16 yaş kas gelişimi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve dumbbell26 tarafından 21 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. dumbbell26

dumbbell26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar abiler selamun aleyküm.
    Konuyu nereye açsam bilemedim her şeyi içeren bir konu :D

Ben 16 yaşında lise 3'e yeni geçmiş bir öğrenciyim. Bu sene daha 2 hafta oldu fitness başladım. Pazartesi-Çarşamba-Cuma-Cumartesi olmak üzere haftada 4 gün fitness yapıyorum. KARIN için mekik ve leg raise(ayak çekme) , GÖĞÜS için göğüs press ve butterfly(göğüs sıkıştırma) , OMUZ için dumbbell ile yana açış ve öne çıkış , KOL için dumbbell ve makinede arka kol çalışıyorum.

Ayrıca birde diyet listesi aldım ama daha çok kilo verdirtici gibi bir şey hocalar kas geliştirici diyet dedi yardımcı olacak varsa onuda yazayım.

BOY = 1.79
    KİLO = 67

Ben bu boy ve kiloya göre kas geliştirebilir miyim ? Bazı arkadaşlar çok kurusun yağlanman lazım biraz falan dediler ama bende kilo almaktan korkuyorum.Böyle bir şey söz konusu mudur kilo falan almam gerekir mi nedir ne değildir yalan yanlış bilgi veren arkadaşlar var onlara aldanmak istemiyorum burdaki bilgili deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Bilgili olan arkadaşlar abiler kardeşler banada biraz yardımcı olurlarsa çok sevinirim diyet-antreman paylaşır konuşuruz şimdiden eyvallah sağolun bi yardımcı oluverin şu yeni başlayan kardeşinize :)

2. kibarmilitan

kibarmilitan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    ya söyle dilenci ağzıyla konuşmalara gıcık olmaya başladım forumda son zamanlarda bu nedir ya "abi bi sadaka" diyenlerden hiçbir farkı yok yazının üslubunun...

enter33 bunu beğendi.
  3. dumbbell26

dumbbell26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    pardon kardeşim önemli olan o değil konuya yardım ben yardım istiyorum yeni başlayan biri olarak hiç bir bilgim yok aceleyle ne yazdıysam yazmışımdır affola

4. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yağ kas demek değildir. Yağsız olman çok daha iyi bir avantaj. Onlara aldırış etme. Ben ne adamlarla tanıştım (bunlar salon sahibi) sen yağlan sonra o yağlar kasa dönüşecek diyen. Düşün adam yağın kasa dönüşeceğini sanıyor. Sen proteinini al, antremanlarını yap gelişirsin. Zaten forumda ayrıntılı bir şekilde bir çok kişi beslenme planından bahsediyor. Beslenme bölümüne bak görürsün orada.

dumbbell26 bunu beğendi.
  5. BurakS.

BurakS. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    biraz konular arasında gezinsen bütün sorularına ayrıntılı cevap bulursun

6. dumbbell26

dumbbell26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    çok sağol kardeşim adam 1.80 boyunda 93 kilo yani kabaca kilolu biri kalkmış bana diyor sen zor yaparsın ben daha kolay geliştiririm yağları kasa çeviririm rahat ama senin zor kupkurusun falan gibi şeyler dedi bende hem sinirlendim hem merak ettim şuana kadar 5 kişiyle konuştum yaklaşık 7 yıldır bu spordalar ve böyle bir şeyin çok saçma olduğunu yağların parçalanmasının zor bir olay olduğunu bu halimin çok avantajlı olduğunu söylediler sende bunu dedin artık rahatladım çok sağolasın

7. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Ben 1.5 sene evvel bu spora başladığımda senin boylarında 52 kiloydum. Şu an yaklaşık 70 kiloyum. Olay beslenmede bitiyor. Sen ne bulursan yemeye çalış kilo almak için tabi çok yağlı şeylerden de uzak dur

dumbbell26 bunu beğendi.
  8. dumbbell26

dumbbell26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Zaten bir diyet listesi yaptırdım salona ama kas diyetiymiş hem o diyete uyup hem sporumu düzenli yaparsam kas geliştirirmiş. Kilo aldırmıyor fakat verdirebiliyor. Kilom 67 şuan boyumda 1.79 sence kaç olmalı bu orantı yani kilo mu almalıyım diyorsun ?

9. Trabzonum61

Trabzonum61 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    ciddiyim forumda bununla ilgili en az 40-50 konu açılmış ve aynı şekilde ayrıca 40-50 konu bu konuya ayrdımcı konular biraz araştırın.

dumbbell26 bunu beğendi.
  10. frenick53

frenick53 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bol Bol Tavuk Makarna Ye :D

11. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Yağ oranına bağlı. Bence hocanın verdiklerine uyman yeterli. Kas olarak kilo almaya bak her ay ölçümünü yap. Minimum miktarda yağ olarak kilo al. hocanla değerlendirirsiniz zaten sonuçlarını

12. dumbbell26

dumbbell26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Kardeşim boyum 1.79 kilom 67 bel çevrem 75 bunlara göre yağ oranım %8 çıkıyor kas gelişimi için %12nin altında olması gerekiyormuş benim uygun mu sence nasıl bu oran ?

Bu diyet kilo aldırmıyor ama daha çok verdirtiyor bile yani o konuda napıcam bilmiyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:29 ----------

Tavuk makarna peynir ne bulsam protein olarak yiyorum valla :D

13. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Yağ oranın çok iyi. Bence sen yağ ve fast food dan uzak durarak ne bulursan yemeye ve antrenmanda bütün hareketleri yedirerek ağır gir setler arası çok dinlenme, salonda fazla oyalanma işini yap direk yemeğini ye. Zamanında kendi düştüğüm hatalardan alıntı yapıyorum ben hep sana :)

dumbbell26 bunu beğendi.
  14. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

15. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Bodyforumtr Ekibi

16. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Forumda ilgili bölümler okunmadan konu açılmıştır.Aşağıdaki bölümlerdeki sabit başlıkları okumanızı rica ederiz.

Link : Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Antrenman:Bodybuilding & Fitness - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş