17 Gunde 7 cm? Nasil olur?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Morpheuss tarafından 11 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    slm,
    forumdaki basliklarla alakasiz olacagi icin buraya koyuyorum, yanlis yere actiysam basligimi ozur dilerim,

arkadaslar ben birsey sormak istiyorum,
    25 Ocakta olculerimi aldim, forumda yazildigi gibi, hatta nasil aldigiminda resimlerini cektim.

Araddan 17 gun gecti..
    Gogus olcum 95cm den, 102cm olmus, 17 gunde 7cm, boyle birsey mumkun mu?

Ayni olcuyle olctum,
    ayni sekilde olctum (onceden nasil olctugumunde resimleri var elimde bu yuzden eminim bundanda)

ama 17gunde 7cm biraz garip geldi bana? boyle birsey mumkun mu acaba? Cunku gecen o 17 gunun yaklasik 3 gununde gogus basta olmak uzere cok agrim oldugundan ara vermek zorunda kaldim, 2 gunde kanat agrim yuzunden ara verdim (bu sanirim hamlik agrisiymis),

toplam 9 gun falan calistim sanirim,
    ve 7cm?

sizce bu mumkun mu?

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    İlkinde kas ölçümünü soğuk, ikincisinde sıcak yapmış olabilir misin?
    İlkinde sırtını açmadan (kanatları kasmadan-yaymadan) göğsü kasmadan ölçmüş olabilir misin?
    Göğüste kasılmış ile kasılmamış ölçü arasında en az 5 santim fark olur zaten.
    17 günde 7 santim kas gelişimi, olağanüstü durumlar dışında imkan ihtimal dışı.
    Olan durumlarda ise, kişi en az 6-7 kilo almıştır, kilo almadan o ölçü değişimi mümkün değil.

3. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    hayir ikiside soguk Karasan, hatta yaklasik 2 saat kadar pc basinda oturduktan sonra olctum, ve 2 gundur antreman yapmiyorum,

aklima gelen tek sey su? ama bu kadar farketmez sanirim yinede? pek su icmiyordum ama forumdan suyun onemli oldugunu ogrendim, o zamandan beri gunde 3lt ye yakin su icmeye calisiyorum duzenli olarak, ama yinede 7cm fark ettirmez sanirim?

gercekten cok sasirdim, lutfen yanlis anlamayin ama 17 gunde 7cm, gercekten 95 e gelmem icin sikmam gerekiyor olcuyu, 95 cikmasi mumkun degil, ama ayni pozu ilk olcumde vermisim, 95cm, nasil olcu anlamadim acikcasi, bu yuzden size sordum mumkunmu diye, forumda hic gormedim cunku boyle birseyi?

4. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ayrica sunu soylemeyi unuttum,
    80 kiloydum, simdi 77,5 kiloyum, 2,5 kg a yakin vermisim,
    belim 91cm olmus. 1cm kuculmus tek fark bu.

Yani anlayacagin kilo almak bi yana vermisim 2,5kg, ki ilk amacimda buydu, gobekten kurtulmak..

ve iki olcumdede ayni pozda, ayni sekilde octum, ve ayni hizada, olcumde hizayi alirken gogus uclarini aliyorum, ordan duz olcmeyecalisiyorum, bodyforumtr.com daki olcum resmine gore almaya calisiyorum..

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman şöyle bir açılım getireyim, ölçülerin arasında bir tutarsızlık var.
    95 göğüs ve 120 omuz bir arada olması imkansıza yakın ölçüler.
    Göğüs ile omuz arasında 15-20 santim fark olur benim bildiğim.
    Elbette omuz çatısı büyük, göğsü küçük insanlar yok değil, ancak genede 25 santim fark çok fazlaymış, ilk ölçümde bence dikkatinden kaçan bir fark var.
    Kilo verip, 7 santim alamazsın.
    Alman için muazzam bir kas yapmış olman lazım, eminim güzel bir aşama kaydetmissindir, ama bu kadar olduğunu maalesef sanmıyorum.
    Zaten 7 santimlik değişim olsa sende büyük bir fark görürdün fiziğinde, gözden kaçmayacak bir şey, belden 1 santim verip göğse 7 santim almak...

6. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    belki cok yardimci olmayacak diyecegim ama, ben 3 günde kolumu 4,5 cm farkettirdim....

ilkinde 6 gün idman yapmadan ölctüm...sonra kreatine basladim.. idmandan önce bir de booster aldim...kanat calistim, ardindan 2 set bicepts, 2 set trciepts...

40,5 cm den oldu 45 ((; tabi aksama kadar geri indi..ve 40,5 ölctügümde de karbonhidrat'i kesmistim 3 gün, yükleme yapip kaslarin sismesini görmek icin...

NOT: bu söyledigim kreatinin ve boosterin kol capini 6 günde 4,5 cm arttirdigi anlamina gelmez... oynamayi karbonhidrati kesmeyle, sonradan yüklemeyle + kreatin + booster ile yaptim.. ve herkese de tavsiye etmem...

7. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
  8. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşım olay akciğerlerine aldığın hava ile ilgili olabilir. ilkinde fazlaca hava almamışsındır. sonraki ölçümde daha fazla hava almışsındır ondan 7 cm lik bir fark olmuştur muhtemelen....

9. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya

tek tavsiye edebilecegim sey öncelikle ilac ve supplementi kesinlikle birbirinden ayirdetmeyi ögrenmen...

ögrendikten sonra da sunu tavsiye ederim..supplementi öneririm..ilaci kendim kullanmadigim gibi baskasina da önermem..

saygilar

Morpheuss ve (silinen üye bunu beğendi.
  10. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__
    bu arada booster n oluyor ayaz supplamentt mi ?

11. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    aslinda ben biraz yanlis söyledim.. booster güc ve kondisyon arttirici supplementler..sadece antremanlardan önce alinir..genelde efedrin gibi seyler anlasilir booster altinda..

ancak ben arginini falan kastetmistim... damar genisletici ve idman sirasinda kaslara daha cok kan gitmesini saglar...bu yüzden pump daha fazla olur..

12. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Yeni başlayanların en cok yaptıgı hatadır cm konusu
    Yeni başlarken ölçü alınır tabiki durumumuz nedir ne değildir bilmek lazım
    Ama her gün ölçü de alınmaz ,Her gün tartılmaktada yanlıs
    Yeni başlayanlar bu hataya cok düşerler,
    Ve artık belli bi zaman sonra ölçü alamadıklarını görünce bb den sogurlar ve bırakırlar
    En iyisi 2 ay veya 3 ayda bir ölçü almak veya tartılmak bana göre.

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aldığın ölçüyü yanlış alma ihtimalin yüksek bence

Burakula01 o t-bag değilmi ? :)