14 yaşındayım abilerimden yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve denizgnr97 tarafından 26 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Merhaba foruma yeni üye oldum ama uzun süredir takip ediyorum çok yararlı bir kaynak bunun için öncelikle teşekkür ederim.

Ben yaklaşık 2 aydır evdeki dumbell ve göğüs yayı gibi ekipmanlarımla çalışıyorum sbs dolayısıyla spor salonuna kayıt olamadım. 2 ay önce 79 kilo ve 1.71 boyundaydım ve hafif kilolu bir görüntüm vardı ama görüntüm anormal değildi bugün 73 kiloyum ve boyum 1.72 çevremdeki kişilerde inceldiğimi söylüyor ama hala yeterli düzeyde değil zira 2 ay önce vücut yağ oranım %24 iken şimdi %16.
    Sormak istediğim yaz döneminde gerek lise yerleştirmelerim şehir dışı seyahatleri tatil vb. nedenlerle salona kayıt olamıyorum ramazan bayramından önce fakat o zamana kadar etkili bir şekilde amatörce de olsa yağ yakıp kas çalışmaya devam etmek istiyorum haftada 5 gün ağırlık çalışıyorum(kas gruplarını dinlendirerek) ve buna kardiyo programı da eklemek istiyorum şu ana kadar düzenli kardiyo yapmadım. Beslenme derseniz rutinim şu anda şu şekilde:
    (kilo sorunum olduğundan karb. düşük tutmaya çalışıyorum.
    Kahvaltı
    *3tam yumurtalı ve 80-100gr. peynirli omlet
    *1 kase 80-100 gr yulaf ezmesi
    *yaklaşık 350 ml yarım yağlı süt
    *2 dilim tam buğday veya köy ekmeği
    Ara Öğün
    *kuru ve normal meyve (elma ve 1-2 avuç kuru üzüm vb.)

Öğlen(idman önü)
    *1 tam yumutra 50 gr. peynirli omlet veya haşlanmış yumurta 50 gr. lor peyniri
    *100gr. ton balığı
    *bir bardak süt
    *2 dilim tam buğday veya köy ekmeği

Ara Öğün(idmandan sonra)
    hemen 10-15dk sonra: bir bardak meyve suyu, kuru meyve veya 2-3 diş çikolata
    1 saat sonra:100-200gr. tavuk eti veya köfte, küçük kase yoğurt, 2 dilim ekmek

Akşam
    Akşam öğünüm değişiyor ama genelde baklagil veya yine bir hayvansal protein kaynağım ya akşam ya da antrenmandan sonra oluyor.

Yatmadan 30dk. önce bir bardak süt
    sizce eksiklerim neler yağ yakma amacına göre değerlendirirsek şimdiden teşekkür ederim :)

2. LykiaZippo

LykiaZippo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Öncelikle merhaba bende 14 yaşındayım.Şahsen hiç ekmek yememeye çalışıyorum birde 1 tane ara öğününğ çıkarmayı dene.Kardioyada başla derim salona yazılma dışar da koş mesela.Bu arada bende 169 73-72 kiloyum allah yardımcımız olsun.

3. ahmet279

ahmet279 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben mi zayıfım yaş 14 1.70 boy 55 kg :S 4 kg dumbel ile çalışıyorum

4. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    2 ayda yağ oranını %24 den %16a nasıl indirdin? emin misin o değerlere?

5. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    ya aslında tam 2 ay değil yaklaşık 3-3.5 aya dayanıyor ama o ilk ay amatörce çalışıyordum açıkçası biraz bodybuıldıngın inceliklerini yeterince öğrendiğimi düşündüğümde bir program yaptım o ilk ay sanıyorum daha çok kalori yakmama yardımcı oldu

Sayfayı Paylaş