1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

16 yaşındayım lütfen yardım

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve yakup.cakmak tarafından 29 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. yakup.cakmak

yakup.cakmak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul

bn vücudumu geliştirmek için neler yapmalıyım?? daha 16 yaşındayım ve 2 aydır evde çalışıyorum 8 kg verdm ve vücudum çok şekilsizdi bu hale geldi.!! neler yapmam lazım??kesinlikle ilaç vs. kullanmayı düşünmüyorum!! yorumlarınızı bekliyorum

boy : 1,76
    kilo : 72
    kol ölçüsü : 33

2. 2fast2furıous

2fast2furıous Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce bence maddi durumun varsa bir salona yazıl sonra b sporu yap verimini daha çok alırsın ama evde yapmak istersen bolbol mekik çekki ordaki yağlar azda olsun gitsin evde yapıcağın hareketler sınırlı

3. erguvan

erguvan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bence sen en iyisi bi salona yazıl salonun hocası sana yardımcı olur ama evde çalışacam dersen git bi bar al 100kg ye yakında bi ağırlık al bunlarla yapa bileceğin i yap

4. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    chestler az biseyde olsa göze carpiyor...
    elverisli bir anatomin var sanırım...
    ilk yapman gerekn sey spor salonuna yazılman...
    alacagın programı aksatmadan,eksiltmeden,yükseltmeden,dogru dürüst uyman...
    sabırlı,hırslı,azimli olman...
    saglam beslenmen..(protein--karbonhidrat v.s.)
    yeteri kadarda dinlenmen(en az 8 saat uyku..en fazla 10 saat uyku)
    (unutmaki kaslar dinlenirken gelisir ve yenilenir...)

kolay gelsin...

5. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bence 18 ine kadar evde mekik ve şınav çek yer varsa barfiks boy uzama dönemindesin daha sonra salona yazılsan daha iyi oluır hem o zamana kadar vucuttaki yağları yakarsın yada bu sürede salonda fitness yapabilirsin

6. yakup.cakmak

yakup.cakmak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ab king pro diye bi alet var belki bilenleriniz vardır ben bu aleti almayı düşünüyorum sizce alsam işe yararmı..??(karın kasları için)

7. yakup.cakmak

yakup.cakmak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ben size dün çektiğim resimlerimidE yollayım diğer resimler bir hafta öncesine ait

8. yakup.cakmak

yakup.cakmak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    şu an için salona gitme imkanım yok maalesef ama belki 1 yıl içinde yazılabilirim eve bar alcam zaten şu an sadece 5kg'lık 2 adet dambıl ile yaptım bütün hareketleri ve bu kadar oludu..!!!
    ev için neler almalıyım..??
    şu an: sadece 5 kg'lık 2 adet dambıl war..!!

100 kg'lık bar ,50 kg'lık dambıl seti ve ab king pro'yu almayı düşünüyorum ne dersiniz..???

9. Bloodlust

Bloodlust Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    madem salona gidemiyosun öyle yap :)

10. mydoom

mydoom Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evde bişe yapamazsın

evde çalışmanla bi halt olmaz. sana abi tavsiyesi paran varsa salona yazıl.

11. aslaneraydin

aslaneraydin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    slm

sen mydoom a bakma evde bi halt olmaz ne demek.nasıl bi tabir o.nerlisin sen.
    neise.salona gitme imkanın yoksa evde de yapabilirsin.ben yapardım eskiden.mekik şınav vs bu hareketleri yapabilirsin.şınav çekerken ayaklarını yüksek bir yere koyup çekersen üçgen vücut olmana yardımcı olur.omuz için dambıllarla yana açış yapabilirsin.paz için oturup tek dambılı al dirseğini bacağına daya ve dambılı indir-kaldır.arka kol için dambılı başının arkasında aşağı yukarı haerket ettir.hareket sadece dirseklerde olacak pazu kısmın dik duracak ve hareket etmeyecek.bu çok iyi bence.yaptıkça el değiştirirsin.valla ayaklar için de bi de vücuttaki yağları atmak için koş.haa boyun uzamasına yardımcı olmak içinde bulduğun yerde asıl.tut yukardan kendini aşağı sal. hadi kardeşim ben bu dediklerimi yaptım senin yaşlarındayken.salona başladım sonra.e tabi salon en iyisi ama salon imkanın yoksa alternetifleri değerlendireceksin. hadi sana kolay gelsin.o "halt" lafınıda arkadaşa iade edersin bi ara.

12. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bence bukadar masraf yapıp evi demirler ile dolduracagına oncelıklı olarak temelını salonda yap.en azından agırlıklara ve hareketlere nizami şekilde adapte olman açısından artı avantajlı baslarsın.ben evdede yaparım diyen birinin gercek anlamda spor geçmişi olması lazım.internet buyuk kaynak ama ekran karşısından sana hiç kimse tam destek veremez.

13. aslaneraydin

aslaneraydin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    mydoom isimli kullanısının banlanmasına sevindim bence tamamen yalandı ve arkadaşlara hitamları hiç hoş deildi.
    salona gitmeden tam bi vücut yapmak tabiki ümkün deil.amaç bugelişimi daha bitmemiş genç arkadaşın gelişimini (boyunu kemil yapısını) tamamlayıp sonra ona şekil vermesi. boy uzamasına etkisi olan hareketler tabiki bb de var.hem yarışmalara katılmayacak birinin bu yaşta salona tam anlamıyla başlaması bence pek mantıklı deil.ama hafif çalışacam diyorsa gitmeli.ben de 18imde başladım :oops: ama olsun.

14. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    boy 176 demiş arkadaş.agırlık altına gırse bile uzama potansiyeli devam ediyorsa 180'i bulur.ayrıca boy uzamasına yonelık olarak salonda yapacagı egzerszılerı evde yapamaz.yapmaya kalkarsada bırcogunda kendını sakatlar.bilinçsiz yapılan her hareket hem katılımcıyı hemde ebeveynlerını bu spora karşı soğutur.iyi bir salonda yanlış yapmasına fırsat tanınmaz,fazladan çalışmasına izin verilmez.evde kim engelleyecek.bu dedıklerımı kendinin kavrayabilmesi için salonda bir donemını geçirmesi ve neyin nasıl yapıldıgını daha dogrusu işin felsefesini öğrenmesi lazım.

15. rally2003

rally2003 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende var o alet..Almanı tavsiye ederim.Bende hiç karın kası yoktu.Bu alet ile 2 günde karın kaslarım gelişti.Ayrıca bu alet sayesinde kol kaslarınıda geliştirebiliyosun

16. CHaSCoTeCH

CHaSCoTeCH Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi bende bu tavsiyelerden biseyler cıkarıyım bari bi ara fotograf gonderirim bugun yarın falan
    bende daha once yazmıstım ama fotograf daha ilgi cekici oluyo heralde
    neyse
    yas = 16
    kilo= 66
    boy = 1.78

boy kilo nasıl olsun sadece kalıp istiyorum oyle bodyci olmak icin degil o kadar ufak degilim zaaten ama saglam olsun dimi abilerim :)
    bende salona gidemem suanda evde hatta (Yurtta) calısmam lazım tavsiyeleriniz icin saolun herkese seLamlar

17. yakup.cakmak

yakup.cakmak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ben bundan 25 gün önce salona yazıldım ve evde yaptığım hareketlerin çok faydasını gördüm 8) tabiki salon ev gibi değil daha çok imkan var ve salona gidince insan o kadar bb yapan kişiyi görünce gaza geliyo daha çok yapıyo!! ben evde 6 kg ile çalışıyodum ama şimdi 15 kg'a çıktı bu ağırlık!! ab king pro denilen alet için yapılan övgüde bana çok fazla geldi!! çünkü sadece ilk hafta işe yarıyo ondan sonra pek bi etkisi olmuyo ama ilk haftada tüm kasların yerleri belirginleşiyor!! en yakın zamanda yeni resimlerimi koyarım gelişmeyi kendi gözünüzle görürsünüz!! 1 ayda çok fazla çalıştm ve mükafatınıda aldm!! :D :D

18. CHaSCoTeCH

CHaSCoTeCH Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yakup.cakmak kardesim bende aynı durumdayım ama salona yazılmadım sadece burdan yardım bekliyorum salon isi olmaz cunku yurtta kalan bi ogrenciyim ustte mesajda yazdım zaten senin sordugun sorulara cevaplar falan verilmis bende onları goz onunde bulunduruyum artık sende yeni biseyler ogrenirsen haberdar et
    saygılar herkese..

19. power man

power man Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    istanbul
    bende 16 yasındayım ne dıyım cabana hayran kaldım ıns bır spor salonuna yazılırsın ofbeat
    dedıgı gıbı bol bol mekık cek şınav cek sana kolay

20. TTecOO

TTecOO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    TECO

Bence Gayretle Olur ama Sakın Hayallerindeki Gibi Bir Wicut Bekleme. Cünkü Ewde Calımanında Bir Kapazitesi war. Sende Bİlirsinki Ewde Calışıpta Ronnie Coleman Olan Görünmemiştir. :) İyi Calışmalar...

Sayfayı Paylaş