15 Yaşındayım Boksa Başlıyacağım

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve alperkara tarafından 12 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 15 yaşındayım ve bodye gidiyorum. Boksa başlıyacağım ama ikisi bir arada gider mi ? Bir de başlamak için geç mi kaldım. Bir sporu yapıyorsam profesyonel olmayı çok isterim.

2. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    15 yaş geçmi bende bu sorunun cevabını çok merak ediyorum ama her kafadan farklı ses çıkar bu konuda

3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    "Bir sporu yapıyorsam profesyonel olmayı çok isterim."

sende benim kafandansın kardeşim :) ama ben prof boksör olmak değilde amatör boksta başarılı olmak isterim neyse.

boksa başlayabilirsin boksun sporun yaşı yoktur.eğer müsabık olmak falan düşünüyorsun yine geç değil.prof boksör nikolay valuev 17 yaşında boksa başladı.

ama boks ile vücut geliştirme bir arada olmaz olurda bu yaşta olmaz çok çok iyi beslenmen gerek daha fazla dinlenmen gerek kas kaybı yaşayabilirsin overtraining olursun ikisi bir arada.

4. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Dünyanın en ünlü boksörleri nerdeyse çoğu 180 cm üzerinde. Body de boyum kısa kalır mı öyle bir problemde var. Şu an boyum 176 cm

vücutcuu bunu beğendi.
  5. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Ben lise 2 den lise 3 e geçerken yazın başlamıştım 2006 nın yazında yani. 4 yıl boks yaptım. Liseler arası bursa şampiyonu 66 kiloda. Erzurumda Türkiye 4.lüğü 2007de aralık ayında.

Arkadaşlarımın çoğu milli oldu bir tanesi pekine gitti ama benim anneciğim sağolsun boks yaparsan hakkımı helal etmiyorum sözüyle milli boksör olmaktan oldum :D

Kısaca ben 16-17 yaşımda başladım 15 yaşındaki bir çocuk için geç bile. Ufak yaştan boks eğitimi almak çok daha kolay.

vücutcuu bunu beğendi.
  6. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Boksörlerin ortalama boyları ne kadar ? Uzun boylu olmak avantaj mı ?

7. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    boyla alakası yoktur tyson bunu kanıtlamıştır boyu 178 ama deviremediği kimse yok lewis ve douglas hariç.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:02 ----------

işte destek yok aynı benim ailem gibi.bana destek çıkanlar olsa milli takıma kadar yolum var.

boksun yaşı yoktur tekrar örnek veriyorum prof boksör nikolay valuev boksa 17 yaşında başlamıştır.

8. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Nikolay valuev 20-21 yaşında başladı diye biliyorum bilgehan demirin sitesinde yazıyordu.

vücutcuu bunu beğendi.
  9. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    :) bak gördün mü kardeş bende yanlış biliyormuşum galiba 20-21 yaşında başlamış şimdi prof boksör ;) boksun yaşı yoktur istekli olursan çalışırsan başarırsın.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:36 ----------

bir de sen nerde yaşıyorsun söyle ona göre salon önereyim.

10. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0

vücutcuu bunu beğendi.
  11. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    nörologlar 16yaşından önce boks önermiyor zaten

12. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    öncemi yoksa sonramı ? eğer sönceyse nedenini açıklayabilirmisin.

13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    :D ne demek istedin anlıyamadım boksörler ayrı bir uzama seviyesine mi gelmeli , uzun boylu olmak avantaj mı bu konu tartışılır.boksörsün uzucak veya uzamanın durmasını sağlıycak değilsin bu konuyu kafana takma.İkisini bir arada götürebilecek şekilde potansiyelin var ise devam et derim.Fazla yorucu ve zamanını aldığını düşünürsen vücud geliştirmeyi bırak boksa devam etmeni tavsiye ederim ama bu tavsiyeye göre olmaz ilgi alanın neye ise ona devam etmelisin dostum.Beslenmene ağırlık ver bu kadar egzersiz iyi beslenme ister.Vücudun yıpranmaması lazım.

14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ya sen başka ve kimseye aldırmadan sadece çalış ;)

15. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    önce çünkü kafatası 16yaşında tam kemikleşmiş halini alır 16yaşından önce daha kıkırdakımsı bir yapısı olur ve boksta kafaya bolca darbe alındığı için nörologlar 16yaşından önce boks yapılmaması gerektiğini söylüyor aslında nörologlara göre boks diye bir sporda yok :D

16. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Ya arkadaşlar bodyden boyum kısa kalır diye de çok korkuyorum. boksa mı geçsem sadece ona mı başlasam ?

17. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Sabahtan akşama kadar halter mi kaldıracaksın da boyun kısalacak ? Hadi diyelim sabahtan akşama kadar halter kaldırdın boyun kısalmaz sadece olduğun yerde sayarsın o kdr.

Ayakta omuz press yapmayacağın için boy kısalması gibi bı sorun olmaz. Ztn askere gidince boyun uzar :)))

vücutcuu bunu beğendi.
  18. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Çok kararsızım. Bodyi bırakıp boksa mı geçsem yoksa bir kaç ay bodye gidip kas yapıp sonra mı boksa geçsem. boy meselesi de aklımı kurcalıyor.

19. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Body boyunun uzamasını durdurmaz.Sadece biraz dikkatli olmaya çalış , Ağırlıklı Squat yapma , Deadlift yapma , omuzlarına dikey ağırlık bindirme.Body senin boyunun uzmasına bir etki etmez böyle yaparsan genetiğine zaten kimse karşı gelemez.Elverişli beslendiğin şekil en elverişli şekilde uzarsın.Sen sadece türkiyedeki önyargıya sahip insanlara inanıyorsun ve bu konuda kafanda soru işareti var ilgin neye ise onu yapmalısın.Neyi seviyorsan onu yap.Yanlız unutma vücud geliştirme sana 3 ayda mükemmel bir vücud vaad etmez sabır ile çalışırsan gelişim alırsın boks hakkında yorumum yok yani boksa başlasan nasıl bir gelişim olur bilemediğim için yorumum yok vücud geliştirme hakkında gözlemlediğim şeyler olduğu için yazdım eğer ilgin varsa boksa gitmende sana yararlı olur.

20. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Bir kaç ayda kas yapayım diyorsan doğru boksa git body işine bulaşma.

Sayfayı Paylaş