15 yaş Kahve Aspirin

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Rabiosa tarafından 3 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Rabiosa

Rabiosa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, şu sıralar spordan dolayı çok yorgunum ve yazılı haftam başladı. İnternette kahve ve aspirinin dinç tutucu etkisi ile ilgili birçok araştırma yaptım. Amacım yağ yakmaktan ziyade (zaten yağ oranım düşük) dinç kalabilmek. Ancak aspirinin mideye zararı ile ilgili birkaç makale okudum ve babam, babaannem, dedemin (baba tarafından) midesinden rahatsız olması beni korkuttu. Bu yüzden dün bir tatlı kaşığı jacobs cronat gold ile birlikte 100 mg (1 tane bebek aspirini) aspirin aldım. Ancak istediğimi vermedi. Bugün cafe crown action la birlikte (54 mg kafein, ginseng,guarana) 300 mg aspirin almayı düşünüyorum.
    Sizce bir risk var mı? Faydası olur mu?

Dipnot: Aspirin ve kahveyi tok karnına alıyorum.

2. oTanTiK

oTanTiK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hiç bir bilgim yok ama bence internetten dinç kalabilmek için bitki araştırın yada aktara gidin elbet öyle bir bitki vardır(derdi veren Allah dermanınıda verirmiş)

Rabiosa bunu beğendi.
  3. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    aspirin kanın sulanmasını ve hacminin artmasını sağlayacaktır. ayrıca yüksek dozlarda midede kanama, iştahsızlık, mide yanması,vertigo,lökopeni(beyaz kan hücrelerinin yıkımı) vb. etkileri de var ama bunlar 1000 mg ın üzerindeki dozlar için geçerli. muhtemelen alerjin yoktur aspirine ama gastrointestinal sisteminde değişiklikler yapabilir. ayrıca eğer kafeine duyarlıysan kan hacminin artmasıyla birlikte tansiyonun da tavan yapacaktır. bu senin odaklanmanı daha da zorlaştırır.
    benim önerim çay vb şeylerle idare edip, çok sıkışınca kahveye başvurmak. enerji içecekleri aslında baya bir açıyor insanı ama 18 yaşından küçüksün almamanı öneririm.

Rabiosa bunu beğendi.
  4. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Benimde sınav haftam bu haftalar. Ben olsam aspirin felan kullanmam. Kendim uykumun gitmesi dinç kalmam için hazırladığım acı kahve yetiyor. 2 si 1 arada olan paketlerden al ondan iç. Biraz acı fakat uykuyu cidden kaçırıyor enerjik yapıyor insanı.

Azi, Control, Carier ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    sana sunu öneririm kesinlikle dene ve etkisini görürsün kolaya nescafe classic boşaltıyosun üzeri köpük olucak o köpüğü kaşıkla kaşıkla ye ve kolanı iç :D kesinlikle kafein patlamasından ne uykun gelir nede yorgun olrsun şahsen sınavlara hazırlanırken gece çalışmalarımı bu sayede saglıyodm 330ml kolaya 1 paket nescafe classic patlatıyodm zımba gibi olydm

mJw ve Rabiosa bunu beğendi.
  6. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Öneri güzel bende denemiştim ama adam sporcu kola uygun kaçmayabilir :D

mJw, Azi, Control ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. Rabiosa

Rabiosa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Evet aynen öyle oldu. Konsantre olamadım. Ertesi gün daha da korkunçtu hiçbir şey hatırlayamadım. Kafamı allak bulak etti yani. Galiba uykusuzluktan.

Teşekkür ederim en kısa zamanda deneyeceğim. :D

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar önerileriniz için.

mJw bunu beğendi.
  8. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    ECA yoksa aspirin birseye yaramaz gibi. :D

9. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Ayık kalıcam diye kahveye yüklenmek çok zararlı bişey.Dozu aşarsanız her tarafınız ayrı oynar aman diyeyim.Ben uzun süre bunun çaresini aradım.Kahveyi az almakla çok almak arasında fark yok.Çok alırsanız mahfeder.

En sonunda en iyi verim aldığım sistem şunları beraber uygulamak oldu :

*En büyük farkı yaratan şey gece gece alınan multivitamin.Ben supradyn kullandım 1 tane aldım biraz yulaf atıştırdıktan sonra.
    *Bol antioksidan (tarçın çubuğu kaynat,iki yemek kaşığı dökme yeşil çay iç,yaban mersini ye,çekirdekli siyah üzüm ye çekirdeğini iyice çiğne...vs)
    *Çok koyu olmayan normal şekerli klasik kahve (abartmadan 1.5-2 saat ara ile tekrarlanabilir)
    *kan şekerini uzun süre belli seviyede tutabilecek yulaf ezmesi (çok düşmesini kesinlikle engeller)
    * Arasıra atıştırılan jelibon,bir bardağı yarım saatte yavaş yavaş içilen saf üzüm suyu da iyi gelebilir.

hangisi yanlış hangisi doğru çok da emin değilim ama bunları uygulayarak çok daha iyi bir verim aldım.

1 kişi bunu beğeniyor.
  10. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    kola ve kahve kesinlikle işe yarıyor :) ama kolanın içindeki şeker düşünüldüğünde değmez kahveye devam :)

11. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    zero yada light kolaya koysakta ayni etki olurmu acaba:)

12. brhmcr

brhmcr Guest

Gerek yok kalp ritminizle ve midenizle bu kadar oynamaya yuksek karbolu beslenin ve pozitif dusunun, zaten 15 yasinda ne gibi bir hayat yorgunlugu olabilir ki?

Yesil cay o da abartmadan care olabilir, cok yorgunluk varsa ve beslenmeniz dogru ise guatr kontorlu yaptiriniz.

Sayfayı Paylaş