15 yaşındayım vucudum hakkında tavsiyeleriniz ve yorumlarınız

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Berkay Uysak tarafından 15 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Berkay Uysak

Berkay Uysak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Afyonkarahisar
    Forumda ilk konumu açıyorum.Forumu çok beğendim.Herşey bir saygı çerçevesinde gerçekleşiyor.Yöneticilere bir teşekkürü borç bilirim.
    Herkese iyi günler tekrar vucut geliştirmeye başladım.Aylar sonra.Küçük iken ilgileniyordum.Elimde ayarlı dambıl krom set var dayım sağolsun.12x6 set yapıyorum.7.5x2 kg ile son tekrarlarda biraz zorlanarak.Beslenme konusunda cok bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim.Antremandan sonra çiğ yumurta içiyordum.Artık lor peyniride kullanacağım.Ne zaman ve nasıl yiyeceğim bilmiyorum.Yardım edin lütfen.Son olarak fotoğraf atıyorum.Yapmam gerekenleri vucudumun iyimi yoksa kötümü olduğunu,gelistirilmesi gereken yanlarimi yazarsanız sevinirim.İyi günler :)

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Loru yatmadan önce ve kahvaltıda tüketsebilirsin . Sabahları ekmek yerine eti lilalif yulaf al sütle karıştır tadını beğenmezsen içerisine bal , pekmez ve kuru dut kuru kayısı ceviz parçalayıp koyabilirsin . Çiğ yumurta şehir efsanesidir . Sabahları 2 tane yumurta ve antrenmandan sonra yiyebilirsin haşlanmış veya tavada . Ara öğünlerde biraz meyve ve yoğurt tarzı beslenebilirsin . 1kg sanrım tam bilmiyorum annem alıyor tavuğu toplu alıp parçalara böl poşette saklayabilirsin . Veya ton balığı var bimde dardanel onları tercih edebilirsin tabi onun yağını iyice süz .

3. Berkay Uysak

Berkay Uysak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Afyonkarahisar
    Fiyat durumlari nasıl ? Öğrenciyim ve pek maddi imkanım yok.

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bende öğrenciyim tavuk ton balığına göre daha avantajlı proteini fazla ondan genelde tercih edilir 7-8 liradan alsan 8 parçaya bölsen sana baya gider tahminim . Yulaf konusunda fiyat tavuktan birazdaha ucuzdur yulaf baya gidiyor zaten .

5. Berkay Uysak

Berkay Uysak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Afyonkarahisar
    Oturduğum yerde yani Afyon'da tavuk göğsünün kg'su 9 lira.100 gramındaki proteini dusunursek lor peyniri ve tavuk göğsü yeterli gelir sanırım değilmi? Peki fotoğraflara göre iyi gelisme varmı ? Eksik yönlerim neler ? Cevaplarınız için minettarım..

6. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Göğüs gelişmeye başlamış fakat besin evet çok önemli minerali asla kaybetme yağ,şekerden ve unlu mamüllerden olabildiği kadar uzak dur eğer vücut geliştiriyorsan protein içerikli beslen karbonhidrat'dı az tüket et ürünleri bol bol sebze tüket meyve pek tüket diyemem çünkü bir çok meyvede şeker içeriyor ben kendime genelde salata yaptığım zaman kuş başı tavuk yada kırmızı et olduğun da suda eti kaynatıyorum ve salatayla karıştırıp öyle tüketiyorum genelde yağsız pişiriyorum eğer yağ oranın düşük olursa damarların daha iyi çıkar ;) fakat bu spor senin elinde beslenmede en önemli unsur protein içerikli tüketim,Egzersizlere gelince kardiyo çalış Squat yap ayrıca Squat dambıl vs. barla yaparsan bacaklarında çok etkili koşu,bisiklet çevir vs. sür vücudunu ısıtmadan egzersizlere başlama kaslarına zarar verebilir yarım saat ısıt kendini,kollarını, omuzlarını,bacaklarını geliştirmen çok önemli Barfix,Şınav,Mekik, Dambıl vs. Bar çalışmaları önemli kolların ve omuzların iyi gelişsin ki barfix kaldır ;) başarılar ;)
    http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-bel-ve-karin-egzersizleri-nelerdir

7. Berkay Uysak

Berkay Uysak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Afyonkarahisar
    Cevabınız için minnettarım :) Evde pek sebze yemegi pimiyor zaten :) meyvelerdende uzak duruyorum.Protein icerikli beslenmeye gelince antremandan sonra yağını süzüp ton balığı tüketiyorum.Yani 25 gram protein 10 gram yag fakat yagini suzerek aliyorum. :) Yag oranımı nasıl dusurebilirim acaba ? :) squat egzersizlerine yarin basliyorum.Bugun antremanim bitti,Tesekkurler.Iyi aksamlar :)

8. onyiturk

onyiturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    yasin daha ufak agirlik altina girmek icin bi yil daha beklemeni tavsiye ederim ha illa vucut yapacam yerimde duramiyorum diyosan git boksa falan yazil

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş