14 Yaşında Fıtness

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mustafa7 tarafından 23 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Mustafa7

Mustafa7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar 14 yaşındayım boyum 1.75 kilom 85 muay thai yapıyorum ama kilom fazla olduğu için müsabakalarda çabuk yoruluyorum ve tekme atarken zorlanıyorum şuan diyet yapıyorum 1200 kalorilik fıtness a başlamak istiyorum ama boyum uzamak diye korkuyorum ağırlık kaldırmayıp sırf kardiyo yapsam olur mu? kilo verir miyim? başlarsam bu hafta başlayacağım ne yapayım başlıyayım mı yoksa muay thai ye devam mı edeyim? İzmir de oturuyorum bir arkadaşım fıtnıssa gidiyor pro fit diye salona iyi midir? aylık 100 TL her gün gidebiliyor muşsun ne yapayım?

2. Mustafa7

Mustafa7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cevap yok mu?

3. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    14 yasındasın boyun 1.75 daha hic boyun uzamasa bile kısa kalmıs sayilmazsinki uzar 1.90 boy olmakmi istiyorsun 1.83 ideal boydur ki o boya gelirsin agirligin altina gonul rahatligiyla girebilirsin boyuna cok bi engel olmaz

4. Mustafa7

Mustafa7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim cevabınız için ben sırf kardiyo çalışmak istiyorum ağırlık 1-2 haftada bir oda eklemlere zarar vermeyecek hareketleri böyle yaparak zayıflayabilir miyim? İzmir de salon önerir misiniz arcanlı piramit spor salonu nasıl veya pro fit

5. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    1200 kalorilik diyeti kim yazdı sana kendini öldürmek mi istiyorsun? Bu boyda bu kiloda böyle bi diyeti yapmamalısın. Ağırlık kaldırdın diye de boyun etkilenmez gönül rahatlığıyla çalışabilirsin. Nerede oturduğunu bilmiyorum ama aylık 100 fazla biraz.

6. Mustafa7

Mustafa7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim cevabınız için yanlış yazmışım 2100 kalori yarın başka spor salonuna bakacağım

7. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    2100 de az bence 2700 fln yapmalasin

8. Mustafa7

Mustafa7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    diyet listem şöyle
    SABAH
    1 su bardağı süt
    1 adet yumurta veya 1 kibrit kutusu peynir
    2 kibrit kutusu peynir
    4 parmak kalınlığında ekmek çeşidi ben 2 dilim yiyorum
    domates salatalık yeşillik
    ARA
    1 adet meyve
    ÖĞLE
    1 kase yoğurt
    4 köfte kadar et çeşidi
    sebze yemeği veya salata
    1 kase çorba veya 3 kaşık pilav veya makarna veya kurubaklagil
    2 parmak kalınlığında ekmek çeşidi
    ARA
    1 adet meyve veya 3-4 adet ceviz veya 7-8 adet fındık veya badem
    AKŞAM
    1 kase yoğurt
    sebze yemeği
    1 kase çorba veya 3 kaşık pilav veya makarna veya kurubaklagil
    2 parmak kalınlığında ekmek çeşidi
    GECE
    1 su bardağı süt 1 adet meyve
    süt yoğurt yarım yağlı
    ekmek tam buğday veya çavdar

9. Mustafa7

Mustafa7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bugün arcanlı piramit spor salonuna gittim kapalıymış izban durağının karşısındaki sportlanda baktım aylık 80 TL dediler her gün antrenman varmış nasıl?

10. Mustafa7

Mustafa7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bugün arcanlı piramit spor salonuna gittim 80 TL dediler solan biraz daha büyüktü içeride 3-4 kişi vardı hangisine gideyim?

11. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    14 Yaşında diyet olmaz 16 yaş altı için vücut geliştirmeyi önermiyorum.2 yıl sonra başlamanı öneririm

neverbackdown. bunu beğendi.
  12. Mustafa7

Mustafa7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Diyeti kafama göre yapmadım diyetisyen verdi ağırlık kaldırmayacağım kardiyo yapacağım olmaz mı?

13. kaan24

kaan24 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    14 yaşında hiç gerek yok zaten muay thai yapıyormuşsun bekle 2-3 sene fitnesse öyle başla

14. Mustafa7

Mustafa7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sırf kardiyo yapsam olmaz mı? yoksa basketbola mı yazılayım? hangisinde daha kolay kilo veririm

15. DuaLCore

DuaLCore Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam Bende 15.5 16 yaşındayım Boyum 1.65 Bana Bir Boy Uzatma programı hazırlansanız Wallahi Super olur

16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sporun yaşı yoktur.Fitnessda , Bodybuildingde bilimsel olarak boy uzamasına olumsuz bir etki yapmıyor , olsaydı kanıt olurdu.Söylentilere inanma bu ülkede sporcunun neden var olmadığının kanıtıdır insanların üstündeki bu baskıları dahası birçok sebep olsada , neyse Muay Thai yapıyorsan , antreman süreni artırıp aldığın kaloriyi normalde kilo veremediğin şekilde aldığın kaloriyi günlük hesaplayacaksın 1 hafta o kaloriyi bir miktar düşürüp(2dilim ekmek-1tabakpilav 1günde bunları azaltmak gibi)Karbonhidratı kesme ama bu içerik tarzı birşey beslenme programında azalt.Extra -kalori koyarken enerji harcamada eklersen yani extra antreman Muay Thai evde mesela gölge boksu/burpee50/boxjump50/alkışşınav/gölgeboksu/boxjump50/burpee50 ve bitiş.Bunu uygularsan mesela başınada ısınma sonunada soğuma koyarsan , iyi kalori yakarsın.Bende İzmir'deyim fitnessa 100tl verme burda 70tlye rahatlıkla aylık orta seviye bir salona gidebiliyorsun..

17. kaan24

kaan24 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Basketbola gitmeni tavsiye ederim

18. Mustafa7

Mustafa7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim cevabınız için sabah 7.30 da okula gidiyorum 15.30 evde oluyorum nasıl beslenmem gerek okula gitmeden kahvaltı yapayım mı? okulda yemek yiyeyim mi? diyet programının üstüne başka bir şey ekliyeyim mi yulaf lor falan önerir misiniz? haftada kaç gün gideyim? ara ara mı gideyim üst üste mi? İzmir de salon önerir misiniz bayramdan sonra başlayacağım

SiR_Arawn bunu beğendi.
  19. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle burdan genelde aktif cevap yazamıyorum. https://www.facebook.com/sporyapiyorum bu sayfa aracılığıyla güncel insanlara spor konusunda yardımcı oluyorum ve spor hakkında makale-püf noktalar-beslenme-kilo-alma-verme konularında yardımcı oluyorum.Sorularını orda aktarırsan daha hızlı cevaplarım.
    Kahvaltı kesinlikle yapmalısın bu öğün 8 saat uyuyan vücuda besin sokan öğün gerekli ama ne yiyeceksin sorun burda , 3-5 zeytin , peynir , 2-3 yumurta (1tam kalanları , beyazları) , 1-2 salatalık , 1 domates , 1-2 biber eklenebilir (yararlı) , bi bardak süt veya nescafe(bolkahve içerenlerden) , extra olarak 10-15 badem veya ceviz veya fındık seçim sende bu extradır ama fazla kalorisi yok 10-15 tanenin.Genel bir kahvaltına karbonhidrat koymadık neden amaç burda aldığın sağlıklı besinlerden düşük bir karbonhidrat getirisiyle günü başlatmaktır.Okula yemek götür 7:30 - 15:30 arası 7:30 saat aç kalırsan :D zorlanırsın , ama ne götürebilirsin oda var.Az bir karbonhidrat protein olmalı bu bunu götürebilceğin neler var ordan seçmek gerek.Lor öneririm , yulafta abartılmadan iyi lif içeren kh kaynağıdır.İzmir'de salon önermem çünkü gittiğim 3-4 tip vücut geliştirme salonu oldu pek beğenmedim.O yüzden evde devam ediyorum.Ama bucadaysan 4 ü arasından bi tanesini öneririm mecbur seçiceksen.

20. Mustafa7

Mustafa7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim cevabınız için sabah okula yemek götürmek istemiyorum götüreceğim yiyecekleri rondodan geçirip mataraya koyup götürsem olur mu? haftada kaç gün gitmeliyim bucadayım ama spor salonu illa bucada olmasına gerek yok başka yerde de olsa da giderim okuldan çıktığımda direk spor salonuna mı gideyim yemek yemeden yoksa eve gelip yemek yiyip ders çalışıp akşam mı gideyim

Sayfayı Paylaş