16 yaşındayım 53 kiloyum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Speeder tarafından 17 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Speeder

Speeder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili abilerim, 16 yaşındayım 1.78 boyumdayım ve 53 kiloyum. Boyuma göre çok zayıfım. Vücut geliştirmeye gitmeyi düşünüyorum ama önce kilo almam gerekiyor sanırım. Bilgilerinize ihtiyacım var. Ne yapmalıyım, nasıl kilo alabilirim, nasıl vücudumu güzel bir görünüme sokabilirim?

2. kol3r4

kol3r4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende ilk mesajımı yazmış olayım öncelikle merhaba kardeşim...
    boylarımız hemen hemen aynı 16 yaşında benimde 178 civarında boyum vardı yanlış hatırlamıyorsam.Kilomda hep 52-54 arasında gidip geldi ta ki body sporuna başlayana kadar..
    kısaca hikayemi anlatayım sana belki faydalı olabilir.şuan 20 yaşındayım spora başlamadan önce boyum 180 kilomda 53-54 civarlarındaydı zayıflık ve incelik canıma tak etmişti ne giysen yakışmaz ayakta duracak gücün olmaz vs vs. zayıf olmak gerçekten zor bişey. ama ben zayıflığın insan neslinin bi evrimi olduğunu düşünüyorum şöyle tarif ediyim osmanlı erkeği diyince aklına hemen iri adamlar tokadıyla atı deviren adamlar gelir dimi çünkü o insanlar 9-10 yaşlarından itibaren her türlü ağır işi(hayvan,tarla gibi) yaptılar ve hayatla omuz omuza mücadele ettiler,ve her şeyin doğalını temizini tükettiler bol bol..bizim para biriktirerek aldığımız proteğini onlar kümeste beslediklerinden aldılar.. bu yüzden de aşırı bi vücut gelişmesi oldu doğal olarak...Günümüze bakarsan insanlar artık askerden gelip işe girene kadar doğru dürüs ağır iş altına girmiyolar hatta bir ömür ağırlık altına girmeyenler var ve bu yüzden vücut gelişmiyor ve dna lara işleniyor bu, sadece beyin gelişiyor ben böyle düşünüyorum..vücudun gelişmesinin tek yolu bence ağırlık altına girmek ve erkek vücudu öyle ki kas gelişiminin sınırı yok bence kemiklerinin kaldırdığı yere kadar gider bu iş..
    Şimdi gelelim senin zayıflık şikayetine..Dedimya bende spora başlayana kadar hep zayıflıktan yakındım ağladığım sokağa çıkamadığım bile olmuştur..şuan 180'e 70kiloyum ve sadece iki aylık spor ve düzenli beslenme düzenli uyku sayesinde bu hale gelebildim..
    sana tavsiyelerimi sorarsan
    günde 3 öğün içinde en az iki farklı yemek ve tatlı bulunan,karbonhidrat ve proteğin ağırlıklı yemek ye en önemli öğün kahvaltı unutma bol bol yumurta süt peynir götür.
    düzenli sporunu yap çünkü kasların şişmesi için sağlıklı hacim yapabilmen için spor ve ağırlık şart bunun başka yolu yok
    düzenli bir hayat planı yap kendine aynı saatte uyanıp aynı saatte uyu hep bak bu baslarda zor gelir ama ilerde çok iyi yapmışım dersin...
    sigara uyuşturucu masturbasyon gibi kötü alışkanlıklardan kendini koru.

G O M J bunu beğendi.
  3. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Spora başladıktan sonra kilo alırsın o yüzden bir an önce başla.karbonhidrat ağırlıklı beslen başlarda,tabi proteinde al yeterli olacak miktarda.zaten yağlanma gibi bir derdin yok,makarna,patates ye sürekli.önce biraz kilo al ondan sonra kas kütlesini arttırmaya çalışırsın.

4. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim kilo alman için spora başlaman lazım zatan. ilk kilo sonra spor diye bişe yok. zaten sporsuz aldıgın o kilonun senin kalca ve göbekden başka yere gitmez. ilk olarak spora başla sonra zaten kilonu hem sağlıklı hemde istediğin gibi alırsın. tabi biraz sabır ve sağlam beslenme ve sağlam antreman gerekiyor :) forumda araştırma yaparsan uygun bilgilere ulasabilirsin

5. Speeder

Speeder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize çok teşekkür ederim :) En kısa zamanda bir spor salonuna yazılıcam :)

Sayfayı Paylaş