15 günde 10 kilo verilebilirmi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mehmet1770 tarafından 4 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mehmet1770

mehmet1770 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    meraba arkadaşlar..170 boyunda 78 klio yum.15gün boyunca sabahları 1buçuk saat koşarak ve sınaw zamanı olduğu düşünülürse pek fazla bişeyde yiyemiceime göre acaba 15günde 10 kilo verebilrimiim.yada nekadar verebilirm.

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Foruma hoşgeldin, öncelikle forumda arama yapmanı öneririm ;) Teorik olarak 15 günde 10 kilo verebilirsin, ama bu su kaybından dolayı olacağı için hiç sağlıklı olmaz. İdeal olan ayda 2-2.5 kilo verme, bu oranda kas yakımı minimal düzeyde olur yada hiç olmaz. Kilo vermeyi şöyle düşün, 15 günde mi 10 kilo aldın? Hayır, daha uzun bir zaman dilimi içerisinde. Kilo vermenin bundan bir farkı yok, o da uzun bir zaman diliminde gerçekleşir(kilo verme yağ yakımı anlamında).

3. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    15 günde 10 kilo vermek için mantıken vücudu tam aç bırakman gerekir.sen bu yorgun vücutla birde günde 1.5 saat koşabileceğinimi sanıyorsun.

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bence en sağlıksız yollarla bile imkansız...

5. Posseidoon

Posseidoon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır yani bu acele neden?

Dostum bu acelen nie bu hiç mantıklı mı sence 15 günde 10 kg vermek ? aç bırakırsan kendini bir kilo bile veremessin ? Nedenmi çok basit cunku insan vücudu Biyolojik saati olan Kas kemik yağ ve su dan oluşmuş olan bir organizmadır.

Simdi sana şöyle basit bir şekilde açıklayayım Birincisi 1.5 saat koşma sabahları sınav yada mekik çekme!!! önce hiç bir şey yapma ve insan vücudunun calişma prensiplerini öğren şayet eğer acele edersen bu tür olaylar insan da psikolojik bir sorun yaratir yani sonucta bir denek yada kobay değilsin.
    15 gun sonra kaslarinin gittiğini görünce bu sefer daha hizli kilo almaya başlayacaksın cunku hiç kimse uzun sure açliğa dayanamaz özellikle etrafında bu kadar nimet varken.

Öncelikle bir diyetisyene mutlaka gitmeni öneririm cunku yapılacak ölçümlerle beraber vücudunda ki kas yağ ve su oranların ölçülecek ve buna göre diyet yazılacak ayrıca sen o gazetede cıkan diyet olaylarına sakın olaki aldanma.

Glisemik endeks kavramını iyi öğren zira bu bir insanın şişmanlamasında ve zayiflamasında etkisi olan bir faktör.

Sana şöyle söyleyeyim Kişin yağ yakmaya cabalamak yersiz eğer simdi bu gun başliyorsan Ağarlık calismalarına başlamani tavsiye ediorum. Ama ağarlık yok diorsan ve yeniysen kesinlikle kendi vücut ağarlıgınla caliş ve kısa zamanda hiç bir şey bekleme. Beslenmene dikkat et özellikle yağ ve şekeri sınırlandir. ve Kardio calişmalarina hiz vermelisin en uygun calişma 40 dakikalık tempolu koşulardır bunu aştığın takdirde kasların gitmesi ihtimali var her gun 30 dakika tempolu koşu iyi bir kardio egzersizidir.

forumda araştırmalarını yap ama mutlaka ve mutlaka bir diyetisyene görün ve bir spor salonuna gitmeni şiddetle tavsiye ediyorum. Sağlık şakaya gelmez Sayisiz nimetin var olduğu bu dünyada kendini ne kadar aç bırakıp soyutlayabilirsin ? Hayatı kendine zehir etmekten başka yaptıgın calişmalar vücudun calişma prensibine büyük bir darbe indirir

Acele etme Vücudu iyi tanı onu anla ve calişmalarına hiz ver Bu gun sadece yağ şeker ve tuzun sınırlandırılması insanlar için en iyi diyettir bunuda aaklından çıkartma :) Sana kolay gelsin YAZ DÖNEMİNE KADAR BİLGİLEN YAZIN HER SEY KENDİLİĞİNDEN GELECEKTİR.

6. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bir günde 10 kilo veren bir adam var rekor olarak. Sauna sayesindeymiş focus dergisinde okumuştum

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    eskiden sutopu oynardım..
    saglam 2-3 saat antrenmandan sonra vucut agırlıgımız 2-3 hatta 4 kilo azalırdı..
    bunun sebebi antrenman sırasında kaybedilen su..

saunaya giren arkadasın verdigi 10 kilonun da muhtemelen çok büyük bir kısmı sudur ve bu arkadaşın da bu kadar su kaybından sonra hayatta kalmayı başardıgı için yatıp kalkıp dua etmesi gerekir..

8. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    15 günde 10 kg verilirse vücut metebolizması muhakkak alt üst olucaktır.
    Nasıl ani kg alışı sağlıksız olrak adlandırılıyorsa ani kg verilişide böyledir.Olası etkiler, yorgunluk,güçsüzlülk,kolay hastalanma v.s.. vs...
    hemde 15 gün demişsin ya 1 ay olsa hadi neyse :)

9. FREEMAN1986

FREEMAN1986 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    TURİZM
    Yer:
    ANKARA
    15 KİLO BÜYÜK BİR RAKAM BEN DE GEÇEN SENE BODY E BAŞLADIĞIMDA 2 AYDA VERMİŞTİM BU KİLOYU BAŞTA HEM DİYET HEM BODY ÇOK AĞIR OLUYOR.BEN DE ÖYLE YAPTIM AZ YEMEK BOL SU VE AĞIR İDMANLAR SONUCU 98 DEN 83 E DÜŞTÜM AMA ÇOK HALSİZLİK OLUO.ARDINDAN ŞU SIRALAR 85-88 ARASI DEĞİŞİYORUM AMA VÜCUDUM TOPLANDI BÜYÜK ÖLÇÜDE.BENCE BU SÜREDE PEK SAĞLIKLI OLMAZ BU KADAR KİLO KAYBI...

10. superior

superior Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sakın deneme...
    3 Ayda 16 kilo verdim geçen yaz ama sıkı cardio ve diyetle. 96 kilodan 80 kiloya düştüm şu an 87-88 kiloyum (okul başladığı için aldım...) Ama vücudumun eski hantallığı omuzlarımdaki çöküklük, dik duramama vb. sorunların kayboldu. şu an gayet normal gözüküyorum ve halimden memnunum.
    Sana tavsiyem 10 kiloyu 2 aya yayıp, sıkı çalışmanda. 15 günde verirsen omuzlarında, bel çevrende oluşacak çatlakları tahmin bile edemezsin...
    Ona göre...

11. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Çok rahat verilir.
    -Sağlıklı olmaz
    -Büyük kısmı su olur.
    -Kısa sürede geri alırsın
    -İstediğin şekli yakalayamazsin..

10 Kilo yağ yakımı zaten mümkün değil. Ama 10 kilo vermek zor bi hedef değil.

12. coolman_81

coolman_81 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam15 günde 10 kilo veririsin ama bu sadece vücuttan su atılmasıdır yağ değil ve diyetten sonra o kilolar sana fazlasıyla geri döner onun için en iyisi senin sağlam diyet yapman yani bu süreyi 3aya yayman o zman neticeyi görebilirsin :)

13. coolman_81

coolman_81 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam15 günde 10 kilo veririsin ama bu sadece vücuttan su atılmasıdır yağ değil ve diyetten sonra o kilolar sana fazlasıyla geri döner onun için en iyisi senin sağlam diyet yapman yani bu süreyi 3aya yayman o zman neticeyi görebilirsin :)

14. coolman_81

coolman_81 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

15. SVT3

SVT3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANKARA
    15 günde 10 kilo hastalanmadan verilmez sevgili dostum.Ben kendi yaptığımı anlatayım belki denemek istersin.2 ayda 15 kilo verebilirsin verdiğin kilo da yağ olucaktır.Mantık çok basit aslında.Eneji alımını minimuma düşürüp enerji kaynağı olarak vücuttaki yağları kullanmak.Vücuda enerji veren besin türü karbonhidrattır.Kısacası karbonhidrat ağırlıklı besinleri kısıp et,sebze türü besinlere yöneleceksin.Yani ekmek,şeker,pirinç,bulgur,makarna,patates,tatlı gibi besinleri tüketmiyceksin et,tavuk,balık,nohut,kurufasülye,süt ürünleri ve sebzelerle beslen.Bunun dışında haftada 4 gün 30-40 dakika tempolu yürü.2 ayda 14-15 kilo vereceksin ve burada belki karşı çıkanlar olabilir ama ben tekrar normal yeme düzenime dönmeme hatta şuanda kas gelişimine yönelik besleniyorum baya yiyorum kısaca yağlanma olmadı.Sevgiler...

16. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    hic karbonhidrat alma, yerine bence protein ye.. sıkı idman yap hergun.. su almını yarıya düşür sanırım verirsin.. ama arkadaslarında dedigi gibi alt-üst olursun.. istedigin vucudu yakalayamazsın..

Sanırım sen bu 10 kiloyu verip vucudumdaki kaslar belirginleşicek diyosun, ama kaslardanda gidicektir.. dolayısıyla vucut sekli istediğin ölcüde olmaz.. Sonra biranda tekrar kilo almaya baslarsın buda hic ii olmaz ...

Ben 2 ayda 15 kilo verdim , diyet bol protein minimum karbonhidrat ve hydroxycut hardcore la birlikte oldu ..

17. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ani kilo vermekden hayatını kaybedenler var arkadaşlar bir demet tiyatrodaki tombalak bunlardan biriydi hatırlasanıza duh

cok severdim kendisini toprağı bol olsun:(

Sayfayı Paylaş