16 yaş için evde çalışma programı.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Julimezar tarafından 9 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Julimezar

Julimezar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba ben 16 yaşındayım evde çalışmak istiyorum. Evde sadece kapıda barfiks aletim var. Boyum 160 kilom 60 yaşım 16 fazlaca bel çukurum ver (konusunu okudum ama adını hatırlamıyorum) aslında çok fazla yok ama kalçalarım büyük olduğundan çok fazlaymış gibi duruyor. Daha gelişme çağında olduğumdan boyumun uzamasının durmasından korkuyorum. Ağırlık kaldırmak istemiyorum bu yüzden. Genetiksel olarak zaten boyum kısa. Birde mekik çekmenin yararsız olduğu söyleniyor. Onun yerine yere oturup ayakları biraz kaldırıp beklemek veya pedal çevirir gibi yapmak karın kaslarını oldukça zorluyor mekik yerine bunları yapsam olmazmı ? Tavsiyelerinizi bekliyorum değişik barfiksli dediğim gibi karın çalıştıran hareketler omuz çalıştıran barfiks ve şınav hareketleri içeren prgoram önerebilirseniz sevinirim. Bunları kaçar set yapmalıyım ? Birde hangi günler hangisini çalışmalıyım yazarsanız sevinirim sanırım çok şey istedim mazur görün :) .

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Evde çalışacaksan internetteki dumbell halter setlerini alabilrsin kendine uygun kilo 100 mekik 100 şınav çek günde

3. Julimezar

Julimezar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam dediğim gibi boy uzamasını engellemesinden korkuyorum. 100 kilo 100 mekik şeklinde çalışmaların iyi olmadığını okumuştum. Mesela biri programını paylaşmıştı pazartesi için sadece. Hoşuma gitti biraz daha zor ve diğer günlerde olsa kullanıcam. Kullanıcıdan yanıt alamadım. Program şu şekilde :

PAZARTESİ SIRT, GÖĞÜS VE KARIN
    GENİŞ TUTUŞLU BARFİKS
    4+4+4 ŞINAV
    TERS TUTUŞLU GÖĞÜSE BARFİKS
    EĞİMLİ VE DERİN ŞINAV1 2 DK DİNLENME
    DAR TUTUŞLU BARFİKS
    KARIŞIK TUTUŞLU ŞINAV
    DÜNYA ETRAFINDA BARFİKS
    GENİŞ DAR HAVADA DEİŞTİRMELİ ŞINAV1 2 DK DİNLENME
    TEK KOLA İZOLE BARFİKS
    GENİŞ TUTUŞLU ŞINAV
    KARIŞIK TUTUŞLU ŞINAV1 2 DK DİNLENMEK BÜTÜN HAREKETLERİ TEKRAR
    KARINEN AZ 30 SN PLANK 2 DEFA 15 SN DİNLENME
    EN AZ 30 SN YANA KÖPRÜ 2 DEFA 15 SN DİNLENME
    YELKOVAN 10-15 DEFA 2 TEKRAR 15 SN DİNLENME
    KURBAĞA 10-15 DEFA 2 TEKRAR 15 SN DİNLENME
    EN AZ 30 SN STATİK DURUŞ 2 DEFA 15 SN DİNLENME
    VÜCUT KALDIRMA MAKSİMUM TEKRAR 2 DEFA

''KARIŞIK TUTUŞLU ŞINAV1 2 DK DİNLENMEK BÜTÜN HAREKETLERİ TEKRAR'' yerinden sonraki hiçbir hareketin ne olduğunu bilmiyorum ve bulamadım ama karın çalıştıracak hareketler yapıyorum onlar yerine. Bunun gibi bir program olsa iyi olurdu. Birde yanında sayı yazmayanlar yapabildiğimiz kadar mı oluyor ? Ha son olarakta bunu 1 kere yapmak max 15 dakika filan alıyor günlük 15 dakika çalışmak oldukça az gibi geliyor bana bu toplam şeyleri günde 2-3 kere yapsak olmuyormu ?

4. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Ya uzarsın uzamana birşey olmaz riskli hareket yapma sadece 15 dakika değil en az yarım saat çalışmalısın

5. Julimezar

Julimezar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İşte annem ve babamda kısa o yüzden çok temkinli davranıyorum uyku düzenimde çok bozuk onuda düzeltmeye çalışıyorum ama süt içemiyorum midem almıyor kusacak gibi oluyorum hep. Birde basketbolu sevmiyorum ve basketbol oynayabilecek alanım yok onun yerine barfikste asılı kalıyorum ve ara ara zıplıyorum 30 saniye filan.

6. kemalkayaaa

kemalkayaaa Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Boy uzamasınon pek alakasi yok benim yaşim 20 spora basladim 2 cm boyum uzadi. Sana önerim basketbol oynamaya calis. Vitamin hapları kullanabilirsin. Doktor onerisinde tabi. Sporla boy uzatmak daha kolay sana soyleyim. Oturup bekleme boyum uzasin diye. Tamda ergenlik cagindasin cunku.

Sayfayı Paylaş