14 yaşında fitness

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mami kmp tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    abiler demisin ama :) ben yazdım sorun olmaz umarım
    neye dedi bunu? neleri kapsıyor nasıl bir salon?

mami kmp bunu beğendi.
  2. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yahu şu bayan arkadaşımızla tartışmayın bence, kendisi her konuda çok donanımlı, her sporda profesyonel ve her türlü sporcunun genetiğinden ve sporun kimyasından çok iyi anlayan biridir, aman ha sizi de rezil etmesin tartışırken şayet ben kendisine karşıt 1-2 görüş sununca hemen sıvışmıştı ortadan biraz sıkışırsa bu konudan da sıvışacak zaten, "verdiğim rahatsızlık için özür dilerim okuyan arkadaşlar rahatsız olmasın" ayağına :D Kendisinin sayısız birinciliği ve farklı dereceleri de vardır ayrıca, her zora sıkıştığında ortaya atar, burada da demesine az kalmış :D Konuyla ilgili bir yorum yapmıyorum zaten. Eğer senin 60 yaşındaki bi tanıdığının vücudu gönderdiğin Arnold fotosundan daha iyiyse onu da koy buraya, gençlerimizi spora özendirmeyelim bizde :D Kaldı ki Arnold'un şu yaşında terminatör 5 için tutturduğu formu görsen ben sporcu muyum diye intihar edersin. Profesyonel sporcuları saf anabolik steroidden olmuş gibi tanıttın ya daha ne diyeyim ki ben.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:43 ----------

Abicim sende yazıl salona, zaten başladığın gibi 80-90 kiloyla çalışacak değilsin ya ne korkuyorsun bu kadar, yapacağın hepi topu birkaç hareket. Hard Core yapmayacaksın ya bu işi, beslenmene dikkat et sporla beraber. Bu iş zaten sabır işi şimdi başlasan da senin kemiklerine baskı yapacak denen ağırlığın altına ancak 3-4 yıl sonra girebilirsin, ha bu arada arkadaşların çoğu söylemiş zaten ama bu konuda çok örnek var profesyonellerden boyu 1.80 ve üstü olan ki bunlar bu işi en üst düzeyde yapmış insanlar. Genetikte yoksa o adam ne kullanırsa kullansın boy uzaması durmaz veya devam etmez tamamen genetik olay, şans meselesi.

mami kmp bunu beğendi.
  3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    vücut geliştirmenin boy uzamasını engellediğine dair bilimse bir kanıt varmı ?

YOK

tam gaz devam thums:

mami kmp bunu beğendi.
  4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Bildiğini soyle sadece. benim değim birseye yorum yapma benle ugrasma.Okuyan bir adimn varsa yardımcı olabilir mi? Bu arkadasın amacı benim abone olduğum konlarda tartısma yaratmak.

mami kmp bunu beğendi.
  5. mami kmp

mami kmp Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bir tek duş var ama donanımlı biryer bir hocasıyla konuştum onun vücudu da baya iyiydi. Abi dediğim için özür dilerim seni erkek sanmıştım. :D

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Sen begendiysen evine yakında aksatmadan gideceksen paranı bosuna harcamazsın En önemli sey benim icin salonun evine yakın olması.

mami kmp bunu beğendi.
  7. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

bende ilkte öyle sanmıştım ne yalan söyliyim umarım alınmazsın garbage :) benim gittiğim salon 3 ay 220 tl seninki bayağı ucuz bence buraya göre tabi ben aylık gitsem 90 olur zaten buralarda 150 de zor bulunur zaten duş olur bi başka nolcak ki bir de ısıtma sistemi olur olsa olsa ancak o kadar saunalı falan arıyorsan bilemem öyleleride mevcutmuş tabi ben ziyaret etmedim hiç ama.150 tl iyi güzel bence ya yeri de beğendiysen.

8. mami kmp

mami kmp Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bizim eve en yakın salon ve eski okulumun yakınında olduğu için aksatacağımı düşünmüyorum.

9. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Eve yakın olması iyi bence bizim evin dibinde de değil de yakınlığı iyi oluyor yazın gitmeye üşenmen azalıyor ve kışın da rahat oluyor salonda duş almak yerine evde de duş alabilirsin hem yakınsa rahat oluyor :)
    boy uzamasını engellediğine dair konuşma olmaktan çıkmıştı açıkça söylemek gerekirse doku zedelenmesinden dolayı yavaşlatabilir burda konu daha çok sağlık ve gelişime yöneldi haberdar etmek istedim boy konusunu artık tartışan olduğunu sanmıyorum.

10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    evet eve yakın olması çok önemli fakat daha önemlisi alet eksikliği olmayan ve iyi spor eğitmenleriyle dolu refah modern bir spor salonu olmasıdır inan öyle spor salonları varki evde iki çift dumbbell ile çalışsan daha iyi verim alırsın o derece

1 kişi bunu beğeniyor.
  11. mami kmp

mami kmp Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Benim gittiğim salon gayet modern hocası da iyi birine benziyor ben çok beğendim 1 hafta içinde yazılıcam.Eylül de başlarım

12. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Ben de yazabilioyorum Özüre gerek yok nezaketin icinde tesekkur

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:27 ----------

Gokhan :)
    Aynı sekilde yanlıs anlayacak bir durum yok. Sana da tesekkur

13. Cleoder

Cleoder Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Benim spor aylık 60 yani 3 ay 180 ediyor. 150 iyi bence de. Bizim sporda genel olarak birçok alet var ve ayriyetten sadece duş var sende olduğu gibi, fiyat uygun gidiş-geliş problem değilse yazıl bence.

14. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kesinlikle öyle, sabah akşam senle uğraşıyorum hep senle tartışma hayalleri kuruyorum en büyük hayalim bi gün senle yüz yüze tartışmak :) Ben en senle uğraşıyorum ne de tartışıyorum sen anlamadığın konulara yorum yaptığın için sorun oluyor. Derecelerinden ne zaman bahsedecek diyordum zaten bahsetmişsin bile, ben görmemişim pardon. Ayrıca hangi sporda derecelerin var çok merak ettim. Konu bu sporda boy tartışması ve herkes bildiğini konuşuyor bilimsel açıklamaları baz alıyor, arkadaşa kaynak göster demişsin acaba sen kendi söylediklerine bir kaynak gösterebilir misin ? Arnold boy konusunda örnek veriliyor kalkıyorsun Arnold'un 60 yaşındaki fotosunu koyuyorsun. Bu sporda bir genç sorduğunda tabii ki bu spora erken yaşlarda başlayan ve boy olarak ortalamaya göre uzun olan sporcular örnek gösterilecektir. Arnol Schwarzenegger, Lou Ferrigno, Mike Katz Kevin Levrone, Toney Freeman bunlara sadece birkaç örnektir daha bunlar gibi onlarcası sayılabilir. Sen kalkıp hiçbir dayanağın olmadan nasıl 12-13 yaşında başlama boy uzaması durur diyebiliyorsun. Babası 1.85 üstü annesi 1.70 üstü olup bu spora başladıktan sonra 1.80 altında kalan birini göster bana desem gösterebilir misin. Durduğun yerden yok steroid kullanıyorlar yok kemik geliştirici iğneler var aklınız almaz deyip duruyorsun o dediklerin vücut geliştirme aleminde çerez yerini almış şeyler zaten onları kimse küçük yaşta kemik gelişimi için kullanmıyor bu sporda. Adamın 60 yaşında fit bile sayılabilecek bir fotosunu koymuş neyi ispatlamaya çalışıyorsun, boyu mu kısalmış yani ? Konumuz burada boy ve sen adamın vücudundan bahsediyorsun, sence de abes kaçmıyor mu ? Ha eğer illa ileriki dönemdeki vücutlarını merak ediyorsan koyayım buraya bir kaç tane.

Lou Ferrigno;

Arnold Schwarzenegger;

Ed Corney;

Frank Zane;

Larry Scott;

Bunların hepsi gençliğinde en ağır şekilde bu sporu yapmış adamlar ve bu fotoların hepsi onların 60'lı yaşlarındaki halleri. Eğer senin 60 yaşlarında şuan fiziği daha iyi durumda tanıdığın biri varsa onun da fotosunu koyarsan memnun oluruz. Spor yapmadan daha iyisi oluyorsa ben şu dakika bırakırım şahsen sporu, tabi sen şimdi demeye başlarsın yine bu adamlar neler neler kullanmış sizin yediklerinizle aynı değil diye, ama hiçbirinin o yaşta kullandığını sanmıyorum artık sonlandırmışlardır herhalde diye düşünüyorum, varsa elinde 60 yaşında iğne vururken görüntüleri falan onları da koy çekinme.

Tutturmuşsun bir profesyonellik ayağıdır gidiyorsun buradaki her arkadaş amatör veya profesyonel spor yapıyordur ve bir kısmının da farklı alanlarda başarıları vardır buna emin ol ama ben bugüne kadar kimsenin çıkıp yok şöyleydim böyleydim diye böbürlendiğini görmedim. Büyük insan olmak bir parça da mütevazilik gerektirir çünkü. Ayrıca hep başkalarının kontrolünde beslendiğini başkalarının senin beslenmeni hesapladığını söylemişsin, bu sporu ciddiyetle yapan hemen hemen herkes beslenmesini büyük bir ciddiyetle kendisi ayarlar sen şimdi hiç kendi beslenmeni hesaplamakla uğraşmamış biri olarak onlardan daha iyi bildiğini mi söylüyorsun. Sporu da hep kontrol altında yaptığını söylüyorsun o zaman programını en ince ayrıntısına kadar hesaplayıp kendi ayarlayan insanlarla burada kendi bilgini nasıl karşılaştırıyorsun ? Profesyoneller beni çalıştırdı diyorsun bizi sokaktaki tinerciler falan mı çalıştırıyor salonda zannediyorsun ? Senin o profesyonel dediklerini 60 kere cebinden çıkaracak antrenörlerimiz var bizim onlarla çalışıyoruz, eğer kıstasın mahalle arası salonlar ise orasını bilemem tabii :)

Tekrarlıyorum bu sporu ciddiyetle yapan hiç kimse bilinçsiz değildir, hepsi her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırı, gerektiğinde kendinden daha bilgili abisi, antrenörü artık kim olursa ona sormaktan ondan yardım almaktan da çekinmez. Böyle insanlara kalkıp bilmişlik tasladığın zaman tabii ki tepki göstereceğim sana. Beslenmenin, dinlenmenin bu kadar önemli olduğu bir spor dalı daha gösterebilir misin bana ? Antrenmanımızı beslenmemizi uykumuzu en ince ayrıntılarına kadar düzenleyip onlara uyuyoruz sırf 1 milim daha ilerlemek için, sen bunu yapan hiçbir insana burada kalkıp; "ben senden daha iyi biliyorum, bilgisizsin donanımsızsın" gibi şeyler söyleyemezsin. İnsanların bilgilerini deneyimlerini hor göremezsin. Yaptığımız şeyi bu kadar küçük göremezsin. O kadar konuşmanın üstüne "Tamam yiaa Arnold sizin ilahınızmış ehehe" gibi ukalaca ve tamamen konuyu saptıracak ve insanların dikkatini başka yöne çekecek, asıl meseleden uzaklaştırıp onları küçük düşürmeye çalışamazsın. Bak bunları yazarken benim de uyku vaktim geldi mesela şimdi uyuyacağım, neden ? İsteklerime 1 adım daha yaklaşabilmek için. Hadi iyi geceler sana da. Yazacağın bir şey olursa yarın veririm cevabını merak etme. Ayrıca her zora düştüğünde yöneticileri çağırma yoluna gitme, konuştuklarını haklı gerekçelere dayandırmayı öğren biraz.

15. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    sana cok basit anlatmaya calısacagım. Bu ornek verdiğin adamların bu halde olmaları normal diyoruz. neden diyoruz? bu adamların bu halde olmarı kucuk yaslardan beri doktor kontrollerinde porefesyonelleri elinde yaptıkları icin. Bu admlar aldıkları her maddeyi binvir kontrol altında aldıkları icin.,
    Sen burada salona 150 Tl cok mu diyen şnsanlara bunları ornek gosterip sende olursun ne bulursan ic kaldır kaldırabildiğin kadar bak Arnold yapmıs dersen dogru yonlendirmezsin, gelisiminde sorun olabilir. 12 yasında insanın kemikleri zarar gorurebilir eklem bozuklukları olabilir. iyice okusaydın anlardın benim %100 boyu kısaltmaz ama eklemler kıkırdaklara zarar verir dediğim anlardın. Bu arada benim naslı spor yaptıgım resmimden belli
    Eger cevap vermeden durabilirsen o iraden varsa sevinirim. Spor irade isidir. Diger konuda nasıl sana cevap vermediysem bu konuda da son sana hitaben yazsımdır. zaten rahatsızlğımı gerekli yerlere ilettim.

16. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    En baştan kilitlenmesi gereken bir konu.

Forum Kuralları:

24- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmışmıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..

Kişisel tartışmaya giren arkadaşları da ayrıca uyarmış olayım!

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş