17 yaş, basen,göğüs,göbek eritmek için tavsiyeler (ilk spor)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Cihan1998 tarafından 13 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cihan1998

Cihan1998 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Selamlar, başlıkta görüldüğü gibi basen,göğüs,göbek yağlarını eritip, fit bir vücuda sahip olmak istiyorum. Yaşım 17, 98 doğumluyum. 1.76 boyum ve 65 kilom var. Çok bilgisayar başında oturmaktan bunlar başıma geldi :( . Hayatımda hiç basket,futbol,ya da spor salonuna gitmedim. Şınav, mekik bile 5-10 tane anca çekebiliyorum. Baldırlarım da falan oturmaktan çatlaklar var, Allah'tan aşırı kilo olmadığı için görünür yerlerde göbekte falan çatlak yok...

Şimdi spor salonuna maalesef gidemem. Sizden evde çalışmak için bir program rica ediyorum. Şu 3 ürünü fiyatına göre ve beğenerek sipariş etmiş bulunmaktayım, bu cuma elimde olur. Evde bu işe 2 saat vakit ayırabilirim, mesela 1 saat gücümün yettiği kadar ter içinde kalana kadar çalışma ve sonra banyo gibi :D .

Yediğime pek dikkat etmem, ama sivilceler yüzünden doktor tavsiyesi üzerine 2 aydır sadece su içiyorum, hatta hunharca içiyorum. Her gün 12'lik koli yarım litre su bitiririm. Bunun pek faydası olur mu bilmiyorum. Yemeğe dikkat etmem gerekiyor biliyorum, çok şükür maddiyat açısından sıkıntı yok. Öyle protein ağırlıklı yiyecekler alabilirim gerektiğince, ama pek dikkat edemem. Ayrıca yapay güçlendirici falan kullanmak istemiyorum, kalpte bir kas olduğu için kalbide büyütüyormuş. Belki bir dedikodudur, burdakiler tabii ki daha iyi bilir ama yine de bulaşmak istemiyorum.

Biliyorum çok uzun oldu, ama kusura bakmayın ilk heves ve burdan alacağım tavsiyelerle yola çıkacağım ve çevremde fazla bu işlerden anlayan insan yok. O yüzden sizlerin tavsiyeleri benim için çok önemli, yaşıtlarımın çoğunun fit vücudu olmasa da, en azından yağları yok. Benim amacım hunharca kas yapıp, plajda hava atmak değil :D Sağlık açısından ve görünüm açısından ilk başta bir yağları atayım, sonra abartı olmadan baklavalara girişicem. Maksat üniversiteye kadar falan kendimi hafif toparlamak.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler, herkese iyi forumlar ve sporlar dilerim.

Sipariş ettiğim ürünler bunlar, eklemeyi unutmuşum kusura bakmayın:

http://www.hizlial.com/delta-ab-roller-deluxe-hard-style-dijital-gostergeli/10380665?pid=10394596

http://www.hizlial.com/remax-rmx-90...-bari-mekik-cekme-aleti/10208654?pid=10210344

http://www.hizlial.com/delta-ds-946-sinav-bari/10254524?pid=10256214

Şimdi birde bu ürünler başlangıç için iyi mi? Gereksiz ürünler mi, yoksa yanlış tercihler mi? Danışmadan direk gözüme kestirdiğimi aldım, yani hevesim var bu işe biraz ve umarım istediğim sonucu alırım...

Bunları seçmemin nedeni ise biraz garip. Yetenek Sizsinize bir adam katılmıştı ve çok iyi vücudu vardı. Hülya Avşar'a kendi vücut ağırlığı ile yaptığını söyledi, bende dumbell falan almak yerine böyle aletlere yöneldim. Adam mülayim birisiydi, yalan atacak bir tip yoktu ve vücudu gerçekten değişik bir düzen şeklinde iyidi yani, anlatamadım ama :D . İşte bu adam bir kaç kere finale falan kalmıştı, o kadar iyiydi. Bende zaten ağırlık altına girmek istemiyorum, daha sivilceler ve sakalların tam oturmamasından gelişimin bitmediğini düşünüyorum. O yüzden hedefim 1.80 olduğu için ağırlık yerine, gelişimimi etkilemeden kendi vücut ağırlığımla vücudumu düzene sokmak istiyorum.

Son düzenleme: 13 Ağustos 2015
  2. karbonoksit

karbonoksit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selam dostum :) Bir hevesle başlamışsın umarım sonunu getirirsin. Benim sana kendimden yola çıkaracak vereceğim bir kaç tavsiye var. Öncelikle ambalajlı ürünleri tüketmeyi bırakmalısın bu karaciğerin içinde yararlı olur. Ayrıca şekerden, undan uzak durmalısın hatta gördüğün yerde sarımsak görmüş wampir gibi arkanı dön kaç. Sonraki en önemli olan olay beslenmen kilonun 1,5 -1,7 katı protein diyorlar genelde okuduğum makalelerde. Sende bunlara erişebilirsin kolaylıkla. Hangi besinler sivilcelerini tetikliyor bilmiyorum ama bence ambalajlı işlem görmüş ve şekerli besinlerdir onlar mesela kola, ice tea, meyve suları, pastalar, beyaz ekmek vs. gibi. Onun için madem para sıkıntında yok doğal yoldan gerekli proteinini ettir, balıktır vs. yerlerden al temiz temiz. Vücudunu yağ yakma moduna sokman lazım bunun içinde karbonhidratları kompleks olanlarından yeterli miktarda almalısın ne fazla nede az. Ayrıca Spor yapmaya başlamadan önce mutlaka ısınma sonra açma germe hareketlerini yap. Yoksa bütün kasların ağrır ve sakatlanırsın kısa sürede. Yağ yakmak için ayrıca sana ip atlama ve hiit kardiyo şeklinde antreman yapmanı öneririm. Bol sıvıyı zaten alıyormuşsun gece 8 saat uykuda işini görecektir büyümen için :) kolay gelsin

Cihan1998 bunu beğendi.
  3. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,
    Dostum öncelikle karın bölgende ki yağlanma bilgisayar başında oturmaktan değil, karbonhidrat ağırlıklı beslenmekten ötürü oluşur. İllaki hareketsiz oturman da tetikler.
    Kendi ağırlığını kaldıramaman hiç sporla uğraşmadığından normaldir buna moralini bozma.
    Evde de gayet güzel cardio ve ağırlık programları uygulanabilir ki sen 3 saatten bahsetmişsin bence son derece yeterli bir süre fazla bile. Ekstra takviye almak zorunda değilsin ama yediğine içtiğine dikkat etmek zorundasın adamım bu konuda bir alternatif yok. Hem istediğimi yiyim hemde göbeğimde yağ olmasın gibi bir dünya yok maalsef.

Aldığın ürünlere gelecek olursam bana göre 1. ve 3. ürün gereksiz alternatiflerini evde kendin bile yapabilirsin. 2. ürün içinse bir sözüm yok.
    Kendi vücut ağırlığından kastın bu aletlerin aracı olması değil. İnternette pek çok çalışma alternatifi programlar var vücut ağırlığın için. Px90, Insenty Workout gibi bunlara da bir göz gezdir.

Cihan1998 bunu beğendi.
  4. Cihan1998

Cihan1998 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim, ben o zaman fazla yağlı ve dediğiniz ürünlere bulaşmayayım. Kahvaltımı az ekmekle normal süt ürünleri ve sebzelerle yapsam, öğlende ev yemekleri yesem, akşam da protein ağırlıklı beyaz et yani tavuk,balık gibi tüketsem yeterli olur mu? Tavuğu mesela haşlama yemeliyim di mi? Peki tuzsuz da yenmez gerçi, mesela sadece öğünlerde tat verecek kadar tuz kullansam nasıl olur? Genelde abur cuburu minimuma düşürürüm, hiç yoktan bir düzen olmuş olur :D .
    Saolun, üstteki arkadaş beslenme konusunda oda yazmış, kesinlikle dikkat etmek lazım onu anladım. 1. ve 3. ürüne gelirsek, mekik ve şınav çok iyi çekemiyorum ya, belki bunlar yardımcı olur diye sipariş ettim. Elimi zemine koymaktan sa bir tutacak işe yarar en azından belki :D Ürünler gelsin, burada özelliklerini de yazarım nasıl bir şey falan diye. Belki ilgilenen olur.

Son olarak hepinize çok teşekkür ederim, şimdi ben o 3 ürünü kullanmaya nasıl başlayayım? Mesela öncelik sırası olarak, şınav mı çekeyim ilk önce yoksa mekik mi, barfiks mi? Bunlar hakkında da bilgi verirseniz çok teşekkür ederim.

Benim düşüncem, mekik ve şınava biraz abanmak başlarda. Barfiks çekeceğimi sanmıyorum, çok zor çekerim anca 1-2 tane :D Hem şınavdan hafif omuz, kol gelişimi sağlayınca o zaman barfikste rahatlarım biraz.

Herkese iyi sporlar ve forumlar dilerim.

Son düzenleme: 13 Ağustos 2015
  5. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle ısınma hareketleri ile başla ondan sonra sırası çok önemli değil. Nihayetinde 3 temel hareket.

Cihan1998 bunu beğendi.
  6. karbonoksit

karbonoksit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük protein ihtiyacını programını da gözeterek öğünlere bölerek almalısın dediğim gibi. Diğer soruna gelecek olursa sıfır tuz kullanma yazmadım ben :3 Aşırıya da kaçmamak lazım tabii. Mesela ben tavuğu 200g göğüsü alıyorum 1 kaşık yoğurt + 1 kaşık salça + bol baharatla iyice harmanlayıp terbiye ediyorum, biraz dinlendiriyorum. Sonra kızdırılmış tavada kızartıyorum çok az yağda 1 kaşık kadar, çokta güzel oluyor. Ayrıca köri soslu tavukta yapıyorum o da güzel. Annene yulaf kepeğinden köftede yaptırabilirsin çok lezzetli oluyorlar. Abur-cubur olayına da gelecek olursa hiç tüketme sıfıra indir bence. Çünkü yedikçe canın çekecek ama yemeyi bırakırsan kısa sürede artık ihtiyaç duymayacaksın ilk haftalar irade meselesi :)

Cihan1998 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş