15 yaşındayım protein alıyımmı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Arveless tarafından 29 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle Selamın Aleyküm abilerim ben 5-6 aydır vücut geliştirme yapıyorum ve hani gelisme var ama göbek felan bi türlü gitmedi armut göbeği var bide 100 gr protein almam gerek günlük yemeklerden felan zor alıyorum okulda felanda sıkıntı zaten okulda ne yicem onuda solerseniz iyi olur bide ben whey e başlamak istiyorum ama ailem izin vermiyo daha erken olmaz felan diye lutfen bi yardim edin whey kullanma derseniz okulda felan ne yiyim hep yemek tarifleri yazanlar bütün tariflere protein tozu katmışlar.simdiden teşekkürler

2. Xavius

Xavius Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    kuruyemis gotur yaninda onunla karsila

Nuwaze bunu beğendi.
  3. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Mesela ne goturuyum kuruyemiste karsilarmiki yani karinda doyururmuki

4. Xavius

Xavius Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    fistik veya badem goturebilrsin karnin doyarmi onu bilmem ama kendini fazla zorlamana gerek yok 100 gr diye

5. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Okuldada hep fast food var doner tost pogca ice tea hic ole saglikli karin doyucak sey yok napiim yiyimmi tost felan

6. Xavius

Xavius Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    kalori hesabi yapip yiyebilirsin doner-tost sikinti yok

7. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Kalori hesabi derken nasil yani senide yorduk k.b boyle soru soruyomda hani bilgi almak icin

8. Xavius

Xavius Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    kardesim gunluk kalori miktarini hesapla googleda yaz cikar gun icersinde yediklerini diyetkolik tarzi sitelerden hesaplayarak uygula yavas yavas gobekteki yaglar erir zaten kardiyo felan yaparsin alman gerekn kalori miktarinin 200 - 300 altini alirsin yag kaybedip kas kazanirsin.

9. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben simdi bide nette arastirirken buldum protein tozsuz shake tarifi tarcinli kakolu muzlu 200 gram lorlu bi tarif onu yapicam uygunmudur bide ne zaman iciyim bu yapicahim Shakeyi

10. Xavius

Xavius Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    istedigin vakit icebilirsin kardesim iyi olur

11. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hakkını helal et saol yardımcı oldun

12. Xavius

Xavius Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    ne demek kardesim bol sans

13. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    100 gr protein dediğin nedir ki 3 yumurta 300 gr tavuk
    biz günlük 200-240 almaya çalısıyoruz :D

14. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim toz işine girmene hiç gerek yok. Zaten ailenle beraber yaşıyorsun, ev yemekleri rahat karşılar. Hadi yetmiyor diyelim, bol yumurta ye, tavuk, mercimek, bakliyat ye. Yaklaşık 15-20 dakika kadar kaynamış yeşil mercimeği robottan geçirip shake hazırlayabilirsin, sütle karıştırdığında mercimek tadı hiç belli olmuyor. Birkaç farklı bakliyatı yiyerek birinde eksik olan aminoasidi diğeriyle karşılarsın. İhtiyacını gerçek besinden karşılamış olursun. Ben şu an protein tozu kullanıyorum fakat çalışma hayatımdan ve işimin evime olan uzaklığından ötürü bu dediklerimi hazırlamaya vaktim olmuyor. Vakit bulsam inan ki ben de bu şekilde yapardım. Zaten bu mevzu sırf protein ile olacak bir iş de değil. Yeterli miktarda karbonhidrat alman da önemli. Yeterli karbonhidrat almadığın zaman gücün düşecek, kasların sönük duracak ve çalışırken daha zor pump alacaksın.

15. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Eyvallah saolun hepiniz ya okulda yemek çok sıkıntı oluyo hep sağlıksız şeyler ne yiyebilir bir seyelr onerirmisiniz? simdi bi shake yaptim 200 gr lor 1 muz tarçın kakao su blendirdan gecirdim igren oldu kusuyodum az daha cok kotu.

zenginuyak bunu beğendi.
  16. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Lor peyniri azcık bile tuzlu olsa yapılan shake zulüm gibi oluyor :) Bulabiliyorsan eğer tuzsuz lor peyniri ile yap, o yoksa yoğurt veya süt kullanabilirsin. Ancak shake bence esas öğün yerine geçmemeli, düzgün bir öğün çıkarmalısın. Bazı marketlerde tam buğday unu ile yapılmış lavaşlar var, bulamazsan normal lavaş da kullanabilirsin. Al bir parça tavuk veya hindi göğsü, yiyeceğin kadarını haşla. Haşladıktan sonra ufak parçalara ayır, çok az zeytin yağı ve istediğin baharatlar ile tatlandır. Biraz yeşillik, domates vs. canın ne istiyorsa döşe lavaşa sar. Sonra okulda öğün olarak yiyebilirsin.

Yemek yemeyi ve yapmayı biraz seviyorsan eğer başka bir tavsiyem daha var. Bu sefer işin içine biraz sebze katıyorum. Mantarları kalınca doğra, soğanları ince kıy, istersen sarımsak da kat. Sonra bunları mantar,soğan,sarımsak sırası ile kavur. Bu konuda istersen ailenden de yardım isteyebilirsin. Soğan sarımsak piştiği için yedikten sonra o bilindik kokusu olmayacak. Ben bu tarifte domatesi kullanmıyorum, suyu ile lavaşı iyice ıslatıyor, sonra yerken parçalanmaya başlıyor ama istersen kullan. Neyse, tüm malzemeleri döşüyorsun. Soğuduktan sonra dolapta saklayabilirsin. Streç filme veya kağıda sar. Poşetle okula giderken yanında götür. Temiz.

17. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Eyvallah saolasın

Sayfayı Paylaş