17 yaşında ne yapmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SynC tarafından 8 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SynC

SynC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli arkadaşlar, 17 yaşındayım boyum 1.72 kilom 62. önkolum çok ince bilhassa bileklerim. Sitede flexor ustanın konularından kendime bir program çıkardım. Şimdi onları yapıyorum. fakat bir kaç sorum var.

1)asıl amacım önkol ve bilek(bilek kalınlaşmaz diye duydum ama en azından önkol) kalınlaştırmak. Fakat bunun için sitede bulduğum omuz,göğüs ve arka kol geliştirme hareketlerini de yapıyorum. önkol ve bilek kısmına nasıl daha da yoğunlaşabilirim? sadece önkolu çalıştırsam diğerlerini bıraksam olur mu?

2)Spor salonuna filan gitmiyorum. evde dumbell ile yapıyorum hareketlerimi. Yiyecek konusundada her zamanki gibi besleniyorum. protein karbonhidrat filan varmış alınması gereken benim yediklerim onları karşılarmı bilemiyorum. bunun için ilaç vs. kullanmam gerekir mi? zararı varmış ama çok profesyonelce olmasada ihtiyacımı karşılayacak şekilde bir takviye kullanabilirmiyim? boşa çalışmak istemiyorum çünkü bb de beslenmek çok önemliymiş.

2. can53

can53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evinde 2 tane dumbell larla yapılıcak iş değil bu. örneğin sabit 5kgliklerle calısırsın 3-5 gün sonra bu agırlıgı arttırman gerekir kas hacmini genişletmen için. ve bunun için bazı takım lara ihtiyacın var . evinde yapcağn şeylerle pek ilerleyemezsn. benm görüşüm tabi

3. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende önkol da kas ve damar istiyorum . [Ama yağ yakmam lazım herhalde .Baya.]

4. SynC

SynC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Artırılabilir dumbellim var.Ağırlık artırma konusunda sorun olmaz. ben zaten hemen evde çalışarak üçgen vücut olayım demiyorum şu dirsekten bileğe kadar olan kısmımı hacim ve güç olarak geliştirmek istiyorum. tavsiyesi olan var mı? neler yemeliyim veya sadece önkol hareketi yapsam (omuz arka kol vs. olmadan) önkolum ne kadar gelişir?

5. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Önkol için en iyi şey makara dır bence en çok yanmayı o sağlıyo. Googledan wrist roller diye arat. Kendi imkanlarınla yapabileceğin bi alet.

6. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    El Yayı var oda etki ediyor.

7. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bilek kalınlasır ama öyle istedigin gibi olmaz.beslene konusunda bence kesinlikle karsılamıyosundur cogu insan günlük protein ihtiyacını karsılayamaz. ama yediklerine dikkat edersen (protein agırlıklı) beslenirsen ilaca felan gerek olmaz.

Bende önkol da kas ve damar istiyorum . [Ama yağ yakmam lazım herhalde .Baya.]

genetik olmadıgı sürece (damar kalınlıgı , yayım , kan miktarı, genetik) yagsız olsan bile iste4digin gibi olmaz

8. SynC

SynC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler cevaplarınız için. Fakat 1 soruya tam cevap alamadım. biraz daha kişiselleştirerek sorayim:
    Günde nelerden ne kadar yiyip, içmeliyim veya antrenmandan sonra ne yiyip içeyim bunun hakkında bilgi verirseniz iyi olur.

9. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    SynC onun için arama yapsan daha iyi olur. Hocalarımızın açtıkları konulara bak.

10. SynC

SynC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sizin verdiğiniz cevaplara göre body salonuna gitsem çok daha iyi olur. Hepinize çok teşekkürler. ama son bir sorum olacak:

body salonuna başlamak için neler gerekli. söylediğim gibi 1.72 boyda 62 kilodayım kollarım ince kısaca göze çarpan vücudumun herhangibir gelişmiş kısmı yok:D Bunlara rağmen başarılı olabilir miyim? body salonuna gitsem bana ilk başta ne derler, bu vücutla body yapıyorum diye hesaba alırlarmı, rezil olurmuyum?:D

11. metall123

metall123 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ya ne allakası var tabi orda kaslı adamları görünce biraz ezilcksin tmmda kim oraya ilk gittinde kaslı ki saten kaslı bi vucudun olsa body yapmassın senden daha zayıf ve boyu kısa olanlar var onlar mukemmel sonuclar alıyor kendını duusun kımseye takma gıt yazıl bı an once

12. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    SynC oraya Prof. Bodyciler gitmiyor. Zayıflayıp daha doğrusu fazla yağ ve kiloları atmak için spor salonuna gidiyorlar.Eğer prof.lar gitse , orda hoca diye bir şey olmazdı .

Sayfayı Paylaş