140 Kg'Dan 86 Kg'a İnişim ve Bundan Sonrası

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Desmond tarafından 5 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Desmond

Desmond Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle selamlar. 22 yaşındayım.Geçtiğimiz Ekim ayında 140 kilogram idim.Boyum 1.90 bu aradaRamazan ayının vermiş olduğu tahribat, bira tüketimi ve fast food sevdamdan dolayı.Artık dayanmıyordum ve bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüyordum.Ve evimin en yakınındaki spor salonuna uğramıştım.

Yaklaşık 6 ay boyunda 1 bucuk saat kardiyo programı uyguladım.Kalan bir saatlik sürede ise klasik fitness antremanları ve mekik hareketlerini uyguladım.Son iki aydır kardiyo yarım saat koşu şeklinde indirdim.Bu hafta itibari ile 86 kiloya düşmüş bulunuyorum.

Asıl sorun burada başlıyor.Bu dakikadan sonra en fazla 85'e düşmek istiyorum.Kilo vermeyi durdurmak istiyorum yani sabitlemek.Ama almak da istemiyorum.Bunu nasıl sağlarım.Yapmam gerekenler nelerdir.Bu arada resim de koyuyorum siz yorum yapın.

Önce

Sonra

2. BFK

BFK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yazdıklarından yola çıkarak verdiğinin sadece yağ olduğunu sanmıyorum kaslardanda gittiğini düşünüyorum 6 ayda 54kilo vermişssin bu sağlıklı değil ilk önce bir doktora gidip gerekli kontrolleri yaptırmanı tavsiye ederim

3. Desmond

Desmond Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa

Aslında antrenör eşliğinde bunu denedim ve kan tahlili yaptırdım.Gayet sağlıklı olduğum söylendi.Yaklaşık 3 aydır body yapıyorum ve yediklerimi normalleştirdim ama kilo vermeyi durdurmak amacım.Bu dakikadan sonra ne yapayım gayet sağlıklı hissediyorum kendimi ama 85-90 arası sabitlemek istiyorum kütlemi.Benim sorum bu.Yorumun için teşekkürler.

4. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlıklı olsun veya olmasın verilen 54 kilo var sadece bu açıdan tebrik ederim.Ama BFK nın dediği gibi 6 ayda bu kadar aşırı kilo verimi sağlıksız.Senin kendini sağlıklı hissedip hissetmemen önemli değil.Ama kan tahlili yalan söylemez o açıdan sağlıklı isen sorun yok.Fakat şu bir gerçekki hızlı kilo verimi hızlı alıp demektir.Bu kesin.O yüzden durdurayım derken kaşla göz arasında 100 leri görebilirsin.Dikkat etmelisin.Soru biraz ilginç geldi.Dengeyi sen sağlıyacaksın hangi kaloride vücudunun o kiloda kalacağını biz bilemeyiz.

5. Desmond

Desmond Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Anladım.Asıl sorum şu olmalı sanırım.Protein takviyesi yapayım mı? Biraz kas kütlesi eklemek istemiyorum ve protein takviyesi ile aldığım kilo formumu bozar mı?Bu kiloyu korumak istiyorum bir yandan bir yandan da ağırlıkları arttırmak istiyorum.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : üye fotoları

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

7. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    sadece kan tahlili ile sağlıklı olup olmadığına karar verilemez. tam teşekküllü kardiyovasküler check up, tam teşekküllü insülin, kortizol ve troid incelenmesi lazım. en fazla 2 gününü alır bunları yaptırmanı tavsiye ederim. diğer soruna gelicek olursakta, 1.90 boy da 80-95 kg arası kilo idealdır, sporu hayat tarzı haline getirip body , cardio takılabilirsin.

kabataslak organlarımızdaki önem sırası

1- kalp, damar
    2- beyin ( fiziksel ve zihinsel)
    3- pankreas
    4- böbrek
    5- karaciğer

8. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle azminizi takdir ediyorum , benimde benzer bir kilo verme durumum oldu , işin asıl zor kısmı şimdi başlıyor diyeyim size , metabolizmanızda bir yavaşlama mutlaka olmuştur sebebi açık kas kütlenizinde bir kısmını kaybetmiş durumdasınız , bundan sonra yapmanız gereken tek şey sabır , belli bir süre cardioyu bırakmayın o sizin yaşamınızın bir parçası olsun haftalık yada 2 haftalık kilo ölçümleri yapın kendiniz , bel ölçünüze devamli dikkat edin , kilo vermeye devam ediyorsanız yediklerinizi arttırın cardioyu azaltın , hala kilo veriyorsanız cardio egzersizlerini kesin , ağırlık antremanlarından sonra protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmenizi mutlaka yapın , kilonuzun oturması zaman alacaktır 5-6 ay gibi bir süreden bahsediyoruz bu 5-6 ay geçtikten sonra vücut yavaş yavaş yeni kolay alışacak ve kas kütlenizde artacağı için hızlı kilo alımı söz konusu olmayacaktır , genede dikkatli olmanızı öneririrm lifli besleneme devam edin , aşırı yağlı beslenmeyin , tekrardan kilo artışı yaşamak insanı demoralize ediyor ... Tebrikler umarım devamınıda en iyi şekilde getirirsiniz ...

Sayfayı Paylaş