16 Yaş Beslenme Nasıl sizce?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve EgeBy tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. EgeBy

EgeBy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sabah Kalkar kalkmaz üzüm suyu%100 200mi

Yarım saat sonra kahvaltı:250 gram lor,5 yumurta beyazı-Su-Domates-Bir bardak su

Ara öğün 2 tane ton balıklı lorlu sandviç.

Öğle yemeği Kepekli makarna,tavuk ya da balık

ANTRENMAN

Çıkar çıkmaz üzüm suyu

Eve gidince protein ağırlıklı yemek

Akşam yatmadan Casein Alabileceğim Çökelek(ama bu bizde lor olarak geçen değil) böyle yoğurdumsu pütürlü bi şey.+1 bardak süt+3 tatlı kaşığı light yoğurt.
    Nasıl sizce?

2. Push-Up

Push-Up Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Boy kilo amac bunlarıda yaz

3. kpsz

kpsz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    5 yumurta beyazı yerine 3 tam yiyebilirsin.Ayrıca kahvaltıda bu kadar aşırı protein e gerek yok bence söylediğinizi göre kahvaltıda 60 gr civarı protein alıyorsunuz.

4. EgeBy

EgeBy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    boy 180
    kilo 62,5 yağ oranı 15,2

amaç biraz hacim kazanmak.

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    öğün başı 35gr proteinden fazlasını almamanı,gece yatmadan önce değil de en az 2,5-3 saat önce kazein almanı tavsiye edebilirim.

6. EgeBy

EgeBy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yani 2,5 3 saat öncesinden kazeini alıp yemeyi keseyim.

Bir de neden 2,5-3 saat öncesinden açıklar mısınız?

7. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Öğün başı 35 gr proteinden fazla alınca ne oluyor açıklayabilir misiniz?Ayrıca caseini yatmadan 30dk önce içmeni tavsiye ederim.

8. kpsz

kpsz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Gece önemli hormonlar çalışır. Mide ve bağırsak dinlenmeye çekilir. Bu devrede ağır işlenen kazein proteinlerin alınması, yoğunluğu mide ve bağırsaklara taşıyacağı için, hormonların aktif işlenmesini engelleyecektir.Bu nedenle kazeini yatmadan 3-4 saat önce almalısın.

9. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    kpsz benim mesajımda kafanıza takılan ilk şeyi açıklamış,benden hızlı davranmış sağolsun.

öğün başı proteine gelirsek,büyük üniversitelerin denekler üzerinde yaptığı araştırmalarda öğün başı alınan belli miktar proteinin üstünün kas gelişimine faydası olmadığı,karbonhidrat ve yağa dönüştürüldüğü belirlenmiş.makale linkleri aşağıd****olay gelsin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme/ogun-basina-alinmasi-gereken-protein-miktari-24170.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...fazla-kac-gram-protein-alinmalidir-46375.html

kpsz bunu beğendi.
  10. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle 35 gr proteinden fazla alınmamasına katılmıyorum.Bu konu hakkında yaptığım araştırmaların çoğunda kesin bir bilgi yok.Bazı vücutçular protein sentezinin sınırı olduğunu ama bazılarıda protein sentezinin sınırı olmadığına yani bir öğünde 35grdan fazla protein sentezi gerçekleştiğini savunuyolar.Ayrıyetten caseinin uzun süreli sindiriminin gh ve diğer hormonların salgılanmasını negatif yönde etkilemiyor diye bir yazı okumuştum uzun süre önce,varsa bu konu hakkındada link alabilir miyim?

11. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben size 2 üniversitenin araştırma sonuçlarının olduğu makale niteliğinde 2 link attım,inanıp inanmamak tabii ki size kalmıştır.kazein ile ilgili de kpsz benim söyleyeceklerimin tıpatıp aynısını söyledi,sizin görüşünüz de çok yaygın fakat forumda da kazeinin direk yatmadan önce alınmamasıyla ilgili başlıklar mevcut.biraz bakınırsanız rahatlıkla bulabilirsiniz.

ama bu 2 meselenin de aksini söyleyen insanlar,yazılar da var.maalesef bu spordaki çoğu şey gibi bunların da bir kesini yok.on yıllardır kullanılan steroidlerin zararı kesin olarak ispat edilememiş,ya da ispat edildiği kabul edilmemiş,bu 2 meselenin kesinlik kazanmaması çok mu?

12. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Evet bu konuların hiç birinde kesinlik kazanmış bir bilgi yok.Benimde demek istediğim bu kesinlik kazanmadığı için benim sunduğum fikride yanlış olarak nitelendirmeyin diye söylüyorum.Burda amacım tartışmaya girmek değil kesinlikle beni yanlış anlamayın

13. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bende tartışma niyetinde değilim,bir nevi beyin fırtınası.zaten ağzımdan da yanlışsınız yada haksızsınız gibi bir itham çıkmadı.

Sayfayı Paylaş