17 yaşımdayım ve Futbol oynuyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve panzehir330 tarafından 25 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. panzehir330

panzehir330 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    17 yaşıma gireli 3 ay oldu. Ben şuan Amatör bir klüpte futbol oynuyorum.

Antremanlar 3 ay önce bitti 3 aydır hiçbir çalışma yapmadım ve geçen test ettim kondisyonumda hissedilecek düzeyde azalmış. Bu nedenden dolayı tek başıma antreman yapmayı düşünyorum. Bu 1. siydi.

2. olarak ; Yaşımdan dolayı ağırlığa girmek boy uzamasını engellermiş. Boyum 1.65 babam 1.77 annem 1.58 erkek tarafı hep uzun :) yani benim boyum 20 yaşına kadar uzarmış. Bu nedenle ağırlığa girmeden Futbolcu kaslarımı geliştirmek istiyorum.

Vücut oranlarım;

Bel = 74
    Omuz = 95
    Baldır = 33
    bacağın diz kapağı üstü ne deniyorsa :p = 58
    Kol = 26
    Bilek = 15

Şimdi bunlarla birlikte bir program hazırlayıp bu programa uymak istiyorum. Yani Kondisyon kazanmak için ve Futbolcu kaslarımı eşit oranda geliştirmek için bana haftalık olarak program lazım .

Beslenme ile ilgili tavsiyelerde alabilirim.

Yetenek var ama işte görenler bana biraz yemek ye dahada güçlen diyor. Yani güç var hacim yok.weightlifter

Abilerim sizden yardımcı olmanızı istiyorum.Teşekkürler :)

2. panzehir330

panzehir330 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Abilerim yardım edin lütfen

3. redk

redk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    3 Ay gii bir aradan sonra kondisyonunun düsmesi normal evde dambillarla calisabilirsin veya koridorda depar atabilirsin(Surekli olarak)
    Ama bir sey daha var futbol oynamakta insani kisa birakir nedeni birden hizlaniryorsun birden duruyorsun kemiklerin daha tam sertlesmedigi icin kisaliyor.Benim bi tanidik abi vardi babasi 1.85 di ama bu adam 1.73 du(amator ligde oynuyordu).İyi forumlar.

4. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde bir arkadaşım var 3 senedir futbol oynuyo babası 174 abisi 178 Kendisi 1.88

5. redk

redk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Boy genetik birsey zaten sadece bunu etkileyen faktorler var ben hayatimda adam akilli 1 saat basket oynamadiim halde boyum 1.75 yasim 16. 5cm daha uzasam ideal...

6. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Ağırlık altına girince boyun uzamazmış diye sana kim söylediyse gelsin bilimsel yolla açıklasın inanalım.
    Genel bir program kullanırsan yeterli olucaktır diye düşünüyorum.

7. panzehir330

panzehir330 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim Boyum uzar sanırım çünkü bizim sülalede 175 den aşağı olan erkek yok ama araştırdım boyu uzamasını yavaşlatıyormuş ağırlık ama evde mekik , şınav gibi şeyler etkilemez herhalde . birde kondisyon ve kaslarımı yeniden gerginleştirmek için evde ip atlıyordum . :)

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kendı vucut agırlıgın ıle yaptıgın hıcbır hareket boyu etkılemez bench presste etkılemez benım bıldıgım omurılıge baskı yapan ahreketlerden kacınmak gerek en azından gelısım cagında

9. panzehir330

panzehir330 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Birkaç yerde okuduğuma göre boyum bu yaştan sonra 1-2 cm fln uzarmış bu beni baya gerdi . Yani benim boyum 1.73 gibi olsa hiç durmadan hergün daha iyi prof aletler ile çalışıcam . :S

10. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Evde 5 kg'lık dumbell ile sırt çalışmak boy uzamasını engellemez herhalde demi??

11. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle futbolcuysan hacim değil güç, kondüsyon ve dayanıklılık üzerine antremanlar yapmalısın. Beslenme de çok önemlidir.

Bence diz çekme hareketleri, evde depar atma, vücut ağırlığın ile calf ve ön bacak çalıştırma hareketlerini yapman gerekiyor.

Ayrıca mekik de çek hızını etkiliyor. Karın kasların rahat çıkar zaten spor yaptığın için kalori yakıyorsun.

12. panzehir330

panzehir330 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    karın kaslarımın üstünde biraz yağ kapladı sanki ama altında kaslar halen duruyor :D birde kilom 53 yani zayıf gözüküyorum ama hacimsiz ve güçlü kaslarım var :D ama yani bana evde çalışmak için küçük bir program lazım hergün uygulayacağım benim şuanda eksiğim daha güçlü olmak ve kondusyon . Kondüsyon kolay kazanılır 2 ay düzenli koşma ile kazanabiliyorum böyle bir olay başıma iki kez geldi :) ama en önemli eksiğim kas çalışması yapmamam daha da güçlenmek istiyorum . Bu yüzden lütfen bir abim bana evde yapabileceğim bir program hazırlasın evde alet olarak sadece 5 kglik 2 tane dumbellım var. Tek şartım omurilik kemiğime ağırlık binmesini istemiyorum. :)

13. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Baya Derin Giricem Hazılanın :)

Benim yaş 16 geçen sene bende kulüpte oynuyordum. Boy o zamanlar 1.74 civarıydı, şimdi 1.80. Biri futbol boy kısaltır demiş hurafe... Kondisyon işine gelirsek koşu yapmaktan başka çaren yok. Ayrıca fazla ağırlığın altına girmediğin sürece ağırlık kaldırmanda sorun olmaz.

14. panzehir330

panzehir330 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    4 Ay sonra 18 e giricem.

Şuan Boyum 166.7 cm :)

Vücut oranlarım;

Bel = 76
    Omuz = 99
    Baldır = 33
    bacağın diz kapağı üstü ne deniyorsa :p = 48
    Kol = 26
    Bilek = 15

Bu aralar doktora gidip kemik gelişimim hakkında bilgi alıcam ...

Sayfayı Paylaş