14-15 yaş sağlıklı beslensede yağ yakımı için diyet uygulamalı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve umut94 tarafından 17 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    Kişisel konuşmak istemiyorum ama gerçekten çok takıntı yaptım kendime beslenmeyi ve 7 gün Cardio yapmayı. Mayadrom da başladım hoca Cardio egzersizleri verdi (pazartesi,çarşamba,cuma,cumartesi) ve sonra kas programı vereceğini söyledi. Ama beslenme programı vermedi. İçimde boşu boşuna yapıyormuşum hissi var. Hani Cardio veriyor fakat beslenme vermiyor. Yaşın küçük evde ne varsa ye dedi. Tabi dikkat edecek şekilde yani az yağ tüket. Şeker,cips,kola fast food.. yeme ki bırakalı 8 ay oldu hepsini. Dikkat ediyorum yediklerime ve haftada 4 gün yapıyorum. 7 günde yapsam birşey olur mu?

Boy:166 cm

Kilo:58.4

Yağ Oranı:%17

Sizce evde ne varsa (tabi yağsız ve çok değil) yemelimiyim yoksa herhangi bir diyet uygulamalıyım.Ve Cardio egzersizlerini 4 gün değil de 7 günde yapmalıyım?

2. nehir55

nehir55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Gebze
    Yağ yakmak için Cardioyu idman sonu veya öncesi 20dk yapman yeterli . Yağ yakıcıda kullanabilirsin.Kas idmanlarına bir an önce başla cardio tek başına yeterli değil

3. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    kilon ve boy'un normal haftada 4gün hocanın verdigi program'a uy 7gün'e gerek yok fazla ve gereksiz ayrıca 15yasındaysan emin ol düsündügünden cok cabuk istedigin hale geliceksin ama sen bunu kendine biraz takıntı yapmışsın ve abartmısın sanırım boyumuz aynı ve ben 70kg'ım kilo almaya calısıyorum yani sorun yok 4gün idmanını güzelce yap kas programınada hocanın dedigi gibi sonra geçersin ama bunun yerine tavsiyem basketball ve yüzme eger fırsatın varsa bu spor'ların gelişimine daha iyi katkıda bulunucagını düsnüyorum ne bulursan ye tabiki kendini kısıtlama et'i ve süt'ü dengeli olarak biraz daha tüketebilirsin.güzel beslenmenin yanında sosyal faaliyetlerden kopma tabiki:)...

Nehir 55

arkadasın kilosu ve boy'u gayet normal kas antremanı yerine yaşı ve gelişimi açısından daha saglıklı bir spor yapabilir örnegin yüzme ve basketball illede kas yapıcam ise 18'i beklemesi daha uygun bana göre ayrıca yaşı 15 olan bir arkadaşın yag yakıcıya ne ihtiyacı var metabolizması zaten hızlı o yaşta biri için bu tarz seyler cok gereksiz ve saglıksız yorum yapmadan önce dikkat etmediniz sanırım iyi sporlar.

Son düzenleme: 19 Kasım 2009
  4. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    bencede cloud haklısın takıntıya gerek yok zaten basketbolda oynuyorum.. evdede zaten hep sağlıklı yiyecekler çıkıyor yağsız,tuzsuz (annem sağolsun:D)

Sayfayı Paylaş