14 yaşındayım detaylar içerde

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hasan7410 tarafından 4 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. hasan7410

hasan7410 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    9. sınıf
    Yer:
    istanbul
    14 yaşındayım 1,81 cm boyum var 71 kiloyum göbek ve kalça bölgesinde yağlarım var
    özellikle kalça bölgesinde :( .
    arkadaşlarım dalga geçiyor koca kalçalı diye. forumu araştırıyorum bir kac gündür ama birde konu açıp yardım isteyeyim dedim.
    evimde 2x 4kg dumbell'larım var. vede adını tam bilmediğim üzerinde hareket yapılan sehpam var 45 cm genişlikte 1,20 cm uzunlukta. yani ben gerçekten vücut geliştirmeye başlamak istiyorum, ama yağlarımı nasıl eriteceğimide bilemiyorum. bana yardımcı olurmusunuz ? :confused: sıkı çalışma yapacak vaktim var dumbelllls
    .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:03 ----------

gerekirse resim koyabilirim..

2. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Yağlarını eritmek için, sabah güzel bi kahvaltı yapacaksın. Güzelden kastım okulda seni öğle arasına kadar tok tutacak besin değeri yüksek bir kahvaltı. Mesela:

125 ml süt ile yulaf ezmesi.
    2 dilim peynir ( Light olmasına gerek yok henüz çok küçüksün ve büyüme dönemindesin )
    1 bardak taze sıkılmış meyve suyu ya da 2,3 tatlı kaşığı bal, pekmez.
    2-3 dilim ekmek.

Bu kahvaltı hem metabolizmanı mükemmel başlatır hem de tok kalıp okul kantinine saldırmanı engeller.

Gelelim öğle yemeğine eğer ağırlık çalışmayı düşünüyorsan pilav ve makarnaya önem vermelisin. Merak etme dozajı uygun tuttuğunda kilo yapmaz hatta çok faydalıdır. Ancak akşam yemeğini geç saatlere bırakma. Yani saat 19:30'dan sonra midenden içer sadece su ve türevleri girsin. Meyve de yiyebilirsin. Yatmadan önce 1 bardak süt çok iyi olur. Antreman programını forumda yeni başlayanlar bölümünden bulabilirsin. Anladığım kadarıyla amacın yağ yakmak. Bunun için cardio çalışmaları yapmalısın ( koşu bandı, bisiklet gibi ).

İlla ki salonda ki koşu bandı lazım değil. Aşağıya inip yokuş in-çık, 45 dk tempolu yürü.

Kilon o kadar fazla değil zaten boyuna göre. O kadar da takma kafana büyüme çağındasın daha.

Admin1 bunu beğendi.
  3. hasan7410

hasan7410 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    9. sınıf
    Yer:
    istanbul
    o dediklerine harfiyen uyacağım ama merak ettiğim birşey daha var bi arkadaşm sabah aç karınla bir bardak soğuk su içip 500 mekik çekebildiğini iddia ediyor böyle birşey yapılabilirmi ??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:09 ----------

birde yulaf ezmesini nerede bulabilirim marketlerde varmıdır ? yoksa aktarlaramı gidiym ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:13 ----------

birde yulaf ezmesi derken cornflakes flnmı yoksa pul pul olupta sütle pişirilenmi ?

4. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Diyet ile yağ yakarsan bu sana VG ye başlaman için en az 2 ay kaybettirir ki diyette kaslarına yeteri kadar protein yollayamazsın.

Fazla bi kilon yok yaw 1.81 boyda 71kg oldukca normal bence.Her akşam tempolu yürüyüş ve hafif tempo koşu işini görücektir tabi bide egzersiz step tarzında hareketler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:15 ----------

1000 mekikte çekilir ama hiç bir işe yaramaz ki :) :) onun çektiği yarım mekiktir tam mekikte 500 cekebilen insan hiç görmedm ^^

Yulaf ezmesi Eti nin var en guzeli her markette bulabilirsin :)

AnkTıp92 sana sormuş ama bnde cevap vereym dedm kbakma :)

AnkTıp92 ve Admin1 bunu beğendi.
  5. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38

Tam tersi dicektin heralde.500 Tam mekiktir.1000 yarım mekik çekebilen insan görmedim..Ben tam ile 200 tane çekerken yarım ile 50-60 ta tıkanıyorum.

Admin1 bunu beğendi.
  6. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Yerde sırt üstü yatarken vücudu kaldırıp 90derece olana kadar olan mekikten bahsediyorum :) kısa mekik demek istedgimde crunh değil hocam hani 10cm inip kalkma varya ondan bahsettm o daha basit sanki

Admin1 bunu beğendi.
  7. hasan7410

hasan7410 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    9. sınıf
    Yer:
    istanbul
    bu dedikleriniz iyi şeylerde abicim ben süt içemiyorumki içerken midem kalkıyor. :S

Admin1 bunu beğendi.
  8. beko431

beko431 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ercin arkadaşın fazla kilosu olmadığını söylemişsin doğru boyuna göre kilosu normal ama 70 kilo var 70 kilo var atıyorum birisinin 10 kilo yağı var diğerinin 30 kilo yağı var ama aynı kilodalar :)

sana tavsiyem fazla yağ içermeyen besin değeri yüksek besinlerle beslenmen ve okuldan sonra fln artık ne zaman boşsan düşük tempolu uzun bi koş mutlaka faydası olacaktır ve edede artık max setlersen 3-4 set yap mekikte aynı şekilde max 3-4 set dumbellarlada konsantre haraketler dediğimiz %100 bölgeyi etkileyen hararektlerle çalış

Başarılar!

hasan7410 ve Admin1 bunu beğendi.
  9. hasan7410

hasan7410 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    9. sınıf
    Yer:
    istanbul
    söylediklerin için saol birde süt içememe olayı ile ilgili ne düşünüyorsunuz bi sorun olurmu.

10. beko431

beko431 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    benim eniştem 8 ayda türkiye 3. olmuş zamanında benide bu olaya o başlattı.Spor yaptığı zamanlarda günde en az 2 lt süt içtiğini söylüyor bende süt içme konusunda hiç sıkıntım yok günde 1 lt indiriyorum ama büyük bölümünü gece almanı tavsiye ederim vücut gece boyu protein alır

11. hasan7410

hasan7410 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    9. sınıf
    Yer:
    istanbul
    içmeyi denerim kusmazsam :S

Sayfayı Paylaş