14 günde bu kadar gelişme mümkünmü?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Chronoz tarafından 20 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Chronoz

Chronoz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba benim bir sıkıntım var o da şu ben 2 aydır body yapıyorum 14 gün önce ölçüm yaptım ve resimdeki gibi sonuç aldım fakat bugün ki ölçümde çok farklı bir sonuç çıktı kas kütlem artmış yağ kütlem azalmış ve yağ oranım tam %5 azalmış an itibari ile %15 yağ oranım var lakin karın kadlarımın ilk dördünü görebiliyorum sizce bu mümkünmü yani kusura bakmayın profesyonel bir sporcu olsam zaten böyle bir şey dormazdım mazur görün lütfen :) iyi günler dilerim ...
    14 GÜN SONRA

2. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dostum bunun arka sayfasında önceki kas ve yağ kütlende yazıyor,onuda paylaşabilirmisin?

3. Chronoz

Chronoz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam maalesef kayıtlarım silindiği için ikiside sanki daha önce hiç tartılmamşım gibi çıktı ondan dolayı kaybedilen kütle veyahut kazanılan kütleyi kendim hesaplamak zorunda kaldım.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2016 ---
    B
    edit: bu arada iki kağıtta farklı ölçümler belirtmek isterim aralarında 14 gün fark var

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    bayılıyorum ben bu tartılara

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  5. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bu tartılar tam olarak nasıl bir mekanizmaya sahip merak ediyorum. hadi kan değerlerine bakılsa anlarım ya da bi çeşit elektromanyetik dalga vs. gönderip yağ - kas - kemiği ölçebilse o da makul ama direkt üzerine konan ağırlığa göre nasıl ölçüm yapıyorlar çok ilginç. konu sahibine gelirsek , en iyi gözlem yöntemi fotoğraflarla karşılaştırmak. buna dayanarak yorum yapabiliriz.

abseto bunu beğendi.
  6. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Benim bildigim ellerinle tuttugun demirden hafif miktarda elektirk veriliyor,elektrigin kolay gectigi yerler yag zorlandigi yerler kas gecemedigi yerler kemik olarak belirlenip kutle cikartiliyor.

Chronoz bunu beğendi.
  7. John Wick

John Wick Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Vücut yağ oranını ölçmek gerçekten kafa karıştıran bir konu. Bir sürü tekniği var. Ama bence en basiti caliper ile ölçmek. Doğruluğu tartışılır ayrı konu ama yağ oranının takibinde çok işe yarıyor.
    Gelelim yağ oranı ölçen tartılara. Kesinlikle bir çoğu palavra. Geçen sene almıştım fakir marka. Tartiya çıkıyorum yağ oranı yüzde 20. Damacanayı koyuyorum üzerine o da yüzde 20 çıkıyor :) kısaca para tuzağı. 1 lira atip tartildiginiz makinelere falan çok güvenmeyin.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş