16 Yaş için tavsiye.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HaLoFaLcon tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. HaLoFaLcon

HaLoFaLcon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Öncelikle herkese merhaba ve hayırlı ramazanlar :).

Konularda çok şey var ama tam neler yapabileceğimi pek anlayamadığım için başlık açmak zorunda kaldım kusura bakmayın.

Öncelikle VG ye 2 hafta önce başladım kuzenimle şınav ve barfiks çalışıyorum

Elmas şınav , dar , geniş,normal , ayaklar havada olanlardan 5x5 yapıyorum
    Barfiks yardımlı çekiyorum 5x5 pazu,geniş,göğüs çekiyorum.

Amacım hem kilolarımdan arınıp iyi bir vücuda sahip olmak özellikle göbek,baldır,göğüs ve bel çok kötü + damar çatlaklıklarımda oluştu çatlaklıkların görüntüsü pek önemli değil ama gitmesini istiyorum tabikide ama ilk önce
    göbek,baldır,göğüs ve belimi eritecek bir program istiyorum .

Kilom 101
    Boyum 183

Yapabileceğim hareketler neler ve nasıl olmalıdır ve yapabileceğim diyet programı varsa çok iyi olucaktır :).

İlgilenen herkese teşekkürler , İyi geceler.

Son düzenleme: 14 Ağustos 2010
  2. Qebs

Qebs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
  3. HaLoFaLcon

HaLoFaLcon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Bel için teşekkür ederim fakat ben belimi sıkılaştırıcak aletlerle çalışmayacağım bir hareket istiyorum ama eğer bulamazsam twist deneyeceğim :) Önerin için teşekkürler . Umarım yardım edenler olur :))

4. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bana sorarsan kardio yaparak başla . nabız 120 nin üzerinde oldugu anda vücut yağları yakmaya başlar . kardiyo dışında nabız ı 120 ye çıkarman nerdeyse imkansızdır diğer hareketlerde . göğüs ,bel,baldır a gelirsek baldır için tüm ayak hareketlerini yapabilirsin . kaç set çalışıyorsun bilmiyorum hocan onu belirler . göğüs için kelebek dedigimiz hareketi ve bench press i yapabilirsin . ama daha yeni başladığın için direk bench press e girmek yerine dumbell bench press yapman (3-4 antreman) daha yararlı bence . daha sonra bench press e girersin . ayrıca damar çatlakları için düzenli idmanını yap düzenli beslen (!) cips kola vs şeylere abanma yani sebze ağırlıklı yemeye çalış yemek yerken karınını EKMEKle değil yemekle doyur . ekmek ten kaçın . vücut un belli bölgelerine yüklenip diğerlerini boşverirsen hem hoş görüntü olmaz hemde ben çok mantıksız . göğüsler gayet şişmiş karın kasları belliyken kollar sönük kalıyorsa neden yapayım ki bu spor u ? öncelilkle şu bölge mantıgını üzerinden at tüm vücudunu çalıştır düzenli çalış düzenli beslen düzenli uyu harika bir vücuda sahip olursun :)
    bu arada salonda mı çalışıyorsun ? evde çalışıyorsan bu hareketleri öneririm . Burdaki tüm hareketleri yapabilirsin
    TIKLA

Son düzenleme: 15 Ağustos 2010
    HaLoFaLcon bunu beğendi.
  5. HaLoFaLcon

HaLoFaLcon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Açıklamanız için çok teşekkür ederim :) En kısa zamanda bunları uygulayacam bunlardan + şınav / barfiks e devam edeyimmi etmeyeyimmi ? birde salonda çalışmıyorum bir eğitmenim yok açıkçası ama kendi sınırıma göre birşey belirlerim elbet . Bu arada bu sitede benim yapabileceğim bir diyet programı varmıdır yani benim yaş grubum ve yeni başlayan biri olarak için bana neyi önerirsiniz eğer bu forumda varsa link olarak belirtirseniz sevinirim :)

6. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    şınav la barfikse devam et tabiki . ve her gün 1 tane arttrmaya çalış kaslarındaki yanmayı hisset . barfiks gercekten çok yararlı kendinde güç buldukça barfiks çekmeni öneririrm mesela ben çok seviyorm barfiks i 12 tane çekebiliyorum garaja bi tane çapraz demir ve tutmalık taktırıcam güclü hissettim zaman barfiks cekicem . diyet olayına gelirsek burdaki programı
    uygularsanız işinizi görücektir . forumu biraz araştırırsanız aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz =) salon konusuna gelirse ben salonda çalışıyorum ama salonda da mümkün olduğu kadar alet kullanmam . alet çünkü ağırlığı azaltır . bench press aletinde 60 kg basıyosan dumbell larla 45 kiloda aşırı zorlanırsın mesela. o yüzden dumbell la çalışmak en güzeli . eğitmen konusunu da sen zaten biraz zaman geçtikten sonra vücudunu tanıyıcaksın . benim tavsiyem 3x10 dan başla . hareketleri düzgün yapmaya bak setler arası 1 dk geçmesin . iyi ısın ben sadece 10 dk ısınmayla uğraşıyorum . ısınmazsan hem sakatlanma ihtimalin yüksek olur hemde ağırlıklara tüm gücünün vermezsin . kaslarında yanmayı zaten setlerin sonlarına doğru hissedersin o zaman setleri tamamla ve 45 sn dinlen kaslar kendini yeniler . idmandan ertesi gün yani dinlenirken (bu arada 1 gün çalış 1 gün dinlen kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişiyo) parmaklarına göğsüne hafifce bastır . eger tatlı bi ağrı hissetmiyosan ağırlık hafif geliyodur . kollarda fln da aynı şekilde . eğer böyle bir durum olursa setleri yedire yedire yap . yani dumbell ı çok yavaş kaldır indir inan seni ağırlık arttırmadan daha çok zorluycaktr . iyi forumlar =) forumda bulamadığın bişey olursa mesaj yaz bilgim varsa cevap veririm :)

Son düzenleme: 16 Ağustos 2010
  7. HaLoFaLcon

HaLoFaLcon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Çok teşekkür ederim .Yalova'da gözüme çarpan spor aletleri satan bir yer bulamadım ama elbet vardır dumbell almak için . Diyet programını okudum gayet güzel ama kilo almaya yönelik diyor bu benim biraz aklımı karıştırdı şahsen . :)

8. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kafanın karışması normal sen zaten kardiyo yaparak yağları yakıcaksın bundan sonra kasa çevirmek icin kiloya ihtiyacın olucak . sana verdigim diyet programı yağsız kas olarak kütleni artırmaya yönelik . için rahat olsun yani ;)

9. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Kilolarından kurtulmak istiyorsan Cardio yap güçlenmekde istiyorum diyorsan cardiodan sonra Flexorun evde dumbell ile çalışma programını uygulayabilirsin senin yerinde olsaydım eğer sabah en az 30 dk koşu yapardım sonra ağırlıklara geçerdim protein ağırlıklı beslenirsende kilolarının üstesinden gelebilirsin gerçi sana en iyi tavsiyem kick boksa gitmen olurdu bide bu yaz aylarında bayağı bir kg verirdin :)

10. HaLoFaLcon

HaLoFaLcon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim sayenizde kabataslak programımı oluşturdum :) Kick boxa gidicek fırsatım olsaydı giderdim ama bu dumbbell , cardio ve diyet programını uygulayabilirim :) . Şınav ve barfiks ile 2 kilo verebildim 2 haftada bunları uygularsam daha çok yol katedeceğimi düşünüyorum . Kolay vazgeçen biri değilim inşallah ileriki zamanlarda kilonun 101 değilde 75-80 lere düştüğü zamanlarıda görürürz :)

11. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    inş bende senin gibi 16 yaşındayım ve sadece 1 ay da vücudum nasıl oldu bir kaç gün içinde resimleri ekliycem . kafana takarsan pes etmez dediklerimize dikkat edersen istedigin sonuçları alırsın

12. HaLoFaLcon

HaLoFaLcon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova

umarım... :)

Sayfayı Paylaş