14 yaşındayım ve vücut geliştirmek istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BerkAslan tarafından 17 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BerkAslan

BerkAslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar saygıdeğer abilerim. Size bugün bir soru soracağım;
    Şu anda ben 14 yaşında 1.73 boyunda 68 kilo birisiyim. Kick boksa 3 hafta önce yazıldım ve aksatmadan her haftasonu gidiyorum. Bu çalışmalar yaklaşık 2 saat ve çok yorucu oluyor. Ama bunun bana yeterli gelmediğinin farkındayım. Bu yüzden hafta içinde bir "Fitness Salonu" na gideceğim. Yağ oranımın fazla olduğunun farkındayım. 3-4 ay içinde toparlanmış bir vücut istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

2. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Çok genel bir soru sormuşsun ki bunların cevapları da Yeni Başlayanlar Bölümünde mevcut. Oraları okuduktan sonra aklına takılan şeyleri sorman daha mantıklı olur ama genel olarak; önce kendine bir çalışma programı çıkarırsın, sonrasında yağ oranını azaltmak için bir beslenme programı ya da en basitinden şeker miktarını düzenli olarak azaltıp hayatından çıkarırsın. Bu sayede ilk adımı atmış olursun. İlk aylar alışma evresidir. Biraz zorlanabilirsin, normalden fazla yorulabilirsin ama sonrasında geçer ve adapte olursun. Hangi hareket nereyi çalıştırır, süperset nedir, hangi günler çalışıp hangi günler dinlenmeli, ne yenmeli ne yenilmemeli... vb bunları sadece kendin araştırarak öğrenirsen senin için çok daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş