165 kg BenchPress

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve ottomanturk tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    konunun dağalması, cok fazla meraklı olmamız sebebiyledir.

Bu sporu yaptıkça bilgilendiğimiz için, eminim hepimiz bu konular hakkında çok meraklıyız.

FleXoR bunu beğendi.
  2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    tebrikler bence güzel bir video olmuş. keşke bu tür videolar ekleyen daha çok arkadaşımız olsa...

3. ottomanturk

ottomanturk Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    23
    öncelikle yorumlarınız için teşekkürler
    kilom 85 videoyu acele çektik yani biraz yorgundum bench press yarışmasına hazırlanıyoruz onun için fikirlerinizi almak istedim ama tabiki dediğiniz gibi birde nizami denerim

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ilk tekrar sonrası pek bench press gibi durmuyor ama şu haliyle bile gayet iyi. çalışan arkadaş kesinlikle çok güçlü. ama nasıl başlarsanız o şekilde devam edersiniz. doğru başlamak en güzeli.

bench press'te kas yırtmak mümkün. ben dün 150 kg ile 6. tekrarda göğüs kasımı yırttım. sol göğsüm şişti. sanırım bir kaç ay şınav bile çekemeyeceğim. ben tam değdirerek, hatta ağırlığı tamamen durdurarak çalışıyordum. sonraki setlerde 170-180 kg zorlayacaktım dün ama işler yolunda gitmedi.

benim hatam set öncesi ve aralarda yeterli açma ve germe yapma alışanlığımın olmaması. senelerdir bu şekil çalışırım ve en sonunda patladı.

doğru olan göğse değdirmektir arkadaşlar. proların yaptıkları partial rep'lerin kendilerine göre amaçları var. o derece detay çalışması yapmıyorsanız, hareketi tam yapın. omuz için yapılan overhead pressler hariç her türlü press hareketi yüzde yüz gerilimle yapmalısınız. ama kesinlikle tendonlarınızı, eklemlerinizi ve kas lifleriniz koruyun. ısınma ve germenizi yapın. ve kontrollü çalışın.

Savaşcı, diez ve zigbog bunu beğendi.
  5. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Biraz daha nizami olabilirdi ama yinede çok iyi ;)

6. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    85 kilodaki birisi için bench press'de öyle ya da böyle yaklaşık olarak ağırlığınızın iki katını kaldıran birisi olduğunuz için sizi tebrik ederim. Yolunuz açık olsun.

Ayrıca powerlifting ile uğraştığınız için merak ettiğim iki şey var: Kemik kütleniz kaç kilodur? Yağ oranınız nedir?

Son düzenleme: 9 Nisan 2010
  7. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    obar neymiş öle 20 kilo barmı olur ilkdefa duydum yinede güzel tebrikler

8. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Öyledir. Olimpik standartlardaki bar ağırlıkları 20 kg olur.

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sizin söylediklerinizi çok iyi anliyorum ancak, prensip olarak fullsquat yaptıgım ağırlıkla çalıştığımda, barı göğsüme temas ettiriyorum ve hareketi öylesine yavaş yapıyorumki, neredeyse butun goğüsümde gerilimi hissediyorum

ancak fullsquat yaptıgım rakkamın iki katına cıktıgımda, göğüs kafesine barı değdiremiyorum

son setlerde uyguluyorum bunu .

göğüs kafesine neden değdiremiyorum cunku, sakatlanma korkusu yaşıyorum. sizin bahsettiğiniz gibi

Ama en son yaptıgım, bitirici set bence göğüsü çok daha iyi gelişmesini sağlıyor.

Arkadaşımızda herhalde, kalkıp hareketleri bu şekilde yapmıyordur. Arkadaşımız 165kg ile bench press yapmayı deniyor. emin oluın bizim salonda böyle deneme yapabilecek bir adam bile yok. Daha bir çok salonda böyle bir adam cıkmaz. Arkadaşımızın cesaretini de es geçmeyin nice yiğitler bench press de göğsünü sakatlamıştır. Daha geçen gun salonda, adamın birini zor aldık barın altından. Yani hareket bölgeye vurmuyor tam olarak ama, arkadaşımızın cesareti dahi yeter.

Ben son setler de kullanırım bu tekniği ve işe yarıyor gerçekten.

10. ottomanturk

ottomanturk Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    23
    teşekkürler
    kemik kütlesi yada yağ oranı hiç ölçdürmedim nerde nasıl yapabilirim onuda bilmiyorum

11. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    hakkını vermek lazım.tbrikler.o barı sehpadan sökmek bile büyük başarı.bu kadar büyük ağırlıklarda hareketin nizamının bozulması doğal.bar olimpik bar .haltercilerin kullandıklarından.

12. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    SCHWARZXXL geçmiş olsun.

ottomanturk 165 kilo için gerçekten çok iyi biraz cheating olsa bile o kiloda olur o kadar.
    İleride daha ağırlarını kaldırırsan video'larını bekleriz :)
    İyi çalışmalar.

13. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Öncelikle ben kardeşimizi medeni cesaretinden dolayı tebrik ederim. Bence 85 kiloda ve ortalama 45 cm'e yakın olduğunu düşündüğüm kollarınla, 165 kg altına girmek büyük cesaret ve güç ister. Nizami kaldırış konusuna çok girmek istemiyorum fakat 170 kiloyuda tek kaldırış olarak düşünürsem, hakkını vererek kaldıracağını düşünüyorum. Kendi hakkında ben şöyleyim böyleyim diyen, dillerine vurmuş arkadaşlarında videolarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Coyote bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş