15 Aylık Değişim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve e2^ tarafından 2 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. e2^

e2^ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İyi günler abilerim/kardeşlerim,

Tamamen hobi ve sağlık amacıyla yaptığım bu sporda herkes gibi elbette ben de kendimi geliştirmek istiyorum. Bu sebeple birçok defa yemek düzenimi, antreman çeşidimi, uyku saatlerimi değiştirerek vücudumda çeşitli denemeler yaptım. Sonucunda kendime uygun olan sistemleri bulduktan sonra gitmek istediğim hedefi belirledim ve ona uygun çalışmalarımı hala daha sürdürüyorum.

Bu before-after fotoğrafım arasında yaklaşık 15 ay bulunmaktadır. Hacim kaybını minimum tutmayı amaçlarken yağ yakımını maksimum hale getirmeye çalıştım. Bu yüzden çok meşakkatli bir süreç oldu benim için. Düzenli olarak protein tozu ve Arginine kullandım. Bunun haricinde derslerimin yoğun olup, dolayısıyla beslenmemin yeterli makrolara ulaşamadığı zamanlarda da BCAA takviyesi alarak kas yıkımını minimuma indirmeye çalıştım.

Boy - 184 cm
    Kilo - 83 kg(before) / 76 kg(after-her ne kadar kimseyi inandıramasam da :))

Bu arada after fotoğrafım 3 ay öncesine aittir. Definasyon ağırlıklı antremanlarımı sonlandırıp clean bulk evresine gireli 3 ay oldu.
    Daha güncel ve clean bulk evresinde olduğum fotoğrafları da zamanla buraya eklemeyi düşünüyorum. Herkese sağlıklı, bol sporlu günler :)

image1-3.JPG

muti5757, bodykazm, zeo64 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Guzel degisim,devami gelirse daha da guzel olur..

3. e2^

e2^ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Teşekkür ederim, elimden geldiğince kendimi daha ileriye taşımaya çalışacağım. Varsa tavsiyeleriniz veya eleştirileriniz seve seve dinlerim.

4. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Ölçülerin çok iyi vücut kaslarında iyi gelişmiş bu gelişimi devam ettirebilmek için ara vermeden çok çalışmalısın başarılar dilerim ;) :cool: :D

5. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Formun cok iyi fazla yaglanmadan bu formu bozmdadan devam etmeye calis,bulk dönem diyerek sakin yaglanma,sonucta hobi olarak yapiyorsun ve 12 ay boyunca fit karin kaslarin ortada olmaya bak
    Tekrardan basarilar

6. e2^

e2^ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Teşekkür ederim, benim de amacım o yönde. Sakatlık veya beklenmeyen bir durum olmadığı sürece bu sporu devam ettireceğim :)

Çok teşekkür ederim. Sizin gibi kişiler sayesinde daha da motive oluyorum. Dediğiniz gibi yağlanmak pek bana göre değil şu saatten sonra, bu yüzden elimden geldiğince şekerden uzak durup haftada sadece 1 öğün "cheat" yapma izni veriyorum kendime. Karın kaslarımın eksikliğinin farkındayım çünkü haftada sadece 1 gün karın kası çalışıyorum o da toplamda 20-25 dakika kadar sürüyor. Genellikle squat, deadlift, bench press gibi hareketleri ağır yaparak karın bölgemi geliştirebildim şu ana kadar. Fakat karın için ayrıca bir düzenlemeye gideceğim, biraz da hacim lazım çünkü.

bodykazm bunu beğendi.
  7. neco291

neco291 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Çok güzel gelişim yağları yakıp kas inşaa etmişsin başarılıda olmuşsun.Güncel bir resim atarsan daha iyi olur ayrıca.

Sayfayı Paylaş