16 Yaş Barfiks tavsiyeleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gReeNs tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 2 adet 4 kg Dumbell 2 adet barfiks eldiveni Bir adet Kapi barfiksi barina sahibim
    1-2 Aydir Haftanin yedi günü of on of on of on of seklinde 4 kg dumbell ile Şinav mekik tavsiyesiyle çalışıyordum
    Tek seferde max:20-25 Şinav Mekik 15-20 ÇEkebiliyorum Barfiks de 5-10 Arasi degişiyor
    16 Yaşımdayım ve 1.70 boyunda 61 kiloyum Forumda göz attım ama bana ne uygun gelir ne gelmez bilemedim istedigim gogus sırt ve az da olsa omuz kasına sahip olmak
    elimdeki bar : [​IMG]
    Yorumlarinizi bekliyrum simdden teşekkürler

2. Odunncuk

Odunncuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şınav çekmeyi aksatma, canın sıkıldıkça yap :) Vücudunu biraz zorla yapabildiğin kadar yap. Barfiks en iyi üst vücut geliştirme hareketlerinden biri şüphesiz.Profil resmime bakarsan şınavla ve barfiksle bunu gerçekleştirdim.Eğer yüzme imkanın var ise bol bol yüz . Başarılar şimdiden :)

3. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bende 16 yaşındayım
    6-8 haftalık barfiks - mekik - şınav programları var set set tekrarlarla yazıyor bunları uygulayabilirsin . Zaten zamanla işin özünü anlayıp kendine göre program yapar hale gelirsin vücudunu tanıdıktan sonra bende evde çalışıyorum özellikle geniş barfiksin üzerine gidersen 2 3 ayda değişimi görürsün ben uzun zamandır çekiyorum kanatları müthiş geliştiriyor . Omuz için dumbell kullanmanı tavsiye ederim yana açış , öne açış , arka kol için .

Beslenme çok önemli yaş gereği yumurta , süt bol bol tüket . Diet yapıcam vs yemeğinden kesme gelişim çağındayız şekeri azalt bol bol protein almaya bak .

4. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Agarligi kol kaslarim için oturarak kaldiriyorum Ki boy uzamama etki etmesin diye :) Barfiks olarak Bir Gün Biceps Ertesi gün sirt kasi seklinde calisiyorum ama program cikartabilecek birisi olsa cok guzel olur benim için

5. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    barfikste biceps çalışırken yani avuç içi sana doğru çekerkende sırtı çalıştırıyorsun onun için ikisini aynı gün çalıştırıp diğer gün dinlendirebilirsin veya arada bir gün dinlendirmeni tavsiye ederim aslında aşağıdaki gibi konbinler yapabilirsin
    Örnek:
    Omuz - Göğüs
    Kol - Sırt

6. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Bence herşeydebn once hareketlerin nizami formunu öğren. Internetten arastir. Sonra kendine program hazirla boylece hem ilk antrenmanlarinda bosuna yorulmazsin hemde vücudunun simetrisini bozmazsin.
    KOLAY GELSIN

Mr X bunu beğendi.
  7. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    HAREKETLERİE DOGRU YAPTİGİMA EMİNİM. cunku foruma katildigimdan beri ufak ufak çalişiyordum barfiks CEKERKENE 7- 5-3 SEKLİNDE BİR DÜŞÜŞ YAŞİYORUM BU KONUDA 5DEN BASLAYİP Mİ SET BAŞİNA YÜKSELTİYİM YOKSA 8 DEN BAŞLAYİP SET BAŞİNA DÜŞÜREYİM :0 SİMDİDEN TESEKKURLER

8. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Ilk hafta:5-5-5
    2.hafta:5-6-7
    3.hafta:6-6-6
    4 hafta:8-7-6
    Seklinde ayarlayabilirsin. Sonrasında barfiksin turevleriyle bir program hazirlayabilirsin. Ne zaman istersen mesaj at program ayarlarız istersen

9. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş