16,8 yasindayim yardim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve okocha tarafından 26 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    eve 500tlnin altinda bir calisma istasyonu mu alsam

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

evde yaptigim program

Dumbell Curls 25 X 3
    Hammer Curls 25 x 3
    Lying Dumbbell Extensions 10 x 3 (biraz zorluyor)
    Dumbbell One Kickbacks 10 x 3 (biraz zorluyor)
    Crunch 25 x 3
    Leg Raise 10 x 3

yapiyorum karin calisirken crunch da ilk set hicbirsey hissetmiyorum sonlara dogru yanma hissi az az geliyor yeterli degil sanki

sizce daha ne yapmaliyim

+ ustune 7 haftada barfiks programi + 7 haftada 100 sinav programlarina basliyorumdumbelllls

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Tabi başlamalısın dostum Crunch yaparkende eline dumbell al ağırlık ile yap ve 25x3biraz az gibi Crunch için sayını artırmaya bak ve ağırlıkla yaparsan daha iyi olur.Bence bir çalışma istasyonu alma önce dediklerimizle yavaş yavaş ilerlemeye çalış bu arada p90x programı diye bir program var bu programı bi araştır buda belki ilgini çekebilir..

okocha bunu beğendi.
  3. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Bende evde calısıyorum. Fakat senin calıstıgın kilolar biraz hafif geldi bana yaşımız aynı sayılır ben 14kg dumbell ve ayakta 30kg + bar ile calısıyorum ve kollar yetersiz geldiği için kiloyu artırmayı düşünüyorum :)

4. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    İlk olarak uzun ve kısa bar al ağırlıklarınıda tamamla gerisi sana kalmış fazla masraf etme evde çalışıcaksan uygun fiyata ideal bir bench press ve ön kol bi arada çok fonksiyonlu bir masa seç onu al yeterli olur kolay gelsin :)

Tabi evde çalışıcaksan barfiks ve şınav çekmeden olmaz karın da çalışmalısın onlar içinde cüzzi fiyatlara ürünler var onlarıda temin edersin :)

5. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yeni basladigim icin ve boyum kisa en azindan 3-4 santim uzayacaksa uzasin gelisimim tamamlanmamis kesinlikle ondan yuklenmiyorum :D

seneye hatta ondan sonraki sene ciddi baslamayi dusunuyorum

6. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Yatay çalışırsan sıkıntı olmaz çok büyük ağırlıkların altına girmiyeceksin hem girsen bile programını ona göre yaparsın sürekli maruz kalmazsın dikey olarak herşey de olduğu gibi bir yönden kazanırsın bir yönden kaybedersin :)

okocha bunu beğendi.
  7. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ilk olarak cok tesekkurler cok yardimci oldunuz cevap verdiniz valla sakatlanip kalacaktim surda :D

neler almaliyim?

tesekkkurler :)

8. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Nedemek :)

şınav barı
    koridor barfiksi veya kapı için olan çok fonksiyonlular var
    el yayı

bunları alabilirsin barfiks aletinde düzenli olarak asılı durursan kemikler arasında kalsiyumu emen boşluklar var nasıl bebekken bıngıldak varsa zamanla kapanıyor onun gibi sen asılı durduğun sürece düzenli olarak o boşlukların kapanma süresi uzayabilir :)

Birde şu tarz sehba alıp çalışabilirsin ama yok masraf etmem dersen yukarda yazdığım aletleri kullanarakta gelişimini yaparsan evde de bi kaç bişey bulursun halledersin misal barfiks çekerken tutuşuna göre çalışan kas grupları farklı onun gibi ama karar sana kalmış

http://www.hepsiburada.com/Liste/dy...ductId=spordyn122&categoryId=355454#Gorseller

http://www.voitbayi.com/Voit-T-700-Agirlik-Merkezi/Ozellik?PID=50

Bu tarz aletleri araştır birde yanında uzun bar alırsın ağırlıklarıda çok yüksek alma azar azar olsun ama toplamı fazla olabilir her hareketten farklı ağırlıklar kullanırsın geliştirdikçe ağırlığın artar zaten kısa barda alırsın takılırsın işte karar senin :)

Kolay gelsin :)

okocha bunu beğendi.
  9. rceylan2

rceylan2 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Üşenmeyi Birak Birde En Önemlisi Kendini Şınavla Avutmayı veya 4-5 kıloyla. Durumun Varsa Weider'i Öneririm Yarı yolda bırakmaz şaşırtır ,)

10. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Voit T-700
    urunu guzel gorunuyor peki boyle bir urunun yaninda bar & agirlik da almam gerekiyor degil mi

11. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    İlla onu alman şart değil araştır karını kendin ver ne yapmak istiyorsan sana kalmış artık

Bu tarz ürünleride alabilirsin ilk o saydığım 3 basit aletlede yapabilirsin etkilemek istemiyorum kimseyi sana kalmış birazda bunaldım artık zor olan birşey bilgi gerektiren bir konu değlki bu artık iş sende kolay gelsin

http://www.hepsiburada.com/Liste/Pr...ryid=387331&productid=spordelta1395#Gorseller

http://www.hepsiburada.com/Liste/dy...ductId=spordyn122&categoryId=355454#Gorseller

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:26 ----------

Hiç alette almadan da çalışabilrsin

okocha bunu beğendi.
  12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Verimli çalışma için bol bol dinlenme ve iyi bir beslenme programını hiç bir zaman unutma dostum

okocha bunu beğendi.
  13. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    evet en cok buna dikkat ediyorum cogu insandan cok yiyorum ama saglikli besleniyorum ondan kilo almiyorum cok ve en az 8 saat uyumaya cabaliyorum

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:04 ----------

voit teki o ustten cekme kismini begendim hani sadece benim yapacagim haraketler olmasin da ustune aletin bir parcasiyla da calisayim dedim bu parcasini begendim bilmiyorum ise yariyormu ama guzel gorunuyor :) o ustten cekme parcasi ise yarayan bir parca midir yoksa daha ucuza o kismi olmayan bir sehpa mi almak faydalidir

14. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Sen okumuyorsun heralde yazdıklarımızı onu barfiks çekerek aynı şeye tamamlayablirsin daha ekonomik olucak tutuş şeklin önemli avuçların sana bakıcak şekilde çekersen farklı kas gurubu tam tersi yaparsan farklı enseye çekersen farklı olucak :)

okocha bunu beğendi.
  15. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bir sorun var barfiks cekemiyorum duh weightlifter

agirlik rahat kaldirabilirim sinav 30-35 cekerim kilomda boyuma uygun ama barfiksde cok zorlaniyorum ondan su denilen barfiks programini deniycem :)

aramaya basladim kaliteli ve ergonomik bir bench + agirliklar tavsiye verecek olursa cok sevinirim...

ve INTERNETTEN degil de magaza tarzi gidip alabilecegim yer varmidir?

16. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Araştırmalısın :)

17. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

forumda simdi kkategorilere tek tek baktim da bulamadim acaba soyle bench ile yapabilecegim haraketlerin ve nereleri calistirdiklarinin aciklamasi olan bir yer var midirdumbelllls

18. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Hareketleri direk google yazarsa çıkacaktır :)

19. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ben daha cok kol (biceps-triceps) - karin- omuz kaslarini gelistirmek istiyorum biraz arastirdim ve benchte bunlari gelistiren cok haraket yok sanki

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

ben daha cok kol (biceps-triceps) - karin- omuz kaslarini gelistirmek istiyorum biraz arastirdim ve benchte bunlari gelistiren cok haraket yok sanki

20. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul

Arkadaş ömrümü yedinya :)

Bu kadar hazırcı olma sana verdiğim linkte hangi hareketleri yapabiliceğin yazıyor araştır bak yeter yav

http://www.hepsiburada.com/Liste/Pro...1395#Gorseller

okocha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş