14 Yaş Kas Çalışması ve Kılların Boy Uzaması ile İlgisi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve erencems1 tarafından 16 Mart 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. erencems1

erencems1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba ben 14 yaşındayım, bu yaz tatiline kadar ayda 1 cm boyum uzuyordu ( 7 yıldır basketbol oynuyorum ) bu yaz tatilinde bi gerizekalılık yapıp günde 400 mekik 120 şınav çekmeye başladım. Sonra ne olduysa boyum yaz tatilinden beri 1 cm bile uzamadı 1.82'de kaldım bir çok takım arkadaşım beni geçti. Bacakta kollarda kıl var vücuttada biraz var. Ama yaz tatilinden öncede vardı uzuyordum kas çalıştıktan sonra durdu. Sizce napabilirim ? Geri nasıl uzayabilirim benim hayatım için çok önemli birşey hayatımı basketbola adamış birisiyim kendimi begenmislik olarak algılamayın ama cok iyi bir 4 numarayım ama uzayamayınca mevkimde düsüyor ve hic alısık olmadıgım mevkilere geliyorum. Uzaman durur sonra birden atarsın falan diyenler var hiç uzamassın kas çalıştın çünkü diyenler var doğrusu nedir çok önemli benim için nasıl uzayabilirim :( ?

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Mart 2013
  2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    öncelikle şınav mekikle alakası yok açık ve net söyleyebilirim.kendini gerizekalı vs gibi aşağılamana gerek yok :) forumu bol bol okumanı tavsiye ederim.

3. erencems1

erencems1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben çok gezdimde nerden bulabilecegimi söylerseniz seviniriim cok karmasık bir forum

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Anne, baba boyu ne kadar? belki genetiğinin sınırına gelmişsindir. boy işleri %90 genetikdir.

5. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    yanlış anlama ama böyle yaparsan o duruma düşürürsün kendini şınav mekiklen hiç alakası olamaz ha çok ağır squat girdim desen deadlift desen gene kesin bişey söylenemez benim tavsiyem barfikste çek bundan sonra ama yok şınav çektim boy uzamam durdu deme, yok öyle bişey daha da uzamassa max gelmişsin demektir ki bence gelmemiştir 14 çok erken genetiğine bağlı olarak 2 sene boyunca boyun uzar diye düşünüyorum iyi çalışmalar, başarılar.

6. erencems1

erencems1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Babam 1.78 Annem 1.62 teyzemin ogulları 1.98 ve 1.94 cm 2 kuzenim var uzun boylu.

Uzayama tekrar başlayayım ozaman şınavda barfikste çekerim tek isteğim uzamak.

7. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    erencems kesinlikle takma kafana.önceki mesajda da söylediğim gibi mekik şınavla alakası yok.basketbol oyuncusu fit ve güçlü olmayacak da kim olacak?sen sporuna devam et.o plakaların kapanması boy uzamasının durması için squatta presslerde 150-200 kilo altına yatman lzm anca belki o zaman kapanır.o da şuan ve önündeki birkaç yıl mümkün değil.ya boyun max. olmuştur(ki hızlı şekilde 2-3 sene daha yavaş şekilde de 20küsür yaşına kadar uzaman gerekli normalde)ya da uzaması biraz yavaşlamıştır.

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Ağır antrenman gh seviyende kas yapılanmasına harcanmış. Testosteronda artmış. Artışında kemik yoğunluğu artar. Ağır antranmanda gh kemikyoğunluğunu arttırır ve uzamanı engeller. Baskete devam erişeceğin uzukluktan sonra devam edersin. Kemik yapının uzaması devam edecektir.

Son düzenleme: 17 Mart 2013
  9. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    peki atakan_irresistable , 400 mekik 120 şınav ghnin çoğunluğunu kas yapılanmasına yöneltecek kadar ağır antrenmanmıdır?

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Bu sorunun cevabı subjectif tir. Kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Kişinin ağırlığı kas grubunun ölçü ve mukavemeti vs..

11. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    tabi orasını tahmin edebiliyorum fakat belli başlı hareketler kondisyon üzerine kurulu biraz.mesela başlarda 120 şınav insanı zorlarken bir yerden sonra 120 şınavı tek seferde çekmeye başlarsın.ama gh'nin çoğunluğunun boy uzamasını durduracak şekilde bu kadar kas yapımına yoğunlaşmasını algım pek almadı açıkçası.

12. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Şınav mekikle ilgisi yok bu işin belli bir yerden sonra uzama yavaşlar daha 21 yaşına kadar yolun var 14 yasında 182 boy zaten olması gerekenden bile fazla. bu yüzden zamana bırak

13. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    çoğu prof sporcu çocukluktan yetişmedir ve çocukken bile ciddi antremanlar yaparlar.bunlar kasları sonuna kadar zorlayacaktır genelde ve eğer boyu etkilese idi tv lerdeki sporcular hep 1.60 boyda olurdu.

kaka bunu beğendi.
  14. erencems1

erencems1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Herkesin yorumu için çok teşekkürler atakan abi dediklerinizi anlamasamda teşekkürler gh falan :) burkay dediğin dogru o sporcularda vücutla ugrasanlar 1.60 falan olurdu galiba onlarda cocukluktan baslıyorlar degilmi ?

15. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş