16 Yaş Sorun Büyük !

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Alhyprn tarafından 12 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Alhyprn

Alhyprn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kolay gelsin, 2007'de ilk bilgisayarımı aldım keşke almasaydım, o zamandan beri, kendimi bildim bileli, bilgisayarda oyun oynuyorum, hala oynuyorum, lise 2 okuyorum, boyum 1.70, 70 Kiloyum. Eskiden her gece, ağırlıklı karbonhidrat ve yağ tipi beslene beslene , hem basen / kaça hemde göbek oluştu. Eskisi kadar yemiyorum. Malum yazda geliyor ve kararlıyım artık birşeyler yapmaya, cidden olumsuz yönde etkiliyor, kıyafetle sakla sakla nereye kadar ? Göbek belli olmuyor ama basen tarafı tişört + pantolon çok belli oluyor. Bölgesel yağ yakımı yok, spor salonunada gitmeye çekiniyorum açıkcası, ölçü falan alıyorlarmış ne yapmam gerekir bir akıl verin ?

2. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Dostum ben tamamen kendi vücut ağırlığınla çalışmandan yanayım. Ama yani daha önceden bir geçmişin olmadığı için ve anlattıklarından anladığım kadarıyla bir hocadan yardım alman gerekiyor özellikle beslenme konusunda. Şöyle birşey söyleyeyim sana, bir salona yazıl 3 ay düzenli olarak git salona önce bir altyapı oluşturalım, az bilgi birikimin oluşsun ondan sonra evde kendi ağırlığınla devam edersin çalışmalarına. Çekiniyorum demişsin ona da şöyle birşey söyleyeyim. Dostum bu iş kararlılık ve azim işi ve her insan bu sporu yapamaz bak sende diyorsun kararlıyım birşeyler yapmaya diyorsun boşversene sen saklamayı ölçü alınırken utanmayı hepsini salla gitsin. İlerde geleceğin yerleri düşün ve ona göre tartıya çık ölçünü aldır. Zaten ölçünü aldıktan sonra salondaki herkese ilan etmeyecekler bu arkadaşın ölçüleri böyle diye. Hepimiz o yollardan geçtik. Demem o ki evine yakın olan ve iyi hocaları olan yani tecrübeli insanların yanına yazıl birazcık öğren bu sporun kültürünü gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Başladıktan sonra bırakılmıyor zaten :D Şimdiden tebrik ederim kolay gelsin :)

3. Alhyprn

Alhyprn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim, yakın akrabalarım yeni başladı, spor salonuna hatta davet ettiler, 55TL Civarı salon ücreti, ha tecrübeye gelirse orayı bilemiyorum. Diyetisyen falan düşünüyorum faydası olabilir sanırım. Ayrıca bir spor salonuna gittiğimizde neye bakmamız gerek önce ? Bir ara sormuştum, kemik yaşın oturmamış boyun hiç uzamaz kısa kalırsın demişlerdi, gerçi ailem kısa zaten, dayı taraflarıylada aynı boydayım.

4. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Kemik yaşın oturmamış falan kısa kalırsın diyenler seni başından savmış dostum. 2012 yılında başladım bu spora o zamanlar boyum 1.45 civarıydı 55 kiloya yakındım. Şimdi ise 1.72 boyundayım 64 kilo civarındayım. Ve emin ol bu spor boyunu kısaltmıyor. Salonun fiyatı bana sanki biraz ucuz gibi geldi burada 3 ay peşin veriliyor 210 lira o yüzden böyle söyledim. Salona gittiğinde ilk bakman gereken şey bence aletlerin türleri ve ekipmanların yeterli olup olmaması, aletlerin fiziki durumu ve salonun hijyenik olup olmaması. Buna ek olarak hocalar tecrübeli insanlar olmalı. Ayrıca sana buradan da yardımcı oluruz sorun yok o konuda :)

5. Alhyprn

Alhyprn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam salona gittik diyelim, evde çalışmak için bir dizi setler var mı ? Ayrıca bu bisiklet sürmenin falan faydası olur mu ?

6. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Evde yapabileceklerin genel olarak üç başlıkta inceleyelim. Barfiks, şınav ve mekik. Bunları da setlere,sayıya göre değil yapabildiğin kadarıyla yaparsan alabileceğin en iyi verimi alırsın. Bisiklet konusu da yaktığın kalori önemli kardiyoda. Ve bisiklet sürmen koşmandan daha fazla kalori yaktırır sana. Yani faydası olacaktır.

7. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Bende evde vücut ağırlığı ile çalışıyorum yaptığım hareketler , şınav-mekik-barfiks-dips ve değişik karın hareketleri. Sizce off gün yapmalı mıyım yoksa her gün çalışmalı mıyım ?

8. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Kesinlikle hiçbir günü es geçmemelisin. 3 yıldır tek gün bile es geçmedim ve çok mükemmel bir duygu bu. Ayrıca azim ve kararlılık bu sporda herşeydir. Doğru biraz fazla kasılıp yorulacağız ama No pain No gain :D

9. Alhyprn

Alhyprn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    O zaman hocam saat başı yapabildiğimiz kadar yapmalı mıyız ?

10. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Saat başı değil dostum öyle olsa evden dışarı çıkmaman gerekecek :D Mesela yeni başlıyorsun ya, sabah kalktıktan sonra biraz tekrar yaparsın kahvaltıdan sonra tekrar yaparsın. Gün arasında fırsat bulursan yaparsın birde akşam yatmadan yarım saat 20 dakika önce yaparsın günü bitirirsin böyle ilk üç beş ay. Ama yapabildiğin kadar yapmalısın belli bir sayı yok yani :)

Sayfayı Paylaş