14 yaş supplement kullanimi(resimli)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ASLAN05 tarafından 16 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    abilerim ben ağustosta 14 yaşıma gircem
    1.73 boyundayım 55kg bel çevrem 55cm hareketleri yaparken olabildiğince bele ağırlık vermeden yapıyorum boyuma hiçbir etkisi olmadı genetik olarak uzun boylu bir aileyiz kaslarım tam hızlı seğiren tipten tek seferde makara göğüse çekme harektinde 70kg basabiliyorum ama tek sefer 100m yi 15-20 sn de koşabiliyorum ama 101.metrede adım atacak halim kalmıyor.body evde yapıyorum evde bir spor salonunda olan tüm aletler var hepsini kendim yaptım(babam yaptı) onuna başka bir konuda anlatcam ilk başta şu sorularıma cevap alıyım :))
    makara benc press ağırlık ayarlanabilir halter ve dambıllar herşey var babam saolsun yaptı ve çok sağlamlar.Astım bronşit hastasıyım ama bana hiç bir etkisi olmadı.Kalbimde de biraz sorun var hızlı atıyor.
    Birkaç sorum var
    1-Suplement olarak
    Hardline Glutamine 100 Kapsül
    https://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/Hardline-Glutamine-100-Kapsul.html/manufacturers_id/12/
    Hardline Nutrition %100 Whey Protein 3500 gr
    https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/Hardline-Nutrition-80-Whey-Protein-3500-Gr.html/manufacturers_id/12/
    Hardline Nutrition Creapure 100 kapsül
    https://www.supplementler.com/shop/Creatine-Urunleri/Hardline-Nutrition-Creapure-100-Kapsul.html
    Bu ürünleri almayı düşünüyorum şimdi diyeceksiniz niye hepsi hardline öğrenciyim bütçem bu kadarına yetiyo
    aranızda bu ürünleri kullanan var mı kullanlar nasıl etki gördü yazarsa sevinirim
    2-MuscleTech Cell-Tech Hardcore Pro Series 2 kg
    https://www.supplementler.com/shop/Creatine-Urunleri/MuscleTech-Cell-Tech-Hardcore-Pro-Series-4-4-LBS.html
    bu ürünün uyarılar kısmında Miyokardiyal enfarktüsunuz (kalp krizi) varsa kullanmayın. Astımlı kişilerde solunduğu takdirde iltihabi arttırabilir.
    yazıyor bu sadece bu ürün için mi geçerli yoksa tüm creatinler için mi???başka hiçbir üründe böyle bir uyarıya rastlamadım zaten ben Hardline Nutrin Creapure 100 kapsül bu ürünü kullanmayı düşünüyorum bende astım bronşit var ama solunduğunda diyor o yüzden tozu solumamak için kapsül şeklinde olanını almayı düşünüyorum ama kapsül olan ürünün üzerinde kapsül başına kaç mg creatin olduğu yazmıyor katakulli olmasın diyorum kullan varsa yardım etsin lütfen
    3-ve son sorum bu ürünleri bu yaşta kullanmam bana zarar verir mi pek iyi beslenemiyorum ve gerçekten supplement desteğine ihtiyacım var

Not:ben bu sporu bazıları gibi 2cm kol yapıp orda burda artis artis gezip kız tavlamak için başlamadım, gerçekten bu sporu sevdiğim için başladım forumu baştan sona okudum ve cevap bulamayınca konumu açtım
    Lütfen yardım edin......

Ekli Dosyalar:

• agvazd.JPG
      agvazd.JPG
      Dosya Boyutu:
      30,3 KB
      Görüntüleme:
      906
    • aszg.JPG
      aszg.JPG
      Dosya Boyutu:
      14,8 KB
      Görüntüleme:
      1.009
    • azdb.JPG
      azdb.JPG
      Dosya Boyutu:
      7,6 KB
      Görüntüleme:
      1.144
    • azgh.JPG
      azgh.JPG
      Dosya Boyutu:
      19,6 KB
      Görüntüleme:
      964
    • azghnjmö.JPG
      azghnjmö.JPG
      Dosya Boyutu:
      22,3 KB
      Görüntüleme:
      870
    • fhxcn.JPG
      fhxcn.JPG
      Dosya Boyutu:
      8,2 KB
      Görüntüleme:
      882
    • sazdcgbn.JPG
      sazdcgbn.JPG
      Dosya Boyutu:
      19,6 KB
      Görüntüleme:
      863
    • sdfg.JPG
      sdfg.JPG
      Dosya Boyutu:
      16,6 KB
      Görüntüleme:
      854
    • sercan.JPG
      sercan.JPG
      Dosya Boyutu:
      17,9 KB
      Görüntüleme:
      972
    • xgjh.JPG
      xgjh.JPG
      Dosya Boyutu:
      12,9 KB
      Görüntüleme:
      827
    • vadaaaaaaaaa.JPG
      vadaaaaaaaaa.JPG
      Dosya Boyutu:
      19,1 KB
      Görüntüleme:
      882
    Son düzenleme: 16 Mayıs 2011
  2. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    soruna cevap veremiycem ama bi önerim olcak bence hacim yap biraz ve kilo almalısın

ASLAN05 bunu beğendi.
  3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Forumu baştan sona okudum diyosun fakat iyi okuyamammışsın anlaşılan. Bu yaşta bu ürünlerde nedir?.. Almayı düşündüğün ürünlerde hamile ve 15 yaş altı çocuklar doktor kontrolünde kullanmalıdır ibaresi var.

draft, Pappy ve ASLAN05 bunu beğendi.
  4. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende zaten bilmediğim için soruyorum bilememek ayıp değil öğrenmemek ayıp eğer zararı varsa kullanmam sadece 2 kişi yorum yazdı onlara teşekkür ediyorum lütfen biraz daha yardımcı olun

5. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar basit bir soru sordum ve günlerdir cevap bekliyorum forumda bu soruyu cevaplayacak kapasitede birçok kişi olduğunu düşünüyorum

6. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Gereken cevap verilmiş.

7. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tür ek besinler kullanmana göre yok yaşına göre gayet iyisin.Birilerinin gazına gelip de alma.Çünkü değişen çok şey olmayacaktır.Supplement ya da başka bir madde seni hemen şişirip arnold ya da coleman yapmayacaktır.Boşuna alma derim heleki 14 yaşındasın daha gençsin uzun yıllar var önünde yavaş yavaş gitmek varken neden hızlı olduğunu düşündüğün ama o kadar da hızlı olmayan abartılan bir yoldan gitmeyi seçiyorsun.Daha önünde uzun yıllar var sen naturel olarak devam et bu spora hiç gereği yok.Eyer alırsan olağanüstü bir farklılık olmayacaktır verdiğin paraya yazık.Madem bu sporu sevdiğin için yapıyorsun o zaman naturel olarak gelişmek senin için daha ideal olacaktır seviyorsan demek ki aceleye gerek yok nasıl olsa devam edeceksindir.Önemli olan spor yapmak diye vücut geliştirmeye başlarsan daha mantıklı ve daha düzgün bir yol çizersin kendine.Diğer türlü çok büyük hedefler koyarsan kısa süre için bu sefer de hem böbreklere zarar verip hem de bir göbek yaparsın bilinçsizce kullanımdan doğan bu seferde yağ yakımına yönelirsin ki durum içinden çıkılamaz bir hal alır.Tavsiyem en az 18 yaşına kadar kullanma o zamana kadar da iyi bir vücut elde edersin çalışmaların gayet güzel zaten o yaştan sonra da güzel vücut elde edeceğini varsayarak kullanmana gerek kalmaz.Kısacası hiç kullanma diyorum.Farklılık koy ortaya farklı ol.Bu seni daha güzel gösterecektir.Artık farklılık sigara içinde değil içmeyende,alkol alanda değil almayanda sende farklı olmak istiyorsun protein vb. maddeler kullanma.

ASLAN05 bunu beğendi.
  8. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    İlk önce bi kilo al supplementleri o zaman düşünürsün. Whey proteinden başka bişeye ihtiyaç yok bence. Ev yapımı aletleri nasıl yaptığını ne zaman anlatıcan resimlerini de koyar mısın.

9. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    abilerim anlamak istediğim şu
    1-suplementleri bana zararı olduğu için mi kullanmayın diyosunuz
    2-Yoksa gerek görmediğinizi için mi

ben hiç iyi beslenemiyorum annem ne yemek yaparsa onu yerim:D
    ben zararı yoksa almayı düşünüyorum günlük aldığım protein kilo başına 0,5gr çok az bu yüzden zararı yoksa whey almayı düşünüyorum
    creatin konusu ise dediğim gibi kaslarım hızlı seğiren tipten birden çok ağır kilolar kaldırıp hemen yoruluyorum antremanlarda yanımda minikler türkiye halter şampiyonu bir arkadaşım yardım ediyor vücüt geliştirme hakkında en ufak bir bilgisi yok ama ben evde çalıştığım için ağırlığı atamıyorum o gelip alıyor elimden yada gerekirse tek parmağıyla destek verio umarım derdimi anlatabilmişimdir yorumlar için teşekkürler.

10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Kaynak sorucak olursan bir suplement dükkanına gitmen ve protein kutusunun üzerine bakman yeterli olur üzerlerinde yazıyor. Creatine için bu yaş sınırı 18-19 gibidir. Zaralımı diye sorucak olursan senin yaşındaki sporcular için kullanılması önerilmez. İlerki yaşlarda şartlar uygun olduğunda kullanabilirsin. Bu tür ürünler bilinçli ve kullanım şekline riayet edilerek kullanılırsa vucuda herhangi bir zararları yoktur.

11. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    creatini geçtik o zaman protein tozuda mı kullanmayım

12. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yaşın çok küçük, astım-bronşit in var, ve kalpten de şikayet ediyorsun. Şimdilik bu sporun ve kullandığın supplementerin olumsuz etkisini görmemiş olabilirsin ama bil ki çok büyük risk altındasın. Bence bu sporu yapmak için hemen bir doktora başvurman gerekiyor.

Supplementlere gelince kullandığın supplementler senin yaşındaki biri için uygun değil. Ha zararını görm,yorum diyebilirsin. ama unutma ki supplementlerin olumösuz etkisini öyle hemen 2-3 günde görmeyi bekleme. bunlar çok uzun yıllar sonra ortaya çıkan şeyler.

13. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    cevap almışsın ama tatmin olmamıssın anlasılan
    söylediği gib i ibareler varken tartısmak manasız
    acıklama istiyorsan eğer yasın cok ufak henüz ve hormon ne vücut dengen oturmus durumda dolayısıyla dısarıdan metabolizmanın tüm merkezleriniş tetikleyen hersey senin bu dengeyi kurmanda hasarlar yaratabilir !
    senin kullanabileceğin en masum ürünler,

protein tozu (belki?)

onun dısında
    kaliteli bir multivitamin,
    balık yağı omega kapsülleri

ve adam gibi beslenme zayıfsın cünkü öncelikle normal yollardan vitamin ve protein desteğiyle sağlam kilo alıpğ yapılanman gerekir bence.

14. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yok siz yanlış anlamışsınız ben suplement kullanmıyorum kullanıyım mı diye sordum ve cevabımı aldım teşekkürler ama protein tozu kullanmayı düşünüyorum
    bu arada glutamin yerine yıllardır elimde olan bir şeyi fark ettim
    arı sütü ve arı poleni
    hepinize öneriyiorum benim amino asit ihtiyacımı fazlasıyla karşılyor arıs sütü biraz pahalı bir ürün bütçeyi sarsabilir ama illa da doğal olsun diyorsanız daha ucuz olan arı polenini kullanın

15. dehset1010

dehset1010 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    bence onların hepsini kenara ayır daha ufaksın sana en yararlı olucak olan gainer kilo almalısın hacim yaptıktan sonra başlarsın

16. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    1 Sene Boyunca Düzgün Beslen Koşu Yap Gelecek Seneye Bu Spora Başla Haftanın Belli Günleride Mekik ve Şınav Çek 1 Sene Sonra Görüşelim :)

17. ArdaKoç

ArdaKoç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karın kasları cok değişik biçimsiz duruyor :S

18. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    biçimsiz mi?ben en çok karın kaslarımı severim aşırı zayıf olduğum için biraz ilginç duruyo o kadar

19. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Yapman gereken, bol bol tavuk pilav yiyip ağırlık kaldırmaya devam etmen. Protein tozu almana gerek yok. Vücut ağırlığın 65-70kg nin üzerine çıksın o zaman sadece protein tozu ile başlayabilirsin.

Sayfayı Paylaş