17 yaş - hacim için beslenme programı. (ileriseviye)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve baskn35 tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle merhaba,
    1 yıldır bu sporla uğraşıyorum, biraz daha tavsiye almak için konu açma gereği duydum.
    Yaşım 17. Kış için hacim (bulk) dönemine girmiş bulunmaktayım.
    Not : ileriseviye yazmamın sebebi ise, görüyorum ki forumdaki insanların çoğu günü 2-3 proteinli öğün ile geçiştirmekte, umarım biraz da onlara yardımcı olur bu beslenme programı.
    Boy : 170 , kilo 65 (ince kemik yapısına sahibim.)

Kullandığım supplementler:
    optimum whey
    optimum casein
    weider amino 2200

Sabah 6.30 2 bardak su - 1 tab amino 2200
    7.00 5 yumurtadan (2 veya 3 ütam) omlet. (150 gr lor ve öğütülmüş keten tohumunu pişirirken içine atıyorum)
    Önceleri sabahları annem yapıyordu kalkıp fakat ne kadar zor olsada kalkıp kendim yapıyorum inanın yemeside çok daha keyifli oluyor.

Okulda 10.30 ( tam tahıllı veya buğday ekmeği arasına hindi veya tavuk göğüsü) Haftada 1 veya 2 gün sabah hazırlayamadığım oluyor. Öyle olduğu zaman aynı saatte 1 aminoasit , elma , badem-ceviz tüketiyorum.

13.00 (idman öncesi)
    200-250 gr bulgur pilavı.
    150 gr tavuk göğsü veya kırmızı et.
    1 tabak sebze yemeği (evde ne varsa)

14.00 , 1 bardak limon suyu , whey protein. (5-10 dakika arayla)

15.00 idman.

idmandan hemen sonra, 16.30
    evde kendi sıktığım yaklaşık 1 su bardağı üzüm suyu, 1 muz.
    3 tab amino 2200

idmandan 30 dakika sonra (17.00) 200 gr beyaz pilav, optimum whey.

19.30 tonbalıklı bulgur pilavı

22.00 optimum casein (500 ml su ile)

Günde 3lt üzerinde su tüketmeye çalışıyorum.

Tavsiye ve öneriye açıktır
    Saygılarla,

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    İlk dikkatimi çeken sabah karbonhidrat yok

Ve antreman öncesi amino amtreman sonrası whey içebilrsn daha faydalı olur kanaatindeyim yani yer değiştirebilirsin.

1 bardak limon suyu çok fazla bir miktar kanı fazla inceltebilir tansiyon düşüklüğü yaşayabilirsin birde asit mide ülserine neden olabilir.

Ama genel anlamda öğünlerin güzel.

baskn35 bunu beğendi.
  3. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Sabahta karbonhidrat olarak yaklasık 75 gr kadar yulaf ekleyeceğim hatta onuda omletin arasına atıcam doğru ve güzel bir tespit teşekkür ederim.
    Zaten böyle birşey aklımda vardı bayadır erteliyordum artık düzene koymanın vakti geldi

limon suyu 1 tam su bardağını doldurcak şekilde değil,
    1 su bardağının %75 i limon suyu %25ine su koyuyorum tadında ve midede sıkıntı yaratmıyor bu şekilde ama tansiyonda haklı olabilirsiniz çok ağır ve sıkı idman yapıyorum buda etken olabiliyor set aralarında baş dönmesine.

aminoyu idmandan hemen sonra almamın sebebide kana wheyden daha hızlı karışması. Mantığım bu olduğu için düzenide bu şekilde kurdum, arada wheyi idman sonrası aminodan 15 dakika sonra içtiğim oluyor

4. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Güzel gidiyosun kolay gelsin :)

baskn35 bunu beğendi.
  5. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kardeş bence herşeyin dogalı iyidir :D bu kadar hap kullanmana gerek yok derim ögünler güzel ama hap işi bozuyo şahsen hapı öneren var önermeyen var

6. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Hap derken?
    Tahmin ettiğim üzere sporda yenisin Şahin izgi
    Bundan daha doğalı nasıl oluyor merak ettim açıklarsan sevinirim

7. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    dostum bence caseini bosver onun yerina 1 tabak lor yemeni tavsiye ederim ya da suzme yogurt. Gerisi bence iyi ;)

8. Custom

Custom Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Öncelikle bu sporda yeniyim yaklaşık 2-3 aydır azar azar yapıyorum ama şu son 2 haftadır programımı oturttum ama beslenme düzenim hala bozuk ilk sorum şu olucak bu program bize saglıklı kilo aldırmaya mı yarıyacak yoksa saglıklı beslenme mi ?

Şimdiden tesekkürler

9. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Yalnız piyasada ki lorlar peyniraltı suyundan yapılıyor kazein içermez arkalarını iyi okumak lazım.Süzme yoğurt yerkende vücuda gereksiz miktarda yağ ve karbonhidrat sokucaktır bence bu durumda supplement doğru bir tercih sonucta bu adam 1 yıldır bu sporun içinde.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:58 ----------

Arkadaş yazısında belirtmiş bulk programı demiş kilo almak için.

baskn35 bunu beğendi.
  10. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    carmelo114 sağolsun benim söyleyeceklerimi söylemiş ve çokta doğru bir noktaya değinmiş.
    Yatmadan süt veya süt ürünleride tüketebilirdim ama hepsi yağlanmaya sebep oluyor, hacim döneminde zaten yağlanıyoruz bu yüzden caseine para verdim açıkcası minimum yağlanma için aynı zamanda 2-3 dakikamı almıyor çalkalayıp içmek üni sınavına hazırlanıyorum yatmadanda bir 20-30 dakika bir öğüne ayırmam zor açıkcası.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:54 ----------

Merak edenler olacaktır ilerleyen zamanlarda pek zamanım olmayabilir bu yüzden şuanki durumumdan bir fotoğraf paylaşmak istiyorum, hatlar yavaş yavaş kayboluyor..[​IMG]

dipnot : resim soğukken çekilmiştir

Sayfayı Paylaş