15 Yaşındayım Bulk Dönemi İle İlgili Bilgiye İhtiyacım Var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Dxsadad tarafından 29 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Dxsadad

Dxsadad Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Abilerim.Ben 15 yaşındayım.1 yıldır sporu yapıyorum kilomu ölçtürdüm ve çok şaşırdım 55 kiloymuşum.
    Ben Bu yıl spor salonuna gideceğim evde bayağı bi birikim yaptım.
    Vücudum Şuan Böyle:

Amacım 4-5 yıl sonra yarışmalara girebilmek tabi kilo almam lazım.Bulk dönemine girmeye karar verdim ama bulk dönemi ile ilgili bi bilgim yok.
    Lütfen bana bilgi verir misiniz?Ayda 2 kilo ile başlasam bir yıl içerisinde 24 kilo almış olucam.Bir kaç yıl içerisinde yarışmalara katılabilirim diye düşündüm.

Sorularım Şunlar:
    Ayda minimum kaç kilo almalıyım?
    Nasıl Beslenmeliyim?
    Kardiyo Yapmalı Mıyım?
    3 aydır diyeti ve sporu aksatıyorum.Biraz yağ birikti ilk önce yağları eritip sonra mı bulk dönemine gireyim?

Son olarak şunu söyleyeyim.Protein tozu kullanmak istemiyorum gerekirse günde 5 yumurta yerim ama kullanmam.Hem param yok hem de kullanan bi kaç arkadaşım var sadece şişmişler hiç bi güçleri yok.Tavuksa tavuk.Yumurtaysa yumurta hepsini yerim.
    Yardım eden bütün abilerime teşekkür ediyorum

2. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Ayda minimum diye birşey yok ayda 3 kiloda alabilirsiniz ama hepsi yağdır 1 kiloda alabilirsiniz su ve kastır önemli olan BESLENME.nasıl besleniceginiz konusuna gelirsek bu sizin kendinizi taniyarak bulabileceğiniz birşey fakat kompleks kh ten oluşan ve yuksek proteinli bir diyet olusturun. Kardiyo konusu ise size kalmış fakat sağlık için haftada 2 gün yapılmalı.son sru ise yağ eriteyim derken kaslarinizdan olmayın saglam bir bulk yapinnyaza doğru define olursunuz şimdiden başarılar

3. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    öncelikle söyleyeceklerimi yanlış anlama ama bulk döneme girmen için bir takım şeylere sahip olmalısın ki büyütebilesin. senin şimdi yapman gereken temel hareketleri baz alıp sağlam bir altyapı oluşturman. 1 yıl spor yaptığını söylüyorsun ancak evde yaptın sanırım. kilo kazanmak için ise karbonhidrat ve proteinlerden çokca tüketip sağlıklı yağlara abanman sana ihtiyacın olan kiloyu sağlayacaktır. temel yapıyı oluşturduktan sonra ki bu 3 ayını alır bulk yapabilirsin. bulk dönemin tek esprisi alınan kalori miktarının artmasıdır ancak bu demek değildir ki pis boğaz olup sağa sola saldıralım. artan kalori ile beraber kullanılan kilolar artar böylece gelişirsin. bulk dönem budur. sonra definisyon ile kalori azaltılır belki tekrar artırabilirsin böylecede kasları parçalarsın. sana tavsiyem antrenmanını komplike hale sokmadan temel egzersizler işte bench press barbell curl gibi yap ve komplex karbo ve temiz protein al. 3 ay sonra durumuna bak. yazın bulk yapma.

Hıfzullah bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş