14 Yaşındayım kilo sorunum var ve seçemiyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve formlu99 tarafından 27 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. formlu99

formlu99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle merhaba hayırlı geceler 14 yaşında 1.77 boyunca 92 kiloyum kilom epey fazla fakat dışardan bakınca belli olmuyor ama tişörtü kullanınca rezalet bir vücut çıkıyor ortaya. Tekvando var ve kickbox ikisinden birine gitmek istiyorum fakat sitede veya diğer sitelerden arama yaptıgımda hep kickbox almış gibi duruyor ayrıca zayıflayıp mı gitmeliyim kickbox'a veya tekvando'ya yoksa gideyim orada kilo verirmiyim? veya hangisine gitmeliyim yorum atarsanız çok çok minnettar kalırım hatta hayatımın dönüş noktası olur bu şimdiden sağolun

2. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,öncelikle teakwando tekme üzerine dayalı bir spordur.Hocaların tanımlamasıyla %70 ayak %30 el.Sürekli tekmelerin kullanıldıgı bu sporda kilo vermek , formda kalmak mümkündür.Yalnız 1.77 boya 92 kilo kıyaslanırsa senin ayak açman - tekme atman pek mümkün olmayacaktır.Teakwandoda bel altı tekme olmadıgından bu sporu o kiloda önermem.
    Kick boks yada boks yapabilirsin diye düşünüyorum.Fakar fitnes - yada vg sana daha iyi gelecektir.Düzenli bir çalışmayla fazla kilolarından arınıp fit bir gorunume sahip olabilirsin ve ondan sonra istedigin güç sporuyla ugraşabilirsin.

3. AlperTR01

AlperTR01 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Hani diyorlarya tüm sporlarin temeli diye . Aynen o is önce fizigini oturtup ondan sonra gitmelisin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. IOktayI

IOktayI Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Bursa
    Benim tercihim bokstan yana. Tekme barındıran sporlar seni çok zorlar ve bir süre sonra seninde canın sıkılır. Boksta ise daha fazla efor sarf edeceğinden daha hızlı vücudunu forma sokarsın.

5. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul

Kickbox vücut tipin için rahat olmayabilir. yıllarca profesyonel boksla uğraştım (BOKS) kickbox değil. İdmanlarda kelimenin tam anlamiyla yerlere yapıştırıyordu bizi kulakları çınlasın muammer hoca. Çok etkileyici ve zinde hissettirici bir spordur. Kickbox karışıktır zordur ancak temeli onun da boksa dayanır. Kickbox biraz daha çeviklik işi. Tekvandoyu şahsen ben sevmiyorum bana itici geliyor :D İyi antrenmanlar dilerim

6. formlu99

formlu99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yani kilo vermeden olmazmı?
    Çok teşekkrler

7. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Olur neden olmasın, ancak ben ikisininde antrenmanına girdim eğer amacin ter atmak yorulmak yağ yakmak ise ben boks derim şahsen ikiside değerli mücadele sporudur. Ancak altını çizeyim boks bir olimpik spordur. Kickbox olimpik spor değildir. Olimpiyatlarda yoktur. Yani bu aslında bir çok şeyi kısaca özetliyor :) Profesyonel boks tehlikelidir. Ancak sizin gibi yeni başlayan ve amacı kondisyon - yağ yakımı vb olan kişiler için amatör boks antrenmanları hem keyifli hem öğretici hem de işlevsedir. İyi akşamlar dilerim

8. Frank3nst3iN

Frank3nst3iN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Boks olimpiyatlarda var kick boks yok, ama kick boks da olimpiyatlara alınıcak buna bu yönden bakmamak gerekir.Senin kilon fazla bacak kaldırmak zor olabilir ben boksa gidiyorum 1.73 boy 57 kiloyum ve boks gayet zevkli ama banada boks kilo olmayınca zor sen boksa git kilo verirsin ter dökersin çeviklik kazanırsın ama sadece boks ile çok kilo verebileceğini düşünmüyorum açıkcası . Bir diyet programı hazırla bunlar google üzerinde mevcuttur uygularsan kilo verirsin.İstersen googledan değilde direk bir diyetisyene de gidebilirsin ki bu daha mantıklıdır.

9. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Kickbox kesin olarak olimpiyatlara eklenicek. hmm sanırım sen ekleyeceksin ? bu kadar kesin konuştuğuna göre :) Her olimpiyat öncesi başvuru üstüne başvuru yapılıyor ama.... :)

10. Frank3nst3iN

Frank3nst3iN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Kesinlikle eklenicek demedim, bilgehan abimiz bu konu hakkında olumlu şeyler söykedi bende o yüzden diyorum. :)

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Ata0743

Ata0743 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kütahya
    arkadaşlar bende 14 yaşındayım 1.77 boyunda ve 78 kiloyum bende taekwando salonuna kaydoldum taekwondoda tekmeler daha iyi oluyor diğer sporlara göre bizim salonda hem taekwondo hem karma dövüş öğreniyoruz böyle 1 yıl falnan taekwondo yaptıktan sonra muay thai yapmayı düşünüyorum sizce nasıl olur altyapı taekwondo olarak sonra muay thai iyi olurmu sizce

12. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    14 yaşında kilo vermek isteyen arkadas lar , sporun hangisini yaparsanız yapın kilo verirsiniz, hele bu yaşta. bırakmayacağınız bir spor seçin, ulaşımınız rahat olsun yeter. Kilosu 92 olan arkadas için ise bok,s güreş veya judoyu öneririm.

13. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Güzel kardeşim yaşın henüz çok genç zamanla vücudun fazlan varsa atar sen sporunu yap 16 17 18 li yaşlarda değişimin olacaktır :)

Sayfayı Paylaş