14 YAŞINDA 3 AY VE 16 YAŞINDA 3 AY ÇALIŞMAYLA BU HALDEYİM SİZCE NASIL?

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve savasts1967 tarafından 4 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. savasts1967

savasts1967 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Arkadaşlar abiler zamanında yani 14 yaşlarında 3 ay dumbell,barfix,şınav ve mekik gibi yöntemlerle çalıştım sonrasında 16 yaşında yani şimdi dumbell hariç ama diğer yöntemler daha ağır olmak şartıyla çalıştım ve durum bu sizce şu an nasıl bir durumdayım yorumlarınız benim için önemli... Eksik bölgeleri belirtir ve tavsiye verirseniz minnet duyarım...

Fotoğraf1140.jpg
    Fotoğraf1143.jpg
    Fotoğraf1156.jpg

Ekli Dosyalar:

2. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    Aferin kardeşim sakın bırakma ilerde 20 li yaşlara geldiğin zaman şuan yaptığın spor sana alt yapı oluşturucak şimdi çok bişey bekleme karın kasına ve kola çalışmaya odaklan ;)

3. savasts1967

savasts1967 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Çok teşekkür ederim dediklerini yapmaya özen göstereceğim :)

Halili İbrahim bunu beğendi.
  4. Nabalkas

Nabalkas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Eskişehir
    6 ayda ha? tebrikler vallahi

5. savasts1967

savasts1967 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Teşekkür ederim :)

6. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim, benim kardeşimde senin yaşlarında,

oda spor yapıyor onada hep söylüyorum ama dinlemiyor :) keşke biraz daha bekleseydin, ilerde boyunun kısa kalması muhtemel,

bol bol süt iç yoğurt ve peynir ye.

kolay gelsin

7. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Yaaa abi Allah askina programini paylas yaa 6 aydir bende spor yapiyorum. 17 yasimdayim ben de.Ya 6 aylik calisma prgramimin sonucu nerdeyse hic yani.Abi ne icip ne yiyosun allah askina yardim et herseye raziyim ya.Barfix cubugum ve dumbel setim varvbi ovunebilecegim yerim bicepslerim.Gercekten hic bi ise yaramamis gibi hissediyorum moralim cok bozuk yardimiza cok ihtiyacim var :(

8. Nabalkas

Nabalkas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Eskişehir
    Kardeşim ben de 1,5 yıldır yapıyorum sporu doğal yollardan 6 ayda temeli olmadan bu kadar sonuç almak neredeyse imkansız ... tabii arkadaş gibi mezomorf olup da yağsız kas yapamıyorsan :)) yoksa bu işin bulk dönemi definasyon dönemi falan var en az 1 yıl gerek böyle net sonuç almak için her neyse , platolara rastlamışsındır @can_man platoyu aşmak için
    -Beslenmenin düzgün olduğundan emin ol , günde ihtiyacın kadar proteini alıyomusun
    -Antrenman programında değişikliklere git , hatta bunu 2 haftada bir yap , aynı bölge için farklı hareketler denemeye başla , yerlerini değiştir sıklığını değiştir vs vücudu şaşırt kısaca
    -En önemlisi , sabit ağırlıklarla kendini tatmin etmekten vazgeçmelisin , ağırlığını arttırmaya çalış , ben bi 7-8 ay tatmin ettim , yerimde saydım desek de olur , hiç gerek yok zaman kaybı boş yere.
    -Sonraki önemli olaysa yeteri kadar uyuduğuna emin ol mutlaka ve su içimi de çok önemli egzimlerin aktive olması için.
    Bu yazdıklarımı ayda 2 kez okuyup yeniden gözden geçirirsen kısaca antrenmanını ve de beslenmeni vs. tekrar gelişmeye başlarsın dostum sıkma canını ;)
    Ayrıca unutma lütfen sadece bir bölge antrenmanı yapınca vücut çok şekilsiz oluyor , arkadan bir de sonra eksik kalan yerleri tamamlamaya çalışıyosun , madem çalıştıracaksın en baştan çalıştır dimi :D

Son düzenleme: 19 Ocak 2014
    can_man bunu beğendi.
  9. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Adamım sen bi harikasın

10. İNFRAMEN

İNFRAMEN Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kişisel Gelişim & Yaşam Koçu
    Yer:
    Antalya
    Değerli kardeşim benim; ne eksik görülebilir ki resimlerinde. Tek kelimeyle takdire şayan.. bravo diyorum. Birde bu spora erken başlaman, ayrıca bir güzellik yaşattı bende. Sanırım senin bu spora olan ilgin araştırmacı ruhundan da ileri geliyor. Forumumuz bu konuda biçilmiş kaftan ve bence daha da araştırıp gücüne güç kat derim. Özellikle de göğüs bölgendeki simetriyi güzel yakalamışsın. Daha ne olsun, ancak biraz kilo alabilirsin. :)

11. savasts1967

savasts1967 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Paul_ doğru söylüyosun haklısın ama o bacak kası çalışınca olmuyomu?
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Ocak 2014 ---
    Can_man kardesim benim yaptığım aşırı bir durum yok ama kesinlikle ve kesinlikle kensine uyacak olan programı sen belirlemeli ve,hergün düzenlice bıkmadan yapmalısın ve bir tavsiye,daha body icin aletlerin var bu güzel ancak temel ilkeleri unutmamalıyız şınav ve mekik çok mühim bununla beraber barfixe önem vémelisin cidden cok gelistirir ve son olarak ben normal bir insan gibi günlük yemekleri yerim ancak süt ve süt ürünleri tavsiyemdir başarılar :)
    Nabalkas kerdeşim dediğinde haklısın ancak temelden kastımız istemsiz kas demek istediğim temelim varsada bunu istemli bir şekilde body çalışarak yapmadım gerek bahçe işleri gerek bazı vücudu geliştirecek olan hareketler etkili olmus olabilir :))
    ÎNFRAMEN büyük ihtimal benden buyuksun abi onun icin ben abi diyeyim cok tesekkur ederim bu attigim mesaj ile mesaj atan herkese cok tesekkur ederim :))
    ÎNFRAMEN büyük ihtimal benden buyuksun abi onun icin ben abi diyeyim cok tesekkur ederim bu attigim mesaj ile mesaj atan herkese cok tesekkur ederim :))

Son düzenleme: 20 Ocak 2014
  12. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    mezomorflar gercekten cok kısa sürede kas yapıolar inannılmaz ya ben ektomorfum 4 aydır hıcbırsey yok kilo aldım ama kaslar gozukmuyo :D 18 yasındayım

can_man bunu beğendi.
  13. savasts1967

savasts1967 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Anlıyorum :D