1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

17 Yaş. Yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mnqsche tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. mnqsche

mnqsche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.5 sene önce ilk dumbellımı alıp evde bu spora başlamıştım. Öss olduğu için yazdan beri çok nadir çalışıyorum. 8 9 ay boyunca evde ara vere vere çalıştım ve 3 ay salona gittim. Salona gitmemin pekte bi farkı olmadı. Sadece gittiğim sürece iyi beslendim.Bu arada okulda güreş klübüne girdim. Sırt ve kanatlarım orda gelişti galiba.Tek sorunum kemiklerimin ince olması. Bu da önkol kasları büyük olsa bile bileğin ince görünmesine sebep oluyo. Ve tabi bilek güreşinde dezavantaj. Ama bu dezavantajı kapadım sayılır.

Hiçbir supplement hap vs. kullanmadım. Tamamen naturel :) ... Ama yeniden başlarsam kullanmayı düşünüyorum. No-xplode , nitrix ve cell-mass kullanan ve sağlam bilgisi olan yardımcı olsn ltfn.

Boy:1.77 , Kilo : 73
    Kol sıcak olarak sağ:37 sol:36.5 abartma payını katmadım daha :) Kollarımın tam ölçüsü bu dier ölçülerimi bilmiyorum. Her foto aynı zamanda çekilmedi hacim farklılıkları görülebilir :). Daha iyi bi gelecek için neler yapmalıyım yorum ve eleştirilerinizi bekliyorm :) NOT: Ayaz abi msjlarına bak arasıra :D

Ekli Dosyalar:

2. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Göğüsler : Güzel şekillendirmişsin. Bravo !
    Kanatlar : Bana fazla gelmedi belki de kanat pozisyonun yok ondandır.
    Kollar : Cidden güzel düzenli bi çalışmayla 40 yaparsın eminim..
    Omuzlar : Cidden vücuduna uyum sağlayan güzel omuzlar..
    Arka kollar : Beğendim kol çalışırken arka kolu ihmal etmemişsin sanırsam..
    Bel : Yeterince güzel ama illa sağlamlaştırcam 6 baklava şart diosan yüklen derim..
    Trapezler : Şu an çok çıkmamış , fazla zorlama bence iğrençleşebilio..
    Önkol - bilek : Vücudunun en eksik yeri.. Bilek yayı almanı tavsiye ederm. Her gün 2 x Maximum yapsan 2 bilekte de , giderek güzel , kollarına uyum sağlayan bir bileğin olur..

Başarılarının devamını diliyorum.

mnqsche bunu beğendi.
  3. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Göğüs ve Triceps pozlarıda eklenseydi daha iyi olurdu, Kanat bölgen zayıf görünüyor,vücudun kütleye,kiloya ihtiyacı var..

Bahsettiğin zaman dilimi süresince gelişiminiz olumlu sayılır,fakat dahada iyisi olabilirdi..

Suplementler zaten doğaldır(naturel) ve beslenme takviyeleridir..

Daha iyi bir gelişim için- daha iyi bir beslenme programı, daha iyi bir antrenman düzeni ve daha çok dinlenme, bunları düzenli yaptığın takdirde,daha iyi bir gelişim sağlayabilirsin..

Kemiklerinin inceliği konusunda; Tahminimce kemik gelişimin devam etmektedir ve çokta ince görünmüyorlar hatta yaşıtlarına göre önde sayılabilirsin..

Son düzenleme: 26 Ocak 2009
    mnqsche bunu beğendi.
  4. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüs ve karın olması gereken gibi, kanatta ve tricepste hacim eksikliğiniz var. Bunu bir kaç ay çalışmamanıza bağlayabiliriz.

mnqsche bunu beğendi.
  5. mnqsche

mnqsche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşkkrler.. ludacris trapez konusunda haklısın irileşince güzl görünmüyolar bu yzdn çalışmak istemedim bu kdrı yeter bnce. Kanatlara gelince evde kanat çalışma imkanım yok ztn sadece dumbellarım var, o pozda kanat ztn hacimli görünmez. Geliştirmekte en zorlandığım bölge bilekler oldu. Yay aldım dumbella çalıştım pompalama yaptım geliştiler fakat bi yandan tüm yağlar eriyince hacimsel artış pek olmadı.

6. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bır salona yazılırsan daha ıyı bır gelısım gosterebılırsın ınce kemıklıyım demıssın bu senın ıcın dezavantaj degıl bır avantajdır cunku eklemlerı ve kemıklerı ınce ınsanların kasları daha ırı gorunur suanda zayıf yerlerın gordugum kadarıyla triceps ve kanat tabı dıger bolgelerde zayıf ama ıyı bır hacım dıyetı ve salon calısmasıyla cok daha ıyı olur bılek ıcınde agır kılo ıle calısırsan ıstedıgın sonuca ulasırsın ama bu gelısma sana bılek guresınde avantaj salamaz haberın olsun:)

mnqsche bunu beğendi.
  7. _Çapkın.olguN_

_Çapkın.olguN_ Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüs yapısı olarak şanlısın..

mnqsche bunu beğendi.
  8. masseurboy

masseurboy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Masör
    Yer:
    Bursa
    bence harika bir vucut ve muhteşem bir karizma hemde bu yaşta..
    Bravo..

mnqsche bunu beğendi.
  9. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    yorum yapmak için çok bilgi sahibi olduğumu söyleyemem ancak yaşına göre gayet iyi görünüyorsun, ben de diğer arkadaşlara katılıyorum göğüs yapısı olarak çok şanslısın... gayret edersen çok daha başarılı olacağını düşünüyorum... tebrikler! iyi çalışmalar...

mnqsche bunu beğendi.
  10. ugur_altunbas

ugur_altunbas Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    gögüslerine cok güzel şekil vermissin.yazzdıgın calısma suresine ve sartlarına gore bence cok guzel vucut yapmıssın.karın kaslarına yuklenırsen iyi olur gerçekten çünkü kendilerini göstermeye hazır gibi duruyolar :) basarılar

mnqsche bunu beğendi.
  11. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Vücudunuz -diğer fotoğraf koyan amatörlere bakınca- güzel. Atletik, kütle olarak çok olmasa da kendini gösteren fit diyebileceğimiz bir vücut.

Şimdi söyleyeceğim sözler çok görmüş geçirmiş yaşlı bir insana daha çok yakışırdı belki, çünkü öyle bir havası var. Bende sporla sizden daha küçükken ilgilenmeye başlayan kendini, başkalarını gözlemleyen biri olarak ister istemez böyle büyük laflar ediyorum: Sizin genetik yapınız en az çalışmalarınız kadar önemli, vücudunuza bakınca emekten çok bunu görüyorum. Onun için daha iyi olabilirdi.

Fotoğraflarınıza bakıyorum, kural tanımamışsınız dier resim koyanlar gibi. Şu foruma resim koyma işini anlatamadık gitti (anlatamadık diyorum çünkü bende bu konuya takanlardanım) ya hu pozlara bakıyorum iki tane tek kol biceps var, 3 tane artistlik duruş var :) 7 fotoğraftan sadece ikisi temiz sayılabilir.

Hava atın, atmayın diyen yok ama biraz da eksiklerinizin görülebileceği fotoğraflar koyun, insaf ! Ben diğer koyanlara bakıyorum, hani bu sporda gelebileceği yerler, hedefleri, istekleri sınırlı olan (ya da olmak zorunda kalan) insanlar. Ama birisi biraz iddia sahibiyse (bilerek ya da bilmeyerek) ona kızıyorum, onu uyarmak istiyorum.

Daha iyi bir gelecek için öncelikli olarak yapmanız gereken kafanızda birşeyleri değiştirmenizdir bence.

Not: "Ayaz abi" gibi vücudunu haklı olarak beğendiğiniz büyüklerinizden özel ilgi beklemek yerine, onların düşüncelerine bakın, gösterdiği özene bakın. Ben salona doğru düzgün gitmedim, beslenmeme de dikkat etmedim, zaten doğru düzgünde çalışamıyorum demekle mesajla ulaşmaya çalıştığınız insanların gösterdiği özeni farkında olmadan küçümsüyorsunuz. Bu sporu biraz daha kafaya takarsanız genetiğinizi çok daha güzel konuşturabilirsiniz. Ben sizin gibi 17 yaşındayken sizden iyi miydim ? bilmiyorum, hani kimseyle kendimi kıyaslamaktan da hoşlanmam ya da birileriyle kıyaslanmaktan ya, 18'imde sizden iyiydim, benim kafamda çocukken bilinçsizce başladığım bu spor hakkında önemli bir bilinç kıvılcımı yandıktan sonra çok şey değişti, bu da bana yansıdı.

En iyi gelişmeyi özeninizi, bilginizi, azminizi, sabrınızı, isteğinizi arttırarak yani kafanızı değiştirerek gösterebilirsiniz. Yoksa ben sizin gibi güzel vücutlu çok kişi gördüm, bazılarının sonrasını da gördüm, özen göstermeyenin eski güzelliği gitmiş, özen gösteren herkesi daha da çok imrendirmiştir. Siz özen gösteren tarafta olun, bugün değilseniz hemen şimdi o tarafa geçmeye karar verin. bunları neden mi diyorum ? Ben sizin vücudu spora uygun birinin salona gidince çok şey değiştiremediğine inanamam da ondan. Birisi yapısı uygunken salonda fark yaratamıyorsa salonun kıymetini de bilmiyordur, sporuna da özen göstermiyordur. Bende evde şınavla başladım sonra dambıl falan yaptırdım, maddi nedenlerle salona malona gidemedim zamanında ek besin kullanamadım ama salondaki çalışmaları evde nasıl yapabilirim diye çok kafa patlattım. Ne çözümler buldum, komedi kitabı yazılır onlarla. Ama salon imkanlarına hiçb ir zaman erişemediğimi kabul etmek zorunda kaldım.

Genetiğiniz iyi, buna odaklanmaktan vazgeçin, çünkü o zaten sizde. Sizde olmayanlara odaklanın.

mnqsche ve josef_1531 bunu beğendi.
  12. mnqsche

mnqsche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abim öncelikle çok teşkr ederim. ama benim o fotolarda görünmeyen tek yerim bacaklarım başka nası bi foto koyabilirdim ki ? bu fotorafları buraya koymak için özel olarak çekmedim. arasıra öylesine çektiğim fotoraflardan bikaçı. ilk 2 fotoyu artislik olsun diye koymadım yandan çekilmiş bi foto ve göğüs trapez karın deltoid ve kollar tamamiyle görünüyo. eksik yerlerim en iyi böyle normal duruş pozisyonunda anlaşılır diye düşünmüştüm. bölgelerimi tek tek kasıpta çekmemin bi anlamı olcanı sanmıyorum öyle ztn hacimli görünürler.
    ben orda supplement vs kullanmadım dediysemde siz haplı yapıyosunuz şişiriyosunuz gibisinden saçma bi düşünceyi yansıtmaya çalışmadım. sadece doğal besinlerle de yapılır bu iş demeye çalıştım. her nekdr supplementlerde doğal desenizde "bence" kendinizi kandırıyosunuz.
    saygılar...

13. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Mnqsche, ben de bunu anlatmak istemiştim, sizlerin işin doğrusunu öğrenmeniz lazım.

Eksik yerlerin en iyi belli olacağı fotoğraflar standart pozlarla çekilen fotoğraflardır, bu pozları da çekerken kasları kasmakla bakanları aldatmak gibi bir durum olmaz, daha hacimli gözükebilir, gözüksün. Kasılan kaslar belki kasılmamış hallerinden daha iyi bile değerlendirilebilir. Önemli olan doğru duruşlar, doğru açılar. Fotoğraf koymak isteyen kişi gelişigüzel koymayacak, alacak bir adam, çekecek iyi bir ışık altında net fotoğraflarını öyle koyacak.

Normal duruşta, normal duruşun iyi olup olmadığı anlaşılır, kaslar iyi değerlendirilemez. Artistlik foto koymak konusunda da sence artistlik değil ama bak ben öyle algılamışım çünkü bana anlamsız gelmiş, ben bir anlam bulamamışım, belki bulanlar vardır, ona birşey diyemem. Artistlik foto koymakta suç değildir, ama temel pozları koymadan artistlik koymak doğru değil. Temel pozlarla fotoğraflarınızı koyun, ondan sonra istediğiniz kadar iyi göründüğünüz pozlarınızı koyun, daha güzel olur.

EK: Simetriye, proporsiyona hiç girmiyorum, böyle fotoğraflarla bunlar hiç anlaşılmaz. Onun için standart pozlarla çekilmiş fotolar konmalı.

Supplement konusunda da, ben supplementi özendirmek istemiyorum, protein tozu hariç diğer supplementler hep uzak, soğuk durdum. Yeni başlayanlara da protein tozu bile önermem hele maddi durumu yoksa.

Supplementlerin kimisi tamamen doğal, yine bazı supplementler de anabolizan olabilir, önceleri bu dopingli supplementler ortaya çıkmıştı. Tamamen doğal supplementler bile doğal gıdalarla alınmadığı için sana doğal gelmeyebilir, bunu da anlarım. Bence supplementsiz devam et iyi beslenmesini biliyorsan zaten çok ilerleyebilirsin.

Son düzenleme: 30 Ocak 2009
    mnqsche bunu beğendi.
  14. mnqsche

mnqsche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abim unuttuğum çok önemli birşeyi hatırlattın bana. Karın kaslarımda simetri bozukluğu var :S bu konuyu açmamdaki asıl amaç bu idi cidden unuttum ama :S abs lerin en üst 2 sinin boyları farklı bu yüzden sağ taraf sol taraftan aşağıda gidiyor. bunu düzeltme imkanım varmı ? birde bu no-xplode ve nitrix kullanan ve bilgisi olan varsa yararlarını etkilerini vs. yazarsa sevinirim.

15. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Genetikdir malesef değiştiremezsiniz.

mnqsche bunu beğendi.
  16. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    no-xplode bır argınıne ve creatın karısımı bır supplementtır ben kullandım etkısı cok ıyı ama sana su an ıcın onermem pıyasada dha ucuz olanllar mevcut ornegın harlıne AAKG de hemen hemen aynı etkıye sahıp bence nıtrıx de yıne aynı sekılde ana maddesı argınıne olan bır suplementtır bence bunların ıc bırıne bosa para verme senın su andakı ılk oncelıgın beslenme programını duzeltmek olsun zaten bu urunler ısmı gıbı destek temel yoksa neye destek olcaklar beslenme programını tam olarak rayına oturt sonra bunları arastır;)

mnqsche bunu beğendi.
  17. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    bence süper

mnqsche bunu beğendi.
  18. mnqsche

mnqsche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşk.ler dostum. bu arada bacak triceps ( kolu vücuda yaslamadan çektim ) ve önden poz çekip koydum.bacaklarım daha define ama resim kalitesi kötü pek belli olmuyo o yüzden. karnımdaki a-simetri burda görünüyor. karın için öneri bekliyorum ltfn.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 14 Şubat 2009
  19. harun yahya

harun yahya Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Idare eder bi vucüdun var umarim daha başarili olursun (bu ara da benim için idare der senin için süper bi vücut olabilir tabi)

20. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Pekala o zaman sizde vücut resimlerinizi ekleyin, bizde bakıp yorum yapalım,(belkide, sizin vücudunuzda bize göre idare eder olabilir)
    Bu şekilde yorum yürütmeniz için daha iyi bir vücut olan, resimlerinizin forumda bulunması gerekli, bunlar olsa bile bu şekilde yorum yapmanız bile uygun olmaz..

Konularını takip ediyorum, umarım güzel vücudunun resimlerini bizlerle paylaşırsın...

Son düzenleme: 14 Şubat 2009
    Only Rocky bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş