16 Yaşındayım Prof Futbolcu Olacağım Yardım

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve Sorye Ge Ton tarafından 22 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Sorye Ge Ton

Sorye Ge Ton Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Slm herkese 16 yaşındayım altınordu da orta saha oynuyorum oyun stilimi benzetebileceğim biri olursa felipe melo diyebilirim oyunun iki yönünde oynayabilen ve 90 dakika koşabilen birisiyim nefesim çok iyi diyebilirim. Ancak biliyorsunuz Türkiye'de boyu kısa olandan futbolcu olmaz diye bir algoritma var ya, onu çok kafama takmaya başladım 175 boyundayım ve en az 180 olmam gerek gerek kafa toplarında gerek kayarak müdalelerde en azından bacaklarımın uzun olması gerek ama neredeyse 2 yıldır boyum uzamıyor 14 yaşında da 175 tim 15te 16ta da 175'im 19-20 yaşlarına kadar 5 cm atıp 180 olabilmem mümkün müdür? Boy uzatma egzersizleri uyguluyorum şuanda faydası olur mu? Lütfen yardım kafa topuna çıktığımda yanımdaki arkadaş uzunsa çok rahat indirebiliyor topu iyi sıçrıyorum ama boy olmayınca fayda etmiyor.

2. Mehmet35Arslan

Mehmet35Arslan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Umarım biryerlere gelirsin beni keşfedemediler ne yaptım ne ettim olmadı şuan boyunu bi kenarı bırak tekniğine şutlarına ve paslarına yoğunluk ver ve en önemlisi kondisyonun herkesten iyi olmalı inş çabaların sonuçsuz kalmaz kardesim

3. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    boyun daha fazla uzar mı genetik mirasınla alakalı bir durum ama bahsettiğin konuma gelebilmen için bu kadar önemli değil , kendisinden daha uzun oyunculardan hava topu alabilen onlarca futbolcu var , boyunu uzatamazsın belki ama sıçrama yüksekliğini artırırsın , zamanlamasını doğru ayarlamayı öğrenirsin , son olarak sevdiğim bir futbol efsanesi demiştir ki , TANRI futbolu havadan oynamamızı isteseydi çimleri gökyüzüne koyardı :D

undencem bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş