1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

17 aylık gelişim. İlham kaynagı olması dileğiyle...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve MDSK33 tarafından 29 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 63 üye.
  1. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle Allah kimseye sakatlık kaza bela yaşatmasın sadece demek istediğim şu siz öyle bir yazmışsınızki '' Bundan sonraki sakatlıklarda asla kortizol kullanmam steroid kullanırım '' diye birincisi kortizolda bir steroidse neden öyle yazıyorsunuz,ikinciside sizin yazdığınızdan kusura bakmayın ama sakatlanan herkesin steroid kullanması gerektiği anlaşılıyor.Evet ciddi bir sakatlık yaşamadım belki ondan böyle yazıyorum ama benim anlatmak istediğim bu ilaçlar böyle herkesin içinde rahatça yazılmamalı sonucta bunu bilmeyen biri okursa ne düşünür kim bilir ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:31 ----------

Ben kortizon kullanımına da tamamen karşıyım evet oda dediğiniz gibi tamamen vücudun dengesini bozuyor.Ancak demek istediğim şu yazılan yazılardan sanki her sakatlananın gidip direk deca kullanılması anlaşılıyor.Arkadaş bundan sonraki sakatlanmalarımda kortizon kullanmam deca kullanırım demiş yani doktora gidersiniz eger gerekiyorsa ve uygun görüyorsa zaten o kullandırır ama insanın kendi başına kullanması kendi kafasına göre bilmeden kullanması yanlış ben bunu söylemek istedim

2. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    ilk olarak kortizol değil kortizoN. ben sadece bundan sonra kortizon gerektiren sakatlıklarda kullanacağımı kastettim. bir daha kortizon kullanmam dememin sebebini de sanırım yeterince açık bir şekilde açıkladım. sivilce makinası oldum. hatta sivilceler veziküler şekilde olduğu için çok iğrenç görünüyorlar. bunun yanında kortizon vücutta yağlanmaya ve sıvı birikimine de neden oluyor. ayrıca zaten bir uzman doktorun görüşü alınmadan bu tür ilaçların kullanılması çok tehlikeli. gerçi benim gittiğim doktor da uzmandı ama çoğu doktor hastaya olabildiğince ilaç yazmayı düşünüyor ve yan etkilerin çoğunu dikkate almıyor. sana kortizon yazacağım deyip bırakıyor olayı. ayrıca dünyanın en tehlikeli ilaçları anabolik steroidler değildir anabolik olmayanları da vardır. ben bunları bilinçsizlikten söylemiyorum tüm ilaçların yan etkilerini araştırıyorum. kortizonun da yan etkilerini gördüğümü söyledim. Asla ve asla da şöyle demem hadi kolum ağrıdı bir deca basayım. kortizonu bile zorla vuruldum zorunluluktan.
    Ayrıca" kortizon kullanmam steroid kullanırım" diye bir ifade kullanmadım. Birincisi kortizon zaten steroid. İkincisi gerçekten kortizonun yan etkilerine göre deca nın yan etkileri daha az olabilir. Yan etkiler kişiden kişiye değişebilir. Ayrıca ben bunları zaten derste görüyorum dolayısıyla bilinçsiz bir şekilde bu tür ilaçları kullanmam. Mesajlarımın da hiç kimseyi yanlış yönlendirecek şekilde olduğuna inanmıyorum.
    yaşadığım sakatlıkta omuz eklem kapsülü ileri derecede ödemliydi. biceps triceps deltoid tendon başları ödemliydi. kaslarda ileri derece zorlanma ve bursa da(lenf doku) yırtılma olabileceğini söyledi doktorum. yeşilliğine bir sakatlık değildi yani :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:49 ----------

zaten burada "asla kortizon kullanmam ONUN YERİNE deca kullanmak daha mantıklı" diye belirtmişim. lütfen ifadelerimi çarpıtmayın. ayrıca belki bu topicte geçmemesi gerekiyordu ama ben özgür beye küçük bir soru sordum o da kırmayarak cevapladı sağolsun. Madem bilmeyenlerin yanlış anlamasına bu kadar önem veriyorsunuz bu konuyu belli bir bilgi birikimi olmadan karşı tarafı suçlayarak büyütmeye gerek yoktu. Ayrıca açıkladığım bu durumun bilmeyenler için ilaçların yan etkisinin ne kadar kötü olabileceği konusunda bilgilendirilmesinde faydalı olduğunu da düşünüyorum. bununla birlikte doktorum bana gereken önemi verseydi bana bu ilacın yan etkilerinden ve alternatif tedavi yollarından bahsederdi eminim. Sakatlık yaşayan arkadaşlara ilaç kullanmadan önce(her ne kadar tedavi uzun da sürse) fizik tedaviyle işi halletmelerini öneriyorum.
    bir yanlışım olduysa özür dilerim...

MDSK33 bunu beğendi.
  3. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    konuyu amacından saptırmadan devam edelım arkadaslar gereki yanıtları verdınız ozelden devam edın edicekseniz eger anlayışınız için teşekkürler.

mert31 ve Azi bunu beğendi.
  4. dafdafxd

dafdafxd Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Benım kafama takılan bir soru var . Vucüda dencek laf yok ne yaptın ne kullandın bilmiyorum ama görüntü güzel çok estetik fit bir vucüt yakalamışsın. Saçlara takıldım ben :) 1 sene gibi bir sürede baya seyrelmiş kullandıgın takviyelerden kaynaklı olabilirmi??

5. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    saçlarını kestirmiş ondan olabilir belki :D

dafdafxd, Valat, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    saçlarım hiç seyrekleşmedi. uzun saçla ugrasmak o kadar zorkı sureklı yıka tara vs vs. şimdi ne guzel kalkıyorum aynı terlıyorum aynı yıkıyorum aynı kalıyor :) ugrasmıyorsun

letsgoheat96 bunu beğendi.
  7. KemiK

KemiK Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Çalışkanlık ve azmin karşılığını almışsınız.Tebrik ederim.
    Yanlış hatırlamıyorsam sizin başka bir konunuz vardı facebook hesabından paylaşmıştınız albüm olarak ay ay gelişimi yine ekleme şansınız var mı acaba?

8. _BlackLight_

_BlackLight_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut çok iyi gerçekten emeğin saygıyı haketmiş .Sormak istediğim bir şey var bir kaç haftada olsa kullandığın deca ve winstrolun ölçü almanda hiç faydası oldumu?.

9. Alfred

Alfred Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    tebrikler kardeşim güzel gelişim bende defineyim.

10. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Iste bu cumle bu sporu kısaca ozetliyor...

Edit: Yulaflı omlet videosundaki Weider Mega forte dediklerini destekliyor...

Son düzenleme: 10 Ocak 2012
    Azi bunu beğendi.
  11. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    kesinlikle ucuz bir spor değil sonuçta gerçekten fit bir vücut istiyorsanız kardiyo yapmanız lazım bunu dışarda da yapabilirsiniz ama kışın işler düzgün gitmeyebilir eve koşu bandı alarak yada spor salonuna yazılarak yapmanız gerekir protein ihtiyacını hayvansal ürünlerden karşılamanız gerekir bunun icin zaman zaman günde 1 kilo et yemeniz gerekebilir bu para eğer bu kadar et yemek istemesseniz bu sefer protein tozu yada başka supplementler almanız gerekecek buda para vücut geliştirmek evde bir yere kadar olur tüm bunlardan sonra spor salonuna yazılmak gerek oda para yani coğu yapmanız gereken şey paradan geçiyor kesinlikle ucuz bir spor değil

12. V.Aydın

V.Aydın Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogretmen
    Yer:
    Istanbul
    tebrik ederim özgür
    çoğu kişi ilaçlı olduğunu düşünebilir böyle bir vücut için haklılar da bence bunu iltifat olarak kabul etmelisin
    antremanı zaten herkez ciddiye alıyor ama senin beslenme olayını da çok ciddiye aldığını ve ciddi bir bütçe ayırdığını gördüm senin yediklerini yiyen ve çok sıkı antreman yapan çoğu kişinin doğal olarak bu seviyede bir vücut yapabileceğini düşünüyorum
    başarılar

13. Agony

Agony Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kuafor
    Yer:
    Kiev
    öncelikle bu yıkıcı bir eleştiri değil, kesinlikle yanlış anlaşılmasın.
    süper bir vücut, ancak hadi eksi ve artılar olarak hep beraber durumu gözden geçirelim ;

artılar:
    bol testesterone+ boldenon+ dianabol,
    günde 360 gr. protein ve iki katı kadar karbonhidrat alımı, bu kadar beslenmeden dolayı günde 1 sabah 1 akşam cardio ile elde edilebilinecek bir vücut.

eksiler:
    40 yaşında testesteron seviyesi 0'ın altında, paçavra gibi bir kalp.

ve bence en büyük eksik ise, bu konuda forum kullanıcılarına açık olmadan, yalan söyleyerek yapılan "bir kerelik kür" olayı kanaatimce. burada "steroid kötüdür, hedehödö" felan demiyorum ben iki kere küre girmiş birisi olarak, sadece insanlara olduğundan daha farklı gösterilen ilizyonvari olaylar hoşuma gitmiyor.
    istersen sen çuvalla gergedan eti ye ve dinazor genlerine sahip ol, 17 ay boyunca protein sentezini arttırmadan böyle bir vücut elde edemezsin. şimdi, kas kütlesinin minimum iki katı kadar olması gereken protein alımının, 5-9-14 gibi daha kütlesel olarak küçük olunan dönemde alınması ne ifade eder sence? yağa dönüşmesi desem, yabancı gelir mi acaba?
    Dediğim gibi, madem birşeyi yapıyorsunuz, olduğundan farklı göstererek yapmayın.

Realist Boy, FasT, Arrhenius ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. cansizoglu

cansizoglu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Manken gibi olmuşsun tebrik ederim
    banada biraz yardımcı olabilir misin ki?

15. ismosoylu

ismosoylu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ilk fotoyla son fotograf arasında önceden de yorum yaptıgım gibi en az 5 yaş var ve....
    Bu steroid kullanımı şöle böyle falan, .. kullandıklarını yaz millete kullanmadım deme. senede en az 2 kür var belli. giren iğnelerin haddi hesabı olmadıgı da belli .. Burda Agony arkadaşım da güzel açıklamış. öyle aman aman birşey değil orantısız bir body. Neyse dediğim gibi milleti kandırmayın...

Agony bunu beğendi.
  16. _BlackLight_

_BlackLight_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ismosoylu arkadaş zaten winstrol ve deca kullandıgını daha once belırtmıs bu kadar tepkı vermene gerek yok EMEĞİ ORTADA SAYGI DUYMAK GEREK.Benim 1-2 resimde göğüs uçları gözüme takılmıştı fakat dedıgım gıbı arkadas acıklamasını yapmıs.

17. Ahmed

Ahmed Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    23
    Biri diyor yok kolu 47 cm değil, biri diyor steroid almış, biri yalancısın diyor. Diyelim ki, yalanın kuyruklusunu söylüyor siz birisine yalancısın demekle ondan bir farkınız kalıyor mu? Hayır sizin böyle bir vücudunuz yok ve bunu hazmedemiyorsanız, çalışın, düzenli uyuyun ve beslenin ve nihayet susmayı yeğleyin :D Alenen birinin fütursuzca iki yüzlü, sahtekar olduğunu ima etmek neyin nesidir? Nasıl insanlar olup çıktık, bu hal neyin nesidir?

Özgür dergiye çıkmış, hava atma derdinde olsa sanmıyorum ki burada gelişimini paylaşmış. Maksadı yardımcı olmak ki, bu kadar lafa cevap vermeye tutuşmuş.

Özgür seni ne kadar tebrik etsek azdır, bu iş nasıl yapılır gelişim ve azim nedir resmini koymuşsun. Eyvallah. E haliyle bizlere de yardımcı olmak düşüyor sana :) Orta seviyede ki biri için örnek bir omuz ve sırt antremanı yazabilir misin rica etsem. Malum, erkeği erkek gibi gösteren en mühim iki bölge burası. Sağlıcakla...

mma-, Ratat, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Men's health gibi bir dergi sanıyormusunki 3-5 yılda yapılmış bir vücudu anlamıcak ve 12 aylık gelişim diye arkadaşımızı dergiye koyucak.

Ayrıca bunun forumda onlarca örneği mevcut kiminin genetiği iyi yada vücudu buna çok yatkın diyebiliriz, 1-2 yilda çok farklı vücut elde etmiş bir sürü üyemiz var forumda araştırabilirsiniz.

Azi bunu beğendi.
  19. Agony

Agony Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kuafor
    Yer:
    Kiev
    Benim anlamadığım ne biliyor musunuz? Yok efendim "kıskanç, çekememiş" triplerine girmiş bazıları. Burada kıskançlık ya da farklı birşey değil sonuç , algıda seçicilik had safada sanırsam bazı arkadaşlarda. Başta söylediğim gibi, 10 numara bir vücut. "Sizde foto koyun hedehödö" kısmını geçiyorum zaten. O arkadaşın spor yaptığı süre kadar, ben de sporla meşgulüm, ancak anabolizan ve protein sentezleyici kullanımım çok daha az olduğu gibi, protein tüketimim de yağa dönüşmemesi için daha az olduğundan dolayı, onunki kadar sonuç elde etmiş olmam sözkonusu değil tabii ki. Ancak ben her zaman, kendimi kendime rakip olarak aldığım için bir kıskançlık duymuyorum. Nitekim bunu bir boş zaman sporu olarak görmeyecek kadar da, orta üstü seviyede teorik olarak bilinçi bir sporcu olduğumu düşünüyorum. Sözkonusu benim bildiğim şeyden çok, burada arkadaşı samimiyetsiz buluyor olmamdır, demek istediğim ve değinmiş olduğum tek nokta da budur. Olay burada en kısa sürede en iyi gelişimi, samimiyetsizce diğer insanlarla paylaşarak "bakın ben süperim, en kısa sürede 1 kerecik kürle neler elde ettim, genetik manyağıyım ben" diyerek göstermek ise eğer, buna inanmanın, Noel Baba'nın varlığına inanmakla eşdeğer olduğunu ne yazıkki size söylemek istiyorum.
    17 aylık bir sürede sadece 1 kerelik kür ile bu kadar kuru ve yaklaşık 25-30 kg kadar kas hücresi elde etmek size ne kadar gerçekçi geliyor? Bir forum sitesinde, şehir efsanelerine göre inanarak yaşamak mı sizi mutlu ediyor, yoksa gerçekleri bilinçli bir şekilde öğrenmek mi?
    Ben burada dolaşırken, spora başladığım ilk günden itibaren,yazmaktan çok, birşeyler öğrenebileyim diyerek ve öğrenme amaçlı siteyi ve forumları daha çok okuyarak kullanan birisi olarak, sadece SAMİMİYETSİZCE olan yazılardan hoşlanmadığım için bunu yazdım. Amacım ne kimseyi rencide etmek, ne de yıkıcı bir eleştiri yapmaktır.
    Saygılar.

m.d., Realist Boy, Cellucorc4 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  20. ismosoylu

ismosoylu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi Ahmed kardeş. Agony yine bal damlattı buralara... daha da akıl almıyorsa diyecek bişey bulamıyorum sana. Ben 7 ayda 9 kilo kas aldım dedim bana demedikleri kalmadı biliyor musun ?
    Agony demiş ; Samimiyetsiz buluyorum. Aynen öyle , herşeyi olduğu gibi anlatmak varken dolambaçlı bir şekilde sadece kendini kandırmak amaçlı ( ki türk halkı çok sever ) böyle konular açıyor. Bu arkadaşın rahat 3 konusunu gördüm böyle ki hiç çekinmeden de hepsine yazdım.
    Ahmet senin düz mantığın ( yapmış mı yapmış kıskanma sende yok diye ) gibi laflara çekersen ben bunda böyle bir durumda senin yaşayacağın durum olarak karşılar ve gülerim. Senede 3 kür sabit yapanları da tanıyorum. Senede 1 kür ile ... gülerim. Yani demeye vardığım olay Agony ile aynı fikirdeyim. Insan hissini eleştireceğinize yorumu eleştirin.

Agony bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş