17 yaşındayım yardım edin !

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve demdeme tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. demdeme

demdeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşındayım ben 170 cm 90 kiloyum yüzüm çok tombul acaba kilo verirsem yüzüm zayıflarmı yoksa bu tombulluk genetikmi yani geçmezmi yardım ederseniz sevinirim

2. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Kilo verirsen yüzün zayıflar tabi.Tombul bi insanın zayıf bi vücudu olmayacağı gibi zayıf insanında tombul yüzü olmaz.

3. demdeme

demdeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki ne kadar zayıflamam gerekiyor ve sporla birlikte zayıflrsam daha mı faydalı olur

4. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
  5. demdeme

demdeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bende yüzüm tombul kalır diye baya korkmuştum.bazıları genetik diyorlar çünkü
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Aralık 2013 ---
    peki sen kaç ayda zayıfladın

Sporcu35 bunu beğendi.
  6. LastWhisper

LastWhisper Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Tabiki yüzün küçülür ama internet başında beklemek yerine git koş çalış ben 2 ayda 11 kilo verdim boyum 1.70 kilom 89 du şu an 1.72 ve kilom 78 tek birşey söyleyeyim daha bekleme hemen git bir spor salonuna başla

7. demdeme

demdeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben başladım zatende bişey daha sorucam sen sadece sporlamı zayofladın yoksa diyet de yaptınmı yanında ben kendime hakim olamayıp yiyorum çok fazla..... sadece sporla olurmu acaba

8. R2maru

R2maru Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    eskisi gibi yiyip koşarak hiçbir yere varamazsın hem spor hem diyet yap

9. demdeme

demdeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    günde kaç kalori almam lazım haftada 1,5 kilo vermek için.(sporda 300 kalori yakıyorum haftada 5 kez)

10. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Haftada 1.5 kilo demek ayda 6 kg demek bu sagliksiz olur haftada 1 kg ver ayda 4 kg olsun saglikli olur hem

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. demdeme

demdeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamam peki haftada bir kilo vermek için günde kaç kalori almalıyım (haftanın 5 günü sporda 300 kalori yakıyorum en az)

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    1 kilo yaklaşık olarak 7000 kaloriye denk gelir, günlük ihtiyacından 500 kalori kadar az alırsan 2 haftada 1 kilo verirsin demektir bu. Yalnız şöyle bir durum var ki vücutta yağ oranı ne kadar yüksekse o kadar yağ yakmaya daha meyillidir vücut. Yani yağ oranın yüksekse günlük 700-800 kalorilik bir eksiklik işleri hızlandırabilir. Kas yakmadan yağ yakmanın çoğu zaman işe yarayan formülü şu, günlük kalori ihtiyacını hesapla, bunun %20 altında kaloriyle beslen. Ağırlık çalışıp ve ağır çalışıp, vücut ağırlığının gr cinsinden 2 katı protein alarak kas kaybını engelle. Eğer kilo kaybı olmazsa veya bir süre olur da sonra durursa 150-200 kalori daha azalt. Bilmen gereen herşey bu, kolay gelsin.

13. demdeme

demdeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki 90 kg bir insan hiç spor yapmasa bile günde kaç kalori yakar

14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük kalori ihtiyacıyla aldığı kalorinin farkı kadar. Ne kadar yağ yakarı soruyorsan vücut yağ oranına göre değişir. Genel olarak yüksek yağ oranında yağ yakımı kolaydır, çok da milimetrik olmayan diyetlerle bile kas kaybetmeden ya da çok az kaybederek yağ yakılabilir ama yağ oranı düştükçe yağ yakımı yavaşlayacak ve kas kaybetme riski artacaktır.

15. demdeme

demdeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    günde 500 kalori yaksam yediklerimden de 500 kalori azaltsam yani 2000 kalori alsam haftada 1 kg veririm o zman

16. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    1000 kalorilik bir açık yeterince yağlı insanlar için güvenli olur ama herkes için daha güvenlisi, tekrar yazıyorum, günlük ihtiyacın %20 altıdır (tabi bu çok düşük yağ oranı olan insanlar için güvenli değil, onlar %10-15'i düşünebilirler ama o kadar ilerlemiş adam zaten ne yapacağını bilir). Yani günlük kalori ihtiyacı mesela 3000 kaloriyse, 600 kalorilik açık kas yakmamak açısından daha güvenli.
    Sende ne kadarlık açığın işe yarayacağını bilemem, hesabını sen yapmalısın. 1000 kalorilik bir açık benim metabolizmamı mahveder mesela ama seni bilemem. Ama şunu yapabilirsin, 2000 kalorilik beslenmeye başla, eğer 2 haftada 2 kilodan az kayıp olursa 100 kalori daha azaltırsın, daha fazla olursa 100 kalori eklersin, 2 kiloysa kayıp aynen devam edersin. Bu 2 kiloyu da ortalam olarak atıyorum, yağ oranın %15'se ve haftada 1 kilo verirsen kas kaybı yaşaman yüksek olasılık olur ama yağ oranı %20'yse haftada 1 kilo uygun olabilir. Obezsen haftada 1 kilodan da fazla yağı kas kaybetmeden yakabilirsin. Umarım mantığı anlatabilmişimdir.

17. demdeme

demdeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel anlattınız ben haftada 2 kilo yakmam gerek galiba çünkü obezim 170 90 kiloyum..günlük kalori ihtiyacım 2500 kaloriymiş

18. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük 1800-2000 kalori al ve bunu sürekli hale getir, istediğin yere varırsın, hiç merak etme. Aklında tutman gereken, sakın hergün tartılma, haftada 1 tartıl. Günlük yediğin, içtiğin, terleme miktarın, karbınhidrat alımın, birçok şey vücutta su atılımına ve tutulumuna neden olarak günlük olarak kiloda dalgalanmalar yaratır. Bunlar kilo vermeye çalışan insanı yanıltarak moralini bozabilir. Haftada 1 tartıl, 2 hafta boyunca değişiklik olmazsa 100-200 kalori daha azalt. Önemli olan deneme yanılma yolunu doğru kullanmak. Bu yolla herkes birkaç hafta, en kötü 1 ay içinde ne kadar yerse kilo kaybedeceğini bulur. Bir defa bunu bulduktan sonra da tek yapmak gereken devamlılık sağlamak. Sonuçta 90 kiloya 1 ayda ulaşmadın, bundan kurtulmak da 1 ay sürmeyecek. Mesela gelecek yaz, haziran-temmuz ayları güzel bir hedef olur.

19. demdeme

demdeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim hedefim aslında 3 ayda 20 kilo vermek ama bakalım hayırlısı

20. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tavsiye etmem, çok fazla. Kas kaybı yaşarsın, deri sarkması da yüksek ihtimalle olur. 20 kilo için 5 ay gibi bir süre daha iyi olur ama gene de tercih meselesi tabi.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş