1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

14 Yaş, 57 Kilo

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve atakan966 tarafından 20 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yaşına göre karın kasları çok iyi diğer bölgelerde gelişime uygun gibi gözüküyo. 2 sene önce karın kasları benimde bukadar belirgindi salonda çalışmaya başladım hafiften yağlanma oldu beslemeyi yanlış yaptım sanırım sen bu hatayı yapma yaşına göre vücudun çok iyi korumanı öneririm

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    göğüs genetigin güzel fit bir vücut yakalamıssın bu yaşta fazla agırlık calısarak sakatlıklar yaşama fitligini koruman yeterli :)

atakan966 bunu beğendi.
  3. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Tesekkur ederim yorumunuz icin. artik salona basladim yani gelisimin artmasini umuyorum ve beklentilerim oldukca yuksek umarim hayal kirikligi yasamam. neyse ki yaglanma konusunda cok bi sorunum yok yani istesem de yaglanamam sanirim :)

4. burakdemiral98

burakdemiral98 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Merhaba yaşım 13 ben 3 kg'lik dambıl almıştım 4 hafta önce ama yetersiz olduğunu düşünüyorum. Sen kaç kg'lik dambıllarda çalışıyorsun ? Ben 5 kg'lik dambıl alıcam bende evde çalışıyorum.

Vücudun çok güzel tam fit sakın kas yığını olma :D

5. yeniyim

yeniyim Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    ölçüler ne durumda :)

6. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Fazlasıyla uzun bir aradan çıktım ve başlayalı henüz 1 ay oldu. ısınmak için ayarladıkları program daha yeni bitti, yani nerdeyse hiçbir değişiklik yok şuan ama yine de yazayım.

göğüs: 94-95
    kol: 32
    bel: 73-74
    omuz: 112
    kalf: 38
    bacak: 49

7. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Bende 14 yaşındayım 57 kiloyum :) Karın kaslarını nasıl yaptın? Hangi mide hareketlerini yapıyorsun ve kardiyo yapıyormusun söylermisin karın kası yapmak hiç kolay değildir ama sen benden daha iyi yapmışsın baklavalar daha büyük gözüküyor senin ve daha yağsız gözüküyorlar.Biceps ve göğüse önem ver biraz daha.Göğüs anatomisi falan iyide göğüs kaslarını biraz daha büyütsen iyi olur.

8. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten zayıf olduğum için kardiyo yapmıyordum ama artık salona başladım ısınma amaçlı kardiyo yapıyorum 10 dakika civarı. Göğüs ve biceps'deki eksik de kilodan kaynaklı biraz kilo almam lazım. Şuan salonda verilen programı uyguluyorum, normal crunch vb hareketler ama evde çalıştığım zamanlar ağırlıklı mekik çekiyordum ve bir gün sadece karın çalışıyodum. Yaklaşık 45 dakika sürüyodu yani ağır bir antremandı. Büyük gözükmesinin nedeni ağırlıklı çalışmamdan kaynaklı hedeflerinize göre değişir yani hangi hareket olduğu. Bu arada teşekkürler yorumlarınız için.

9. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Salonda 2. ayımdayım şuan. Bsn true mass kullanmaya başladım, kilo almayı planlıyorum. Şuan 62 kilo civarındayım 1 ayda 1.5 kilo civarı aldım, bu ay daha çok alacağımı umuyorum bsn ile. Ay sonunda yeni fotoğraflar ekleyeceğim konu güncel iyi sporlar :)

Bu arada, 1. ay bittikten sonra ölçümlerimi yaptırdım %13.6 yağ çıktı yani 8.5 kg kadar. İlk ölçtürdüğümde %11.9du ama görünüş olarak hiç bir farklılık yok nerdeyse. Acaba ölçümde mi bi yanlışlık var belim 75 cm boyum 176 sanki yağ oranı biraz fazla gibi.

Edit: ben makinede ölçtürdüm fakat internettekileri kullanınca %9 çıkıyor bu kadar fark olması normal değil sanki bir sorun var

10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    İyisin kardeşim :)

atakan966 bunu beğendi.
  11. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    İyi günler,

Salona başlayalı yaklaşık 4 ay civarı oldu. İyi bir gelişme kattetiğimi düşünüyorum biceps dışında. Ekteki fotoğraflarda zaten ayrıntılı olarak 3 aylık bir değişim var ölçümler vb.
    Benim sorunum şu ki göğüs, triceps, sırt vb gayet iyi ilerlerken bicepste bir ilerleme kaydedemedim programdan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama salondaki hocaya çok güveniyorum 16-17 senedir antrenörlük yapan birisi. Biceps programım şöyle:
    Dumbbell curls
    Dumbbell preacher curls
    Incline Dumbbell Curls
    Hammer curl ve barbell curl olmaması beni çok tedirgin ediyor sizce yetersiz program yeterli mi ?
    Ölçüler:
    1. ay:
    göğüs: 94-95
    kol: 32
    bel: 73-74
    omuz: 112
    kalf: 38
    bacak: 49
    kilo:62
    Şuan:
    kol:33
    Göğüs:101
    bel:74-75
    omuz:114-115
    bacak:51-52
    kilo:66

Son olarak, ölçümlerdeki yağ oranlarının tam olarak doğru olduğunu sanmıyorum özellikle 2. ölçümden önce çok az su içmiştim onun bile etkisi oluyor heralde.

Sayfayı Paylaş