etcıl oldugunu savundun vegan baslıgında

tavsıyelerı kendıne sakla

doktor kontrolu sart obezıte kılo verdım gectı denılen bır sorun degıldır bır sendromdur devam eder yanı ve tedavısı uzun yıllar surer

doktora gıtmesı hayatının en dogru kararı ve kendıne bır armagn olucaktır . ne hatası adam 175kg m dıyor 4-5 kg fazlam var acele dıyet olayı yok yanı burda

kalorı kısıtlamalı sporla desteklenmıs gereklı ılaclrında alındıgı ve yag oranı dusuk bır dıyet her zaman etkılı sonucu verır ama yag oranı yuksek sporsuz bır dıyet kalp damarlarını hasta etmekten baska bır ıse yaramaz

Son düzenleme: 4 Kasım 2011
  10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    önce uslubunu degistir karsinda cocuk yok 30 yasindayim konuscak tartiscaksak saygi cercevesinde konusalim konustugun laflarin kat kat fazlasini sana iade edebilecek kadar kelime haznem var

ben 60 kilo zayifladim ve sagligima kavustum bende obez biriydim hic bir doktora gitmedim paleo ketojenik karisimi ile beslendim ve beslenmeye devam ediyorum

Ulkemizin cellat para hediye karsiligi ilac yazan doktorlara diyetisyenlere gitmis olsaydim bir suru hastalik teshisi ilac tedavileri ile hayatimi karartmis olcaklardi hasta olmasam da hasta edeceklerdi beni

Vucudda yag depolama hormonu nedir insulun
    insuline ne etki eder karbonhidratlar cok proteinler az yaglar ise etki etmez

Yagdan kit bir diyet verdiginiz kisiyi karbonhidrattan bol beslenmesini soylersiniz baska caresi yok

Yaglanma hormonu olan insulin karbonhidratlar sayesinde artiyorken nasil kisiden yag yakmasini beklersiniz bu 2

Insan eger etcil olmasaydi on disleri parcalama icin olmazdi bu tartisma goturur her 2 sini destekleyen bilim adamlari var

Tahillarin bir suru zarari var tum hastaliklarin ana kaynagi tahillar ve hububatlar

Benim verdigim kaynaklar Turkiyede ki tek beslenme ve metobolizma anabilim dali baskani olan cerrahpasa universitesinde profosor doktor Ahmet Aydin beyin sitesi ve diyette ona ait ben yazmadim diyeti eger yeterli bilgi birikiminiz varsa beslenmebulteni.com un forum kisminda doktor beye sorabilirsiniz dogru bildiginiz yanlislarinizi

Et den kit tahil ve hububattan bol beslenen insanlar kafasi calismayan herseye cabuk sinirlenen insanlardir cunku beyinin yuzde 60 i yag ve buyuk miktari kolestroldur

Beynin on bolgesi yediklerimize gore renk degistirir beyaz en iyi on bolgesi oldugunu gosterirken karbonhidratlarla bu ton gri ve siyahlasir

Beyindoktoru.com okuyabilirsiniz buda beyin doktoru guclu ildiz beyin sitesi

icinde bulundugunuz saglik ve beslenme sistemi insani hastalandirip ilac bagimlisi yapmak uzerine kurulu

Karbonhidratlarda bagimlilik yapmakta ve kan sekeri ani dusunce aclik krizleri olmakta insanlar daha cok yemekte

Ahmet aydin guclu ildiz bey gibi paleo cu doktorlara gidilip tedavi olunabilir digerlerinin faydadan cok zarari olur

11. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    doktorlar boşunamı 6 yıl okuyor. kesinlike doktora görün. devlet hastanesinde bile diyetisyen vardır.

pastnova ve kaanmert bunu beğendi.
  12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    6 degil isterse 20 sene okusunlar

Aile doktoru ile gut hastaligini tartistik ama bilgisiz

Gut hastaligini ne yapar diye sordum proteinler dedi
    Ama gercegi fruktoz yani meyvelerdeki seker Ahmet beyin yazisini verdim okuyup ogrenecek doktorlar test falam yapmiyor ki kitabda ogrendiklerine gore ilac yazip dogruyolar

13. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Hocam lütfen cesaretinizi toplayın ve bir spor salonuna yazılın bu iş evde iki dumbbell kaldırmakla olmaz bunu sizde biliyosunuz kendinizi kandırmaya devam etmeyin . Salona gidersem insanlar arkamdan neder ? ne konuşur ? bana nasıl bakar ? arkamdan alay ederlermi ?

Bu düşünceleri kafanızdan silin tek düşünceniz bu hayat da benden daha önemli daha değerli hiçbir şey yok olmalı . Yoksa hepimizin etrafı , Hava sıcak niye salona gidiyosun , Hava soğuk niye salona gidiyosun , Kendini boşuna niye yoruyosun , O kadar yapıyosunda ne oluyo diyen , sanki kendileri çok lüzumlu işler yapıyolarmış gibi sürekli bizim spor yapmamızı eleştiren insanlara dolu biz cahil cühela nın ne dediğiyle ilgilenseydik baştan bu sporu hiç yapamazdık

Tekrar söylüyorum kendinizi eve hapsetmeyin atın kendiniz dışarı gidin bir salona yazılın belki gittiğiniz salonlarda hocalar sizi salonda görmek bile istemeyecek sizinle şevkinizi kıracak şekilde isteksiz konuşacak ama inat edin hiçbir şeyin cesaretiniz kırmasına izin vermeyin .

Diyet konusunda da profesyonellerle konuşun . Ama eve hapsolduğunuz sürece hiçbir diyetin faydasını göremezsiniz ...

Başarılar

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bızım kaynak alabılcegımız sıteler ve makaleler bu skeılde beyın doktoru falan tarzı yada nettekı sacmalıklar body tr ısımlı sıte harıc bırkac kaynakta buluna sacmalıklar degıl (kı yabancı sıteelrde dahı var bunlar ama kaynak hıc yok hep teorıde kalıyor )

pubmed tarzı sıtelerden kyank verın dıyınkı bak arkadas
    bu kaynak veganlar zeka gerılgıdır dıyor
    bu kaynak ınsan etcıldır dıyor bu kaynakta gunde kalorı hesabına gerek yok zaten karbo almassan yaglanma olmaz dıyor
    de ben ozur dılıcem senden ve tekrardan tum bıldıklerım degıscek

ole doktor beye sorun gıbı bır sacmalıga gerek yok makalelerı kaynakları koy buraya tamma zaten ınancak herkes

sana burda kımse saygısılık yapmadı ama verdıgın tavsıye bır ınsanı oldurebılır

15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    insanlara dogal beslenin diyoruz dogal beslenme senin ilac sirketlerin margarin firmalarin hazir gida endustrisinin hosuna gitmez

Seker ekmek yemeyin diyoruz marketteki raflara bak alincak tek bir alkol var herhalde digerlerinin hepsi ile oynanmis

Yapilan deneyler de kisitli oluyor margarin firmalari sponsor olmadi icin yada ilac firmalari

Dun Karatay hanim haberturk deydi kolestrol antioksidan dir virusleri ve mikroplari oldurur vucudda ilac tarzi seylerle onu dusurmeye calismak hastayi oldurmektir dedi.

Kolestrolunuz yuksek ciksin bakalim ne dicek doktor

Duz mantikla gidiniz yaglanma hormonu nedir insulun

Ne zaman salgilanir karbonhidrat yedigimiz zaman

Arkadas konu ile ilgilenmiyor herhalde ama okudugu zaman kilo alirken nasil beslendigini yazsin

Et den yagdan mi bol du beslenme tarzi

Yoksa karbonhidratlardan mi

Insan sagligi soz konusu oldugu icin yanlis yonlendirmeyelim zaten derdimiz o

Lowcarb forumlarinda beslenmebulteni.com paleocafe.org yenidenbeden.com beyindoktoru.com

Bunlari gezin okuyun yazilarin altinda kaynaklari da mevcut

16. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53

insanların ne dedği konusunda takıntım yok... zaten sadece sebze hali tartısı tartıyor :) diğerleri 150 kg den üstünmü tartmıyor... 175 kg olduğumada inananda olmuyor zaten en fazla 135 diyen oldu:) o yönden şanslıyım..

Vorenus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş