17 yaşında 176 boyunda 65-68 kiloyum bilgilerinize muhtaç bir kardeşinizz

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve anormalty tarafından 14 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. anormalty

anormalty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Önceklikle 09.08.1997 doğumluyum yani 17 bitmiş 18 doluyor.
    YGS-LYS sınavlarına hazırlanırken masa başında otura otura bi hayli yağlandım. Öncesinde fitness ile uğraşmışlığım olmadığı halde her allahın günü futbol oynayarak yağlar bu kadar belli değildi.
    Yani kısaca ben lanet lys sınavından çıkınca body building e başlayacağım ve bu konu hakkında birkaç sorum olacak siz değerli abilerime.
    Yaşım 17 kilom 65-68 arası ve boyum 1.76 fakat benim mankenlik gibi bir hayalim de var fakat mankenlik "+4 +5 +6" cm gibi bir boy artışına ihtiyacım var. Yani minimum 1.80 cm.
    Forum da yaptığım araştırmalara göre vücut geliştirmenin boyu kısaltmadığı hatta uzattığını siz değerli abilerimden bilgi edindim.
    Fakat bu boyun uzaması 17-18 yaşındaki birine göre 20 sine kadar 4-5-6 cm artış demek midir ?
    Doğru antremanlarla bahsettiğim kadar artış sağlayabilirmiyim ?
    Ve yine okuduğum bir makalede spor salondaki hocaların bizi para olarak gördüğü söyleniliyordu (Makale kardiyo ile ilgili). Yani getirmek istediğim konu şu ben boyumun uzayabileceği şekilde antreman yapmak isterken hocanın beni para olarak görmesinden olumsuz etkilenirmiyim ?
    Anlayacağınız üzere benim için boy önemli bir etken özellikle sevgilimle aramda 2 cm kadar bi fark varken resmen aynı boydayız diyebiliriz.
    Siz değerli abilerime 2. sorum ise supplementler.
    Yine forumda edindiğim bilgilere göre ilk aylar başlamak gerekmiyor. Hatta tavsiye edilmiyor peki ne zaman başlayacağımızı nasıl bileceğiz?
    Ayrıca protein tozu kreatin vb. şeyler kullanmak için aylık tahmini ne kadar kenarıya ayırmam gerekiyor?
    Not: Sorularımı buraya sormamın sebebi ise okuduğum makele yüzünden spor salonundaki hocalara güvenimin kalmaması.
    Not: Günde 5 dakika plank egzersizi ve 8 tekrar halinde 3 set şınav çekiyorum. Sınava kadar ne önerirsiniz ?
    Şimdiden hepinize teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş