15 yaşındayım spora yeni başladım merak ettiklerim var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Jeaquares tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Jeaquares

Jeaquares Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Okuyom Ben
    Yer:
    Ankara
    Yaşım 15 boyum 181 kilom 75. Bende çok olmasada az bir göbek var ben bu göbeği eritip fit güzel bir vücudum olsun istiyorum spora başlayalı 2 hafta oldu spor salonunda. Kolumdaki kaslarin geliştigini gördükçe çalışma hırsı geliyor kolda sorun yok ama göbek var bu göbeği eritmek için neler yapmalıyım beslenme, çalışma ve herşey için önerilerinizi bekliyorum günde 2.5 3 saat salondayım programa göre gidiyorum. Birde bu protein takviyesi falan alıyorsunuz ya gerek var mı böyle şeylere ?? Şimdiden çok teşekürler

2. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Kardiyo yapman şart boş günlerinde kardiyo yapmanı öneririm kardiyoyuda interval ya da H.I.T.T denen sistemde yapmalısın bu dediklerimi forumda aratırsan detaylı bilgi bulacaksın.Beslenme için kilonun 1.5-2 katı protein alırsan supplement filan kullanmana gerek kalmaz. Sadece proteinlere yüklenip karbonhidratları ihmal etme ve basit şekerden abur cuburdan vs.uzak dur.

3. Jeaquares

Jeaquares Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Okuyom Ben
    Yer:
    Ankara
    Ben şuanda ergenlik çağındayım boyum uzayabilir bu bazı ağır hareketler boyun gelişimini falan durdurabilir heralde. Sorum şu benim en çok kaldırdığım ağırlık şimdi 20 kusur kiloluk bar bunuda uzanarak yapıyorum bu herhalde engellemez ama hangi hareketler ağırlıklar engeller ?

4. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ağır antrenman yapmamakda fayda var bu link yardımcı olacaktır http://www.bodyforumtr.com/vbforum/...rak-t8675.html?t=8675&highlight=boy+uzamas%FD

5. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    sadece başlığı okudum ((YBB)) biz ona kısaca yeni başlayanlar bölümü diyoruz :) araştır

6. bedo123

bedo123 Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sorunun cevabı yaşım 13 ama

evet hocam sorunun cevabı çok basit bu yağlar kadınlarda popo erkeklerde göbek kısmında birikir bildiğimiz üzere bölgesel zayıflama yoktur mesela ben göbeğimi eriteyim diğer taraflar iyi diyen biri sadece göbeğini eritemez erkeklerde en çok yağ göbekte birikir ve yakılması en son yerdir ilk 1 - 2 ay arası alt karın kaslarında sadece incelme görürsün üst karın kasları 15 20 gün sonra gelişimi olacaktır alt karın kaslarının baklava şekli çıkması doğru egzersiz doğru beslenme ile en az 4 - 5 ay arası olduğunu herkez bilmektedir cevaplayabildiysem ne mutlu bana

Jeaquares bunu beğendi.
  7. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Günde 2.5-3 saat salonda napıyorsun anlamadım en fazla 1 saat bb olması lazım yoksa kas kaybı olur.
    Eğer göbek yakmak istiyorsan çözüm basit ; off günlerinde cardio yap beslenmende (üç beyazı,yağlı yiyecekleri ve karbonhidratları kes protein yüklü beslen)

8. Herogaki

Herogaki Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Her gün spor saloununa gidince ilk önce 20 dk koş sonra bütün hareketlerin bitince tekrar 20 dk koş 12 km hızla 20 dk koşunca terlersin en iyi göbek eritme şekli budur...

Jeaquares bunu beğendi.
  9. Jeaquares

Jeaquares Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Okuyom Ben
    Yer:
    Ankara
    Program var zaten 20 dk kosu 15 dk pedal sonra dumbelller vs. En sonda sıkıştırma ayak çekme sopayla yan bel falan son 10 dk yürüme anca 2 saat oluyor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:50 ----------

10 km hızla falan koşuyorumda çok uzun olmuyo kondisyon yok bende yoruluyorum kondisyon için neler yapmak lazım ?

Sayfayı Paylaş