14 yaşında fitness

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mami kmp tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    19 yaşından öncede başlanabilir hele ki profesyonel olunacaksa Arnold Schwarzenegger 13 yaşında başladı boyu 1.88 Lou Ferrignoda 19dan önce başladı boyu 1.95 ancak profesyonellik gibi hayali olmayan 16 yaşını bekleyebilir hardcore body building için

mami kmp bunu beğendi.
  2. mami kmp

mami kmp Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bunuda dikkate almalıyız bence

3. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Ben de onu dedim ama bir suru de boyu kısa olan gösterebiliriz. ben body den anlamam ama emin oldugum sey agır agırlık altına girmek genc yasta kemik gelisimin engeller. Bunu Ortopedistler daha dogru olarak soyleyeceklerdir.

mami kmp bunu beğendi.
  4. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Amerika Pediatri Derneği vücut geliştirmenin boy uzamasına herhangibir etkisi olmadığını söylüyor.Kendimden örnek vereyim yaklaşık 15 yaşındayken squat , hacksquat , dumbell press , arnold press , military press hepsini yapmama rağmen başlagınçta 1.71 iken 4 ay sonra 1.74 olmuştum şuan 17 yaşında sayılırım daha sonra ara vermiştim yeniden başladığımda boyum 1.75 ti şuan 1.78 oldu 5.aydayım bende bir sıkıntı var herhalde? ya da bu sporun boy uzamasına herhangibir etkisi olmuyor.Evde pc başında geçirdiğim günlerde yazın 2-3 cm uzarsam seviniyordum eğer inandırıcı gelmediyse Jeff Seid'i bir araştır derim 12 yaşında başlamış arkadaş 19 yaşında boyu 1.80 ayrıca squat felan filan her türlü hareketi yapmış sürekli.

rockybalboa7 ve mami kmp bunu beğendi.
  5. mami kmp

mami kmp Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Anladığım kadarıyla gelişim çağında body yapılması kemik gelişimini engeller.Fitness ise boyu kısaltmaz ama sadece kasları sıkılaştırır.Eğer yapılmak isteniyorsa düşük kilolarda yapılması gerekir.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    işte burada boy uzamasının genetik olduğunu anlıyoruz aslında boy uzamasının durmasından çok gelişim çağında hardcore çalışmak sakatlığa neden olabilir o yüzden 16 yaş dedim ama 19 yaşına kadarda beklemek gerekmez 16-17 gibi gayette başlanabilir ancak çok ağır kilolarla ense press ve squat hareketlerini gelişim dönemi tam durduğunda yapılması taraftarıyım

7. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye

Merhaba
    Amerikan Pediatri dernegi diyor derken kaynak nedir?Linki atabilirmisin? Bende birkaç kaynak araştırabilirim zarar verdiğini söyleyen.
    Sen kendinen örnek vermeissin ama senin gelisimin genel gecer kuralları hice saymak anlamına gelemz. Sunun gibi dusun, sigara kanser riskin arttırır. ben icerim kanser olurum sen icersin kanser olmazsın. Bu sigaranın zararsız oldugu anlamını cıkarmaz. Sadece sana zararı olmamıstır ama tıbben zararlıdır.
    Bu da aynı durum kemige baskı erken yaslarda gelisimi engeller genel olarak. Bu demek değil ki 10 cm daha kısa olursun. insanın vucudunu gelistirebilceği en iyi yas 17 - 22 arası 12 -13 yasında ancak kendi vucut agırlıyla calısması uygun. Burada ki sorun kıkırdakların zedelenceği va zarar gormesi. 12-13 yasında sadece profesyonel olacak yarısmaya girecek sporcular belli program ve kontrol dahilinde hazırlanır. Onların egitim çalışması farklı. Bahsettiginiz isimler sanırım dunya capında profesyonellerdir ve belirli bir porgram dahilinde sadece isleri budur. Yedikleri ictikleri kullandıkları sizinkinden farklıdır. Kemikleri kuvettlendiren cok agır ilaclar var mesela. Bunları kullanmıslardır. Bu forumda profesyonel spor yapmayan 12 13 yasındaki insanlara cok agır kaldırabilirsiniz denmesini dogru bulmuyorum. Bilim boy meselsini tartısıyorken burdan kesin karar verilmemeli. Bu konuun bir uzmanı varsa ve bizi aydınlatırsa kabul ederim.

Asağıda formun eski ve takip edilen uyelerinden birinin yazısını yukarada yazıldığı gibi bir kere daha hatırlatmak istedim.

FleXoR´isimli üyeden Alıntı [​IMG]
    S: Vücut geliştirme boyu kısaltır mı?
    C:Yapılan araştırmalar gelişimi devam eden kemiklerin baskıya maruz kalması sonucu daha çabuk sertleştiklerini göstermiştir.Ağırlık çalışmaları sonucu hem kemikler erken sertleşmekte hem de gelişen kas dokusu nedeniyle tendonlar kemikleri tutmaktadır.Bu nedenlerden dolayı ergenlik çağında yani büyüme safhasında ağır antrenman teknikleri uygulanmamalıdır.Yalnız bir temel oluşturmak üzere düşük ağırlıklar ile kültür fizik hareketleri uygulanabilir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:09 ----------

Sakin ol Rocky :) aynı dili konusyoruz zaten:)

8. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Vücut Geliştirme Boy Uzamasını Engeller Mi?

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sonuç olarak konuyu açan arkadaşımıza diyeceğim şu evet şimdi fitness yapabilirsin için rahat olsun ancak hardcore bb için beklemelisin yazdım zaten nedenini sakatlık çıkabilir ha çıkmayadabilir boyunda uzun olabilirde ama herkes jeff seid yada Arnold gibi olmayadabilir neticede buradaki tavsiyeler sağlığını etkileceğinden riskli bir yorumda bulunmak istemiyorum birde bilim kendini yeniliyor sonuçta bugün doğru bildiklerimiz yarın yanlış olabilir onun için kesinde konuşmak doğru değil bence ayrıca proların imkanı geniş antranörleri var doktorları var var oğlu var yani onun için amatör sporculara git 13-14 yaşında başla demek riskli olabilir

Son düzenleme: 26 Ağustos 2013
  10. mami kmp

mami kmp Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben profesyonel düşünmediğim için şimdilik fitness a başlıyıcam 16 17 yaşında body e başlarım.Bide profesyonel düşünenler için söylüyorum bu ülkede işiniz çok zor.

Son düzenleme: 26 Ağustos 2013
    rockybalboa7 ve (silinen üye bunu beğendi.
  11. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Dayanağın bu yani? Bu yazıya istinaden kesin kemiklere boya kıkırdaklara bir zararı yoktur diyorsun.
    Sayfa zaten tamamen profesyonel görüntüye sahip :) İnsanları emin olmadğımız konularda yanlıs yonlendirmeyelim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:33 ----------

Son bir not. Ben o sitede sovyet kuvveti yazıyorya o ulkede dogdum buyudum ve profesyonel oldum. O bildiğiniz sovyet sporcuları eskidendi ve onlar sadece yemek protein tozu gibi seylerle olmuyor. Sovyetler birligi zamanında atlet demek insan demek değildi. Aklının alamayacağı seyler kullandılar kemikleri erimesin kuvetlensin diye. Bilgilendirmek istedimç

12. mami kmp

mami kmp Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Fitness ta protein tozuna gerek var mı ?

13. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Ben sana bilimsel olarak kaynak budur demedim.Linkini attığım yazıda adam pediyatri kurumunun engellemediğine dair sözleri vardı.Madem kıkardaklara ve kemiklere erken yaşta bir zararı olur diyorsun Jeff Seid örneğine ne cevap vereceksin? Arnold örneğine 1.88 boyu vardı yanılmıyorsam hardcore body yapıyordu küçük yaştan itibaren acaba neden yurt dışında 13-14 yaşından itibaren çocuklar bu spora başlıyor?Neden 1-2 taneden fazla uluslararası başarı yakalamış bir sporcumuz yok?Çünkü her zaman işin kolayına kaçarız engeller yapma 20 yaşını bekle neden? ben 16 yaşında başladım 20 yaşında 4 yıllık vücudum olacak ve ısrarla boya felan etkisi olmadığını söylüyorum.Eğer engellediği yönünde elinde bilimsel bir kanıt varsa sende link atabilirsin.

14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    normal besinlerden gerekli proteini alabiliyorsanız yoktur protein tozu ek besindir

15. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Amerikan pediatri dernegi demistin. Sanırım bilimsel bir kurumdur. Bu link gelince sadece bunun komik oldugunu söyledim. Star Trek resimleri bile var:)
    Sen benim yazdığımı okumamışssın anlaşılan. Dediğin ornek isimler ( ki Arnoldun son halini gordun mu bilmem) normal spor yaparak olmuyor. Sadece sporlada olmuyor. Profesyonel olarak yapıyorlar. Senin suplement diye citiklerini onlar cerez olarak alıyor. Kemikleri erimesin diye inanılmaz igneler oluyorlar. Verdiğin ornekler extrem kısacası. Bu siteyi takip eden 12- 14 yasında insanlara kesin birsey olmaz agır kaldırınn diyemezsin diyorum.
    İkinci konu ben cocuklar spora baslamasın demedim ki ben 4 bucuk yasında basladım. Ama cocuk yasında profesyonel olmicaksan ictiğine de yediğine de yaptıgınıda da dikkat edeceksin. Bir gozetim altında değilsen Arnold yada diger porfesyonellerin yaptıklarını yapamasın. Git bir ortopedistle konus sana anlatsın kemik nasıl gelisir. İstisnalar kaideyi bozmaz. Cok merak ettim amacın porfil resmindeki gibi olmak mı?

Ben senin o ornek gosterdiğin bodycilerin neler kullandıgını senden daha iyi biliyorum merak etme. Spor saglık içindir.

Arnold gibi spor yapacaksan sonu linkdeki gibidir.
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Ekli Dosyalar:

1 kişi bunu beğeniyor.
  16. mami kmp

mami kmp Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bence bizim bu spordaki başarısızlığımız bilinçsizliğimizden.Hiçbir şekilde insanlaarı bilinçlendirmiyorlar.

17. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Birkaç sene hafif hardcore girmeyip hafif-orta seyirde takılsan nolcak sanki hani onu anlamış değilim sürekli yapmayı düşünen insan aceleci olmaz zaten hardcore tarzı gitmeyen adamında kas kütlesi çıkmaz da diyemezsin boşuna demiyorlar body sporu sabır sporudur diye.Hadi 18 yaşındaki adama 15 yaşındaki gibi ağır kilolar etki etmeyebilir daha rahat takılabilir o başka.

18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    işte arnoldun son hali o gösterdiğin resim eskidi
    gayet fit ve kaslı siz kumdan kaleler yapamaya devam edin:D
    [YOUTUBE]Pdh351Y7wxQ[/YOUTUBE] ek olarak profesyonel her türlü spor sağlık için yapılmaz rakibi yenmek ve para için yapılır.

19. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ağustos 2013
  20. mami kmp

mami kmp Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Saat 5 te salona gidip fiyat alıcam fitness için bakalım ne diyecek burada da paylaşırım.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş