152.5 kg (339 lbs) Bench-Press 3 reps.

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve dexterrr tarafından 29 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş kutlarım..Benimde 4.ayı geçti başlayalı 80kg üst gögüs giriyorum ama takviye var tabi ki animal pak creatine whey pro kullanıyorum..Başarılarının devamını diliyorm benc presste kolları tam havada kitlemesen daha çok yapabilirsin aslında coleman çalışma tipi gibi yaparsan

2. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    dexterrr o kadar kiloyu takmak zor olmuyor mu=)

dexterrr bunu beğendi.
  3. ezy

ezy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yokyaw

tam indirsin iki kere zor yapar

4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    forumda milletin şevkini kırmak için böyle çok bilmişçe yazan dolu var ama dexterr kendini kanıtlamış biri. kim ne kadar nizami yapsa da illa biri çıkıp laf edecek. 150 kilonun 60 kilo gibi yapılmayacağını bilen bilir zaten.

dexterrr bunu beğendi.
  5. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    bence ezy dogru sölemiş , tam indirişte o kiloyu 2 kere zor yapar gibime geliyor hatta 1 kere bile zor çıkar gibi videolarda görünen o....ezy nin şevki kırmak gibi bir amacının oldugunu düşünmüyorum açıkcası.....hareket nizamimidir degilmidir orasını bilemem, kişiden kişiye degişir ama kaldırırlan agırlık gerçekten muazzam....

dexterrr bunu beğendi.
  6. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Enterasan yorumlar gelmiş gerçekten,
    dexter,kendi ağırlıgının neredeyse 2 katı kadar bir ağırlıgın altına girmiş,
    Çatır çatır 3 tekrar yapmış,
    Bench presste kendi ağırlığının 2 katı ile 3 tekrar çıkartabilen kaç kişi vardır forumda,
    Forumuda geçtim 70 milyonluk türkiye de kaç kişi vardır sizce,
    Yapmayın etmeyin lütfen.
    Muazzam bir performans .

pastnova ve dexterrr bunu beğendi.
  7. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    keşke mesajımın hepsini alıntı yapsaydın ....tekrar ediyorum tam indirişte 3 tekrar çıkarması zor, videodan gözüken o .....nizami olmuş veya olmamış kısmına hiç girmedim dikkat edersen kişiden kişiye degişiyor çünkü bazısı gögse 1-2 cm kalmasını savunuyor bazısı bu videoda yapılanı nizami olark sayıyor.....

dexterın gücüne diecek bişey yok zaten 150kg yi almak bile ayrı bir mesele , sakın dexterı karaladıgım düşünülmesin....ayrıyetten bench presste kilosunun 2 katını yapmak çokta zor degil , özellikle bazı takviyeler alan biri için......

8. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar bu video yaklaşık 1 yıl önce çekildi o zaman 77 kiloydum. Boyumda 1.67.....

Video en fazla basabildiğim bench-press videosu değil. O antremanda öylesine çekilmiş bir video.. bu setten öncede yaklaşık 100 küsür kilolar ile set yaptım..

O günler haftada 6 gün antreman yapıyordum... Haliyle vücut ertesi gün çok enerjik olmuyordu...

O zamanlar max. bench-press videosu çekmek için hazırlansaydım 2 gün ara verirdim.. antremandan belli bir süre önce belirli yiyecekleri belli miktarda yiyip, doğru supplementları alıp çok daha iyi basabilirdim.. fakat benim amacım bu değildi... sadece o an yapabildiğim maksimumu paylaşmak istemiştim... Hareketi daha hızlı yaparak, göğsüme vurdurarak daha kolay yapabilirdim ama sakatlık riskini azaltmak için yavaş yavaş yaptım ve tam indirmedim..

artık video çeksemde internette paylaşmıyorum. çünkü bizim insanımız bir garip.. antreman yaparkende oluyor böyle şeyler geçen sene antreman yaparken rowing machine hareketinde 85 kilo ile yedire yedire yapayım dedim ve o gün biraz yorgundum... bir amcam da beni izliyordu çaktırmadan.. sonra herhalde o yaparsa bende yaparım havasına girdi hareketi boza boza 6-7 kere yaptı 85 kilo ile ama sadece yapmış olmak için yaptı.. şimdi buna ne gerek var? ben antremanda kimseye güç gösterisi yapmıyorum.. istesem daha ağır kilolarla çalışabilirim ama gerektiği yerde ve zamanda...

herkese iyi antremanlar dumbelllls :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:41 ----------

*amcacım eğer bunu okuyorsan sana özel not: Ben 7 yıldır devamlı bu spor ile uğraşıyorum ve bu 7 yıl içerisinde çektiklerimi bir ben bir de allah bilir ama ben sana özet geçeyim: her gün yaklaşık 5-6 saatimi (yemek pişirme,bulaşık,antreman, yolda geçen süre vs..) bu işe harcıyorum ve sana verdiği yorgunluğu saymıyorum bile.. basit bir hesap yaparsak ve haftada 4 gün spor yaptığımı varsayarsak (ki en az 5-6 yapıyorum) 1456 gün spor salonuna gitmişim ve her gün 5 saatimi buna ayırdığımı düşünürsek bu iş için 7280 saat harçamışım... bunun yanında harcadığım paraları (supplement, yol parası, beslenme, vs..) *yaklaşık 7 sene boyunca bu spor için ekstradan 35 milyar* saymıyorum bile... ben istemez miyim sinemaya daha çok gitmek, üstüme başıma daha çok giysi almak ya da ben istemez miyim istemediğim zaman başka yemek yemek ya da canım istemediği zaman yememek, ben istemez miyim?! gerçekten daha yazacak çok şey var ama bu kadarı yeterli sanırım.... sadece şu yazdıklarım için bile bana biraz saygı göstermen gerekir diye düşünüyorum sen ile ben 1 değiliz çünkü.. ben spora aşığım ve bunun için çok fedakarlık yaptım.. tahmin ettiğinden çok daha fazla...

Bodytime, DEXONİA, BFK ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  9. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    dexterr, canını sıkma seni bilen biliyor.malum yaz geliyor, yazlıkçıların sayısı da artacağı için, seninle aşık atmaya çalışan çok olacaktır.Hatta o kişiler eve gidip eşine kız arkadaşına, "salonda sağlam bodyci var, ama ben ondan çok basıyorum" diye hava atacaktır.Her zaman söylerim, vücut geliştirme kültürü bizde yok, çoğu işi kilo basmak sanıyor, sonra da kasınca işin kolayı olan karşı tarafa pislik atmak..
    Bu arada kürsüz kilosunun 2 katı benchi basan arkadaşları görmek isteriz, ben şimdiye kadar gittiğim salonlarda pek rastlamadım da.

Berkthagar ve dexterrr bunu beğendi.
  10. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Kürle basmak da zor kilosunun 2 katını, küre girince herşey lay lay lom olmuyor. Kilox2 bench gayet mükemmel bir oran bence. Anabolik steroid bölümünde küre giren kaç kişi x2 yi yakaladı?

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    evet bencede öyle. Bu kür muhabbetlerini çok abartıyorlar. Arkadasımın yaptıgı bench press nizamidir. Bench press de bar göğüse tam indirilmez ve göğüsteki gerilim kaybolmamalı. böylece hedef bölge göğüs oluyor ve tricepse yuk bindirilmiyor.

tekrar tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

Son düzenleme: 1 Nisan 2010
    dexterrr bunu beğendi.
  12. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    tamam kürle kimse herkül olmuyor, bench pressinde de çok abartılı artışlar olmuyordur, ancak kürde olan birisi ile de kürde olmayan kişi bir olmaz.

13. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    152.5 kg 4 tam tekrar

öncelikle yorum yazan arkadaşlara teşekkürler...

zorlu yarışma diyetinden sonra tekrar gücümü toplamışım bunu anladım :)
    bugün "152.5 kg ile tam indirerek 4 tekrar yaptım 3 tekrarı çok net (önceki videodan daha rahat) fakat 4. nün tam bitiminde sol kolu düz yapamadım o yüzden yardım geldi koyduk barı yerine.. bench_O yeni video eklemiyordum fakat bu konuya cevap niteliği taşıdığı için bu videoları ekleme ihtiyacı duydum.
    herkese iyi antremanlar... thums:

Video 2 farklı açı ile çekildi.

1.Kameradan:
    https://www.youtube.com/watch?v=7Cqf10gPmS4

2.Kameradan:
    https://www.youtube.com/watch?v=wLI2dG7IVa8

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:58 ----------

arkadaşlar sağolsunlar yardımcı oluyorlar :)

Son düzenleme: 1 Nisan 2010
  14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Helal olsun, sanki 80-90 kg basıyor oyle bir rahat.. :)

15. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Akay, jimraynor, IGO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Gerçekten çok iyi. Başarıların daim olsun dexterrr.

(Atıp tutanlardan da video bekleriz, kelimelerle olmuyor bu iş, icraat görelim)

17. ottomanturk

ottomanturk Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    23
    bence kür yapan biri için az bu kilolar ama tabi genetikde önemli ben kür falan hiç yapmadım haytımda ama bench press de 170 e kadar çıktım kilomda 85 kg idi.

18. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    ottomanturk, kür yaptığımı nereden biliyorsun? veya diyelim ki yaptım hangi ilacları, ne kadar dozda, ne kadar süre kullandım bunu biliyor musun?

adam 5-6 sene vücut geliştirme yapmıştır.. bu süre içerisinde 2-3 tane az dozlarda çok etki vermeyen ilaçlarla kısa sürelerle kür yapmıştır bu adamdan çok fazla güç artışı bekleyemezsin... fakat; başka adam vardır 3-4 senedir vücut geliştirme yapar uzun süreli, çok etkili ilaçları kombine ederek, yüksek dozlarda kür yapar ve dinlenme sürelerini kısa tutarak bir senede 2-3 kür yapar...

sonuca gelirsek; her iki adamda kür yapmıştır.. düz mantıkla olaya yaklaşırsak ikiside kür yapıyor ikisininde güçlerinin aynı oranda artması gerekir diyebiliriz ama bu yanlış olur.. nitekim her ilaç her adamda aynı etkiyi göstermez.. kiminde A ilacı çok iyi etki gösterir kimi için ise o ilaç gereksiz bir ilaçtır...

bir adam vardır naturel 180 kg ile bench-press i 4X8 yapar.. kimi natural 60 kg ile 3X8 zor yapar... bu birazda genetik işi... fakat şöyle bir şeyde var diyelimki ahmet naturel olarak 40 kg ile bench press i zor yaparak bu işe başladı... genetiği kötü idi... ama yıllar içerisinde 100 kg ile set yapmaya başladı...
    birde mehmet var diyelim buda genetik açıdan avantajlı, güçlü bir arkadaşımız olsun... bu arkadaşımızda 60 kg ile zorlanarak bench-press yapmaya başlasın.. bu iki adam aynı süre içerisinde birisi 40 kilogramdan 100 kilograma.. diğeri ise 60 kg dan 100 kg a çıkmış olsun... sonuçta ikiside 100 kg ile çalışıyor olsun kısacası... düz mantıkla olaya yaklaşırsan bu iki adamda aynı emeği vermiş bu işe, aynı kilolarla çalışıyorlar... ama işte öyle değil...

*ben zaten bu videoyu bakın ne kadar güçlüyüm diye koymadım ve böyle bir şeyi iddiada etmedim... benim çok yakın bir arkadaşım benden sonra başladı, sadece protein tozu ve creatine kullandı başka hiçbirşey kullanmadı, benden güçlüydü...

herkese iyi antremanlar...

Son düzenleme: 15 Eylül 2010
  19. ottomanturk

ottomanturk Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    23
    ben de zaten aynı şeyi söyledim ''genetik '' dedim sen niye yanlış anladın

20. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    bu kilolar az demişsin onun için dedim... kötü genetiğe sahip veya normal genetiğe sahip birisinin (1.68 boy, ince kemikler vs..) bu kiloyu yapabilmesi sadece azmini gösterir.. ben tekrar ediyorum.. bakın ne kadar güçlüyüm modlarında başlık açsaydım.. derdin bu kilo az diye.. yani benim ve birçok kişi için az değil... seninki biraz çamur atma tarzında olmuş.. kısacası üslubun yanlış..

Sayfayı Paylaş