14 yaş spor salonu ile ilgili...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve KaslıEvlat tarafından 9 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,öncelikle 14 yaşındayım.Zaten şu konuda vücudum ile ilgili reismli olmak üzere çoğu bilgiyi verdim:
    Vücudum ile ilgili sorular (Resimli) : | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Sorularıma gelirsek,Geçen gün duruş bozukluğundan dolayı doktora gittim bana yüzmeyi ya da spor aletleriyle sırt kaslarımı güçlendirmemi önerdi.Ben de babamla konuştum bu ay ya da ramazandan sonra 1 ay boyunca spor salonuna gideceğim.Sorum ise spor salonunda sırt kaslarını geliştirici aletleri kullanırsam,maksimum 10 kg olmak üzere dambılla çalışırsam ya da karın kası çalışırsam vücuduma ya da boyuma bir zararı olur mu ?Eğer bir zararı olmayacaksa sırt kasları öncelikli olmak üzere adam akılldı kas yapmayı planlıyorum.

NOT:Yüzmeye git demeyin çünkü yüzmeye 2.5 aydır gidiyorum fakat sırt kaslarıma bi faydası olmadı zaten 15 gün sonra bitecek.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. :cool:

Bu arada sırt resimlerim:
    asd.jpg
    er.jpg

2. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Deadlift,squat gibi fazla ağırlık altına giricek hareketler yapmadığın sürece sorun olmaz boya hiçbir şekilde etki etmez rahat ol.

Daha sonra pilates yap internetten duruş bozukluğu hareketleri yaz ve araştır esnetme hareketlerinin sana büyük faydası olur

Uzman TV'ye gir orada bu tarz esnetme hareketleri vardı duruş bozukluğu nasıl giderilir yaz aramaya bulursun

Yüzme konusunda ise düz değil ters yüz ters yüzmenin duruş bozukluğuna yararı olur

Ayrıca şunu unutma duruş bozukluğu için yapman gerekli hareketleri iyice araştır bu sitede ''vücutgeliştirmetv'' ve ''uzmantv'' gibi sitelerde bir çok şey bulursun şunu unutma eğer kasları yanlış geliştirirsen duruş bozukluğu düzelmek yerine ARTAR.Her kasın birde ters etki kası vardır örneğin eğer ön omzu arka omuzdan ağır çalışırsan omuzların daha da öne gitmeye başlar bu yüzden dikkatli çalışmalı her bölgeyi eşit derece ve esneme çalışmalarına önem vererek çalışmalısın

KaslıEvlat bunu beğendi.
  3. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Sen öyle deyince korktum şimdi ya :/ Ama arada bir antrenöre ya da ordaki abilere sorarım onlar da beni yönlendirir herhalde.Yani şimdi sizin tavsiyeniz nedir ? spor salonuna gidiyimmi yoksa evde kalıp o egzersizlerle mi uğraşayım ?

mericboss99 bunu beğendi.
  4. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Korkma 1 yıla harika bir duruş elde edersin sadece DOĞRU çalışma ve biraz araştırma yapman gerekiyor.

KaslıEvlat bunu beğendi.
  5. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    T-bar Dumbell row , bent over row ! bu hareketler boy gelişimini yavaşlatır mı? maksimum 30 kg?

6. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Yani gidiyim spor salonuna öyle mi ?
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Haziran 2014 ---
    Başka fikri olan yok mu acaba ?

7. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
  8. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    bazenleri belim ağrıyo,bu negatif etki mi paşam?

9. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yani spor salonuna gitmemde fayda var mı ?

10. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    tabiki fayda var :)

11. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    1 ay mı? 1 ayda 100 gr bile kas kazanamazsın ki beslenme düzeni hakkında bir bilgin olmadığını düşünüyorum.

12. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Tabii ki bu 1 ay kağıt üzerinde yani boy gelişimime bir zarar vermeyip aynı zamanda da biraz kas yaparsam arkası gelir yani devam ederim ama yaşım küçük olduğu için şu an 1 aylık düşünüyorum ama faydasını görürsem 8-9 ay giderim belki de bir kaç yıl...
    E iyi o zaman ben ramazandan sonra başliyim bu spor salonu işine.
    İşi iyi bilen bi kişi gidip gitmemem konusunda beni biraz daha aydınlatabilir mi acaba ?

13. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim 1 ayda faydasını görürsem diyorsun fakat 3 ayda bile bişey bekleme 3 ay alışma dönemidir bu dönemde araştırır gerekli bilgileri yavaş yavaş beyne yüklemeye başlarsın arkasından uygularsın ve 6 ay gibi bir sürede değişimler gözle görülür bir hal alır. Ve tabiki 8-9 ay gidip bırakamazsın ilk 3-4 ay sıkılırsın senin için sıkıntılı olur ondan sonra adeta bağımlı olursun. Off günlerimde bile spora gitmek istiyor canım kendimi eksik hissediyorum :) Neyse diyeceğim şuki daha önünde kocamaaaan bir yol var. ;)

14. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Ne yani ilk 3 ay az da olsa bi değişim olmucak mı ? peki ya p90x'e ne demeli onda evde çalışarak 3 ayda harika bi vücut elde ediliyor ben spor salonunda 6 ayda ancak mı sonuca ulaşcam ? :/

15. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim değişim olur ama bilgi lazım. Ha diyince olmuyor. Sen bakma o 3 ayda harika vücut yaptım diyenlere(!) 3 ayda harika vücut olsaydı kimsenin kimseden farkı kalmazdı. Eğer bilgili bir hocan olursa ki türkiyede zor varsa bile çok para işte o zaman güzel bir beslenme ve idman ile 3 ayda güzel değişim alırsın. Ben her şeyimi programlarımı kendim araştırarak yaparım bu da kolay bir şey değil tabi ki. 6 ayda sonuca ulaşırsın demedim zaten 6 ay çok kısa bir süre gene ama hayatını değiştirmeye yardımcı olur.

16. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Kardeşim niye gidiyimmi diye soruyorsun hala Hayir spor boyuna etki etmicek rahat ol

KaslıEvlat bunu beğendi.
  17. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Spor boyuna hiç bir etki etmez. Al bende senin yaşındayken bilgisizde olsam yapıyordumbi aralar boyum 180 rahat ol yani :)

KaslıEvlat bunu beğendi.
  18. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Yok abi daha bugün okuldaki öğretmenime sordum kas yapmaya kalkışırsan vicudun büyümeye odaklanmak yerine kas yapmaya daha çok odaklanıp boyuna etki edecektir dedi.Ne yapsam bilemedim ya :/ ama sen uzadıysan ben de uzarım heralde en iyisi ben 1 aylığına gidiyim hem boy değişimlerini gözlerim hem de bilgi almış olurum ilgilendiğiniz için teşekkürler.

19. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Öüğretmenini dinle nede olsa o öğretmendir sen salla spor eğitmenlerini sen kendi öğretmenini dinle ;)

20. kralmert1997

kralmert1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    14 yaşında biri için 10 kg fazla bence ben 15 yaşımda başlamıştım vücut geliştirmeye 6 kg lık dumbelle başlamıştım sonradan arttı tabi
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2014 ---
    Ya al bir çift dumbell çalış :D güzel bi sırt çalışma programı bul forumdan bir gün dur bir gün çalış beslenmeni de ihmal etmezsen 4 aya iş biter sanırım

Sayfayı Paylaş